sakarya turkcel'le kulaç atacak

24.10.2013 00:00
SAKARYA TURKCEL'LE Türk sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell, Türkiye Yüzme Federasyonu ile hayata geçirdiği 100 bin lisanslı sporcu projesinin çalışmalarına Sakarya'da devam ediyor.

ABD'Iİ rekortmen yüzücü Michael Phelps'in antrenörlüğünü yapan Bob Bovvman'ın başdanışmanlığında, 8-12 yaş arası yaklaşık 150 Sakaryalı sporcu Turkcell Yüzme Günleri'nde bir araya geliyor. PROJE HAYATA GEÇİYOR Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Türkiye'nin Michael Phelps'lerini yetiştireceği yüzme projesi 26 Ekim 2013 itibariyle Turkcell Yüzme Günleri'yle Sakarya'da devam ediyor.

Yetenekli gençlerimizin spora kazandırılacağı etkinliklerin en önemli amaçlarından biri Türkiye'de yüzme sporunun tanıtılması olacak. 8-12 yaş aralığındaki Sakaryalı gençlerin ve ailelerin katılacağı yüzme günlerinde aynı zamanda yüzmeye olan ilgiyi arttırmak hedefleniyor.

NESİLLERE YAYILACAK Turkcell Kurumsal iletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, "Yüzme Federasyonları ile yürüttüğümüz proje sayesinde, 2016 ve 2020 Olimpiyatları'nda bu dallarda fark yaratacak bir sıçrama gerçekleşmesini hedefliyoruz. Bob Bovvman'ın başdanışmanlığında projeye başta Sakarya olmak üzere, 17 ile yayılan çalışma ile devam ediyoruz.

Amacımız, Türkiye'nin gücüne güç katarak yüzmeyi 2020'de başarıya taşımak. İnanıyorum ki altyapıya yönelik güçlü destek, güzel neticeleri de beraberinde getirecek.

Turkcell Yüzme Günleri'yle, milli takımlarda nesillere yayılacak istikrarlı başarının da ilk adımları atılacak" dedi. 100 BİN LİSANSLI SPORCU Sakarya'daki etkinliklerde spor okullarının seviyesi gözlemlenirken ulusal veri tabanı için de bilgi toplanacak.

Yüzmede 20 bin faal lisanslı sporcu sayısını 2016'da 40'ar bine 2020'de ise 100 bine yükseltmek amaçlanıyor. Turkcell, maddi desteğin yanında projenin yönetim kademesinden sporcu gözlem yöntemlerine kadar bu işbirliğinin her yerinde olacak.

YORUMLAR