yaşariye doğan

01.05.2013 00:00
-stetik nternational Saç & Makyaj Ahmet Al bayrak Yaşariyel Moda farklılık, yeniljlcH yaşam bir akımdır.

kremlerimi, cilt desteklerimi ve serumlarımı düzenli uygulamaktayım. Bu vücut bakımım ve nemlendirici uygulamalanm içinde geçerli.

Beslenmemde genel olarak sebze ağırlıklı beslenmeyi tercih ediyorum. Eti mecburiyetten tüketiyorum diyebilirim.

Balık tabii ki beslenmemin içinde dâhil..

. Taze sıkılmış meyve kokteyllerimi de ihmal etmiyorum.

Estetik için ne düşünüyorsunuz? Estetik son yıllann en trend tıp dalı ve görüyorum ki çokta rağbet görüyor..

. Mesleğim icabı çok iyi gözlemciyim ve doğru değerlendirmeler yapmaktayım.

Kişinin kendi profilini bozacak dokunuşlar ve müdahaleleri çok doğru bulmuyorum, fakat son yıllarda yapılan estetik mucizelerine de hayran kalmıyor değilim. Estetiği sadece güzellik açısından bakmamız gerekmiyor, birçok şekil bozukluklannın da giderilmesi açısından çok doğru bir çözüm.

Çok başarılı bir modacısınız. Tasarımlarınızı yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Tasanm, olmayan bir şeyi yaratmak anlamına gelir.

Ve sizin farklılığınızı ve tarzınızı ortaya koyar. Modacı olarak tasanm, stilinizi belirler.

Dikkat ettiğimiz noktalar kişiyi doğru giydirmektir. Vücut ve anatomik yapısını dikkate alarak en zarif görüntüleri elde etmemiz gerekir.

1 Tabii ki tasarlamış olduğumuz giysinin ruhuyla bütünleşmesi çok önemli..

. Şöyle örneklendirebiliriz; sade bir kişiye frapan bir tasanm yapamaz ve giydiremezsiniz, frapan tercihleri olan kişilerde sade bir tarzda kendilerini iyi hissetmezler.

Doğru giydirmek bir profesyonelliktir. Özel tasanm giysilerin değeri bende çok yüksektir.

Güzel bulduğunuz bayanlar kimler? Hülya Avşar'ı çok güzel buluyorum. Ajda Pekkan'ı çok tarz ve stil buluyorum.

Güzel kadın modelim ise Naomi Campbell. Güzellik kavramını tiplemek istemiyorum güzel diyebileceğim esmer, sanşın, minyon veya hafif dolgun dahi kişiler var, bu demek oluyor ki güzel olmak bir biçimlendirme değildir.

Pembe Çarşı'daki mağazanızı yeni açtınız. Mağazaya ilgi nasıl? Üçüncü şubemizi açmamızın nedeni müşterilerimize farklı tarzlar sunmak oldu.

Kokteyle yönelik günlük giysinin bir geceye kullanım ya da yaz ve plaj modası bunlara dahil. Pembe Çarşı'da ki butiğimizin müşteri fikirlerini alarak bu yöndeki sunum ve hizmetlerimize yönlendirmeyi hedefliyoruz, bizi tercih eden müşteri kalitesinden son derece mutluyum.

25 Merhaba Yaşariye Hanım öncelikle sizi biraz yakından tamyabilir miyiz? Bu ülkeye 1989 yılında yerleştik diyebilirim. Bulgaristan-Plovdif şehrinde doğdum.

Okul yıilanm sürekli yanşmalar içinde geçti, sanat yönü çok yüksek bir çocuktum. Bunlara çok değinmeden aslında mesleğimin başlangıç noktası moda tasanm eğitimi almakla başladı.

Plovdif Tehnologiyana Obleklo İ Dizaynerstvo eğitimi aldım. Kalıp, kesim, uygulama, desinatörlük ve giysi tasanmı içeren çok önemli bir eğitim süreci oldu.

Bulgaristan'ın Asenograt şehrinde konfeksiyon olarak ilk gelinlik imalat ve tasanm bölümü şefliğini üstlenerek çok önemli ve başanlı çalışmalara imza attım. Bugün Asenograt şehri Bulgaristan'ın gelinlik şehri olarak anılmaktadır.

1993 Yılında Bursa'da EMELYA firmasını kurduk. Firmamız tasanm ağırlıklı kişiye özel hot couture çok özel günler için kreasyonlar çalışmaktayız.

İlk başlangıç yıllanmızda toptan ve perakendede birçok önemli şehre gelinlik ve abiye pazarlamaktaydık, şu anda EMELYA'nın 3. şubesiyle Bursa, yurt içi ve yurtdışı müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Firmamız ve şahsım adına birçok sosyal toplum projelerinde destek amaçlı yer aldık. Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesinde 60'a yakın Zeki Müren Kostümünün 3 yıla yakın onanm ve restorasyonunu yaptık.

Olay TV'de Modanın değişik yönlerini konu aldığımız moda programında yer aldım. Birçok sivil toplum örgütlerinde yer aldım.

Anavatan Partisi'nin en popüler döneminde ANAP İl Kadınlar Komisyonunda uzun yıllar çalıştım. Akabinde HASVAK aktif üyeliğim, 4 yıl Çekirge Rotary Kulüp u üyesi, Zeki Müren Kültür ve Yaşatma Derneği Kurucu ve Başkanlığı yaptım.

Şuan Balkansiad üyeliklerim devam etmektedir. Faruk Saraç Moda Okulunda workshop derslerinde eğilim verdim.

Güzellik tanımınızı bizim için yapar mısınız? Mesleğim icabı insanlann üzerinde giymiş olduklan kıyafetleri dikkatle incelerim, kendimce, kendi ruhumda eleştiriye maruz tutanm..

. Bana göre kişilerin giyim biçimleri onlann kişiliklerini, karakterlerini ve ruhlannı yansıtmaktadır.

Güzellik bana göre bir kişinin bütünlüğüdür. Giyim, tarz, kültür, donanım ve etrafına saygıdan ibarettir.

Günlük bakım ve beslenme alışkanlıklarınız..

. Yıllardır her gün çok özenle makyaj yapmaktayım.

Bu da benim tarzım; evimde dahi makyajsız ve özensiz olmamaya gayret ediyorum. Bu ürünlerle cildimize yüklediğimiz ve çevrenin vermiş olduğu kirlilikten dolayı cildimizin nasıl bir zarar gördüğünü tahmin etmeliyiz.

Fakat cildimi çok özenle temizlemek ve korumaktayım. Sabah ve akşam f : Yoğun bir temponuz var.

Bir gününüz nasıl geçiyor? En büyük sorunum zaman her zamanki gibi zamanımın yetmemesinden şikâyetçiyim. Bunun çözümünü ancak çok programlı olmakla çözmeye çalışmaktayım, çok yoğun bir iş tempom ve hayat biçimim var.

Sabah erken saatlerde ofisimde oluyorum ve hızlı bir şekilde günlük programımı yaparak çözümüne yöneliyorum. Öyle günler oluyor ki beş dakika dahi kendime ait olamıyor, yoğun koşturmamın mesai sonlan akşam 20:30'u buluyor.

Akşam saatlerimi birçok zaman toplantı, yemek veya bir sosyal sorumluluk projesine ayırmaktayım. Bunun yanı sıra kendime ayıracağım zaman ve sporumla gece 24:00'da anca oturmuş olabiliyorum.

Moda nedir? Modanın vazgeçilmez parçası? Moda farklılık, yenilik, bir yaşam biçimi, bir akımdır. Modadaki geçici tercihler ve kullanımlar sizi bu anlamda bir tarz ve stil sahibi yapmaz.

Süreklilik ve devamlılık gerektirir. Kullandığınız giysilerin kombinasyonlan sizin farklılığınızı ortaya koyar ve stil sahibi yapar.

Tabii ki bu kimi kişilerde belirgin bir şekilde ortaya çıkar ama itiraf etmeliyim uzmanlık ister. Modanın vazgeçilmez parçalan, aksesuar ve detaylar; bir giysiye farklı bir şekil ve tarz vermesi açısından önemlidir.

Kullandığınız özel balam ürünleri var mı? Son dönemlerde erkeklerde de bakımlı olmaya karşı bir gözlem var. Bu konuda neler düşünüyorsunuz? Bakım her anlamda şart ve gereklidir, güzel ve taze görünmek, saçlarda ışıldamak ruhu güzel yansıtmak ve hayata pozitif olmak.

..

Aynalarla banşık olabilmek..

. Bunlann karşıtını alabilmek için kendinize özenli olmak durumundasınız.

..

Tabii ki kendim için bunlan çok özenle uygulamaya çalışıyorum, güne zaten bir bakımla başlıyorum. Temizlik, hijyen, vücut ve yüz bakım ürünlerimi uygulamayı ihmal etmiyorum.

Bunu bayanlar çok iyi bilirler..

. Gün sonu yapılması gereken aynı uygulamanın gece bakım ürünleri uygulamasıyla, günlük hayatımın içinde ayırmış olduğum bir dilim mesaide bunun için var.

Ürün ve markalan belirtmek istemiyorum zaten bunlan bizim için birçok uzman kozmetik firmalan bulup sunmakta..

. Erkeklerin bakımlı olması ve şık görünmesi benim için çok önemli ve beni mutlu eder çünkü onlar bizim yaşamımızın bir parçası.

Spora vakit ayırabiliyor musunuz? Spora ayırdığım saatler günlük spordan kastediyorsak eğer, insanlann artık istirahat ettiği saatler oluyor..

. Yani saat 22:00-24:00 arası çok ilginç ama yoğun bir yaşam tempomun içinde ki en müsait zamanım.

Bunun yanı sıra tenis oynamak ve en sevdiğim kış sporlanndan doğayla iç içe olduğum ve aynı zamanda ruhumla da bütünleşen kayak sporu diyebilirim. Son olarak neler söylemek istersiniz? Siz çok değerli WEEKLY ailesine beni sayfalannızda konuk ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum ve saygılanmı sunuyorum.

Çalışmalannızda başanlar ve mutlu günler diliyorum. Yaşam insanlann belirlemiş olduğu bir yoldur.

Ülkemin insanının dünya insanlannın içindeki en üst sıralarda kültürel ve vizyon anlamında olmasını diliyorum. Ülkemin adını en saygın topluluğa ait olduğunu görmek isterim.

Sevgilerimle..

. .

YORUMLAR