senegal, afrika'da stratejik bir ülke'

19.09.2013 00:00
Senegal, Afrika'da stratejik bir ülke' Senegal'in Ankara Büyükelçisi Issakha Mbacke, Konya Valisi Muammer Erol'u makamında ziyaret etti.

Vali Erol, ziyarette, Büyükelçi Issakha Mbacke'ye ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.Mbacke ise Vedat Yöndem'in fahri konsolos olarak atanma belgesinin Cumhurbaşkanı Gül tarafından onaylandığını belirtti.

2'DE 'Senegal, Afrika'da stratejik bir ülke' Senegal'in Ankara Büyükelçisi nomik ilişkileri geliştirmek için bu Issakha Mbacke, Konya Vali- ülkeyle irtibat kurulması gerektisi Muammer Erol'u makamında ziyaret etti. Vali Erol, ziyarette, Büyükelçi Issakha Mbacke'ye ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

Mbacke ise Vedat Yöndem'in fahri konsolos olarak atanma belgesinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandığını belirterek, fahri konsolosluğun Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall tarafından kararname çıkarılarak yapılmış bir görevlendirme olduğunu ifade etti. Konya Fahri Konsolosu olarak atanan İşadamı Vedat Yöndem de Senegal'in Afrika'da stratejik bir ülke olduğunu aktardı.

Senegal ile diyalogları sıklaştırmak, ekoğini vurgulayan Yöndem, şunları kaydetti:"Senegal'in Ankara'da büyükelçiliği bulunuyor ama sadece Ankara yetmiyor. Katkı sağlayabilecek diğer illerimizde de fahri konsolosluk açılıyor.

Konya'da açılan fahri konsolosluk birimiyle de sayın büyükelçi Mbacke burada bize bu görevi verdi. Bu hükümetler arası olan bir görüşme ve izin.

İnşallah şehrimize hayırlı bir hizmet ederiz. Sayın Valimize ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum.

Bana verilen bu görevi layıkıyla yapacağıma inanıyorum. Senegal ile Konya arasında ticari ve kültürel bir köprü kuracağız.

Konyamıza hayırlı olsun." AA .

YORUMLAR