yine altınşehir, yine trafik çilesi

22.08.2013 00:00
Bir taraftan İstanbul'un varoşu olarak bilinirken, öte yandan Kanal İstanbul'un geçeceği bölge olarak alabildiğine değerlenen Başakşehir Altınşehir'de değişmeyen tek şey alt yapı yetersizliği Yine Altınşehir, yine trafik çilesi BÖLGENİN tamamını kapsayan bir imar sorununun yanı sıra, yanı başında yükselen TOKİ- KİPTAŞ konutlarına hertürlü yapı olanağı sağlanırken, vatandaşa çivi çaktırılmıyor.

Yine bunlara paralel Bahçeşehir ve Bizim Evler gibi devasa projelerin de bulunduğu bölgelerin yolunun da geçtiği Altınşehir merkezde zaten var olan trafik sorununa son zamanlarda nedeni belli olmayan yeni kazılar ve daha fazla trafik oluşmaya başladı. Birkaç yıl öncesini aratmayan yeni görüntüler sayesinde Altınşehir'den geçmek zorunda kalan sürücüler 3-5 dakikada geçeceği kavşağı ortalama 1 saatte geçiyor.

Belediye Zabıtası veya trafik polisi adına hiçbir devlet görevlesinin bulunmadığı böyle anlarda TIR-kamyon türü büyük araçların tarfikte olduğu saatlere denk gelindiğinde ise mevcut trafiğin yanı sıra büyük araçların kuralsız davranışları eklenince hasarlı kazalar ve bunlara bağlı kavgalar oluyor. Gamze Uçar .

YORUMLAR