tebessüm çarşısı yüzleri güldürüyor

19.07.2013 00:00
PURSAKLAR Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Tebessüm Çarşısı, ilçedeki dar gelirli ailelere uzattığı yardım eli ile yüzleri güldürüyor.

İlçe genelinde dar gej lirli ailerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Pursaklar Belediyesi Tebessüm Çarşısı, her yıl binlerce aileye gıda, kıyafet l ve mobilya yardımı yapıyor. "Bir tebessüm yeter" sloganı ile hizmet veren müdürlük çalışanları uzattıkları yardım eli ile herkesi tebessüm ettiriyor.

Ramazan ayı boyunca dar gelirli aileri baştan aşağı giyindirmeye başlayan müdürlük çalışanları, bir hafta içerisinde 200 aileye kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunduklarını açıklıdı. Ramazan ayı boyunca ise bin 500 ailenin bu ; yardımlardan faydalanması planlanıyor.

İhtiyaç sahiplerinin haritası çıkartılıyor Tebessüm Çarşısı personeli Pursaklar'da araştırma yaparak ihtiyaç sahibi ailelerin haritasını çıkartıyor. Böylelikle her yıl binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşılarak gerekli yardımlar yapılıyor.

Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Tebessüm Çarşısı'ndaki faaliyetler hakkında açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: "Yıllık 2 bin 500 aileye gıda yardımı, bin 500 kişiye de bayram hediyesi olarak kıyafet ve ayakkabı veriyourz. Kurduğumuz işçi bankamız ile iş arayan hemşerilerimizi gerekli kurum ve kuruluşlara yönlendirirerk iş sahibi yapıyoruz.

Ramazan vesilesi ile daha da yoğunlaştırdığımız çalışmalarımızda istiyoruz ki herkes bu mübarek ayda i tebbessüm etsin." Hizmetleri bununla da sınırlı kalmayan Tebessüm Çarşısı, başlattığı kampanyalar ile takdir toplamaya devam ediyor.

Belediye tabipliği ile hastaları, yatalakları, ihtiyarları tespit edip, ihtiyaç sahibi yüzlerce hastaya evde bakım hizmeti sunuyor. "Mavi Kapak" kampanyası ılo onlarca engelliye umut olup.

tekerlekli sandalye hediye ediyor. Sünnet olan çocuklar evlerinde ziyaret edilerek her birine bisiklet hediye veriliyor.

YORUMLAR