müdürlerin yeri değişti

18.11.2013 00:00
Müdürlerin yeri değişti İlimizde 5 okul müdürü ve 37 müdür yardımcısının görev yeri değişti.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, atamaların rutin görevlendirmeler olduğunu söyledi Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan rutin atamalar çevçevesinde ilimizde de 5 okul müdürü ve 37 müdür yardımcısının görev yeri değişti. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, yaptığı açıklamada, atamaların Milli Eğitim Bakanlığı'nın norm kadro fazlalığı atamaları ile parelel olarak rutin görevlendirmeler olduğunu belirtti.

İspirli şöyle konuştu: "İlimizde ki bu atamalar ve görevlendirmeler Milli Eğitim Bakanlığı'nın istiyatifinde yurt genelinde yapıldı. Norm fazlası olan okullarda ki dönüşüm ile öğrenci sayısı yetersiz olan veya fazlalığı olan okul idarecileri başka okullara yine isteğe bağlı olarak görevlendirildi.

RUTİN UYGULAMA İlimizdeki kimi okulların ortaokul statüsünden çıkartılıp ilkokul, kimilerinin ise ilkokuldan çıkırılıp ortaokul statüsünü dönüştürülmesi sonrası, ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarımıza görevlendirmeler yaptık. Bu rutin bir uygulamadır.

Aynı okulu tercih eden idarecilerimizi görevlendirirken bilgisayar seçme sisteminden yararlandık. Önümüzdeki günlerde yine isteğe bağlı olarak atamalar yapılacak.

Aralık ayı sonuna kadar eğitim kurumlarımızda görevlendirmelerimizin sona ermesi gerekiyor." Diğer yandan 19 müdür baş yardımcısının da atandığı öğrenildi.

YERİ DEĞİŞEN MÜDÜRLER Yeri değişen müdürler şunlar: İzmit Nuh Çimento İlkokulu Müdürü Abdurrahman Öz, Nuh Çimento İmam Hatip Ortaokulu Müdürü, Şevkatiye İlkokulu Müdürü Doğan Davut, Derince Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü, Dilovası Akşemsettin İlkokulu Müdürü Şahin Yaşlık, Derince Öğretmenler Otaokulu Müdürü, Nusretiye İlkokulu Müdürü Salim Altuntaş, Maşukiye Anadolu Lisesi Müdürü ve Gebze Ertuğrul Gazi İlkokulu Müdürü Ahmet Ovalı, Şekerpınar Ortaokulu müdürü oldu. Gökhan KARABULUT İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, müdür ve müdür yardımcısı atamalarının rutin bir uygulama olduğunu söyledi.

YORUMLAR