milletvekillerinden 'hayırlı' işler!.. korkunç yusuf kayışoğlu

24.09.2013 00:00
Milletvekillerinden "hayırlı" işler!.

. Bursa'yı yönetenler dün inegöl'deydi.

Kimler vardı İnegöl'de? Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ak Parti Bursa milletvekilleri Hüseyin Şahin, İsmail Aydın, Önder Matlı, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu bizim görebildiğimiz isimlerdi. Ayrıca.

..

Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Gemlik Belediye Başkan vekili Refik Yılmaz da İnegöl'de olan Ak Partililer arasındaydı. Yine, İnegöl'deki Ak Partililer arasında Nilüfer İlçe Başkanı Alpanslan Yıldız, Orhangazi İlçe Başkanı Neşet Çağlayan, Orhaneli ilçe Başkanı Cemil Demir, Keleş İlçe Başkanı Yaşar Keskin, Gürsu İlçe Başkanı Cüneyt Yıldız da vardı.

Tabii, ev sahibi olarak İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Temeli de Bursa'dan gelen konuklar arasındaydı. Bursa'yı İnegöl'e taşıyan gelişmenin odağında ise Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in dedesi Yusuf Şahin'in yaptırdığı 128 kişilik erkek öğrenci yurdu vardı.

İnegöl'ün yeni adliye binasının hemen yanında 2 milyon liraya mal olan Yusuf ve Şahin Ailesi Erkek Öğrenci Yurdu'nun açılışında Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı merhum Hikmet Şahin de anıldı. Yaptığı konuşmada Hikmet Şahin'e özel vurgu yapan isimse yeğeni Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin s.

Faks:0.224-3317057 Yusuf KAYIŞOĞLU yusufkayisoglugmailin kayisogluolaygazetesim.

tr Şahin'di. Dün, İnegöl'de gerçekleşen açılışa benzer bir açılış da yarın Karacabey'de gerçekleşiyor.

Yine eğitimle ilgili bir açılış söz konusu..

. Yine, açılışın parçası bir milletvekili.

..

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açılışını yapacağı Karacabey Ulviye Matlı Fen Lisesi'ne adını veren Ulviye Matlı, Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı ile Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı'mn annesi..

. CHP'nin Karacabey'deki önemli isimlerinden birisi olan merhum Ömer Matlı'nın eşi.

..

Anneleri adına okul yaptıran Matlı kardeşlerden Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı'nın yarın açılışı gerçekleştirilecek Fen Lisesi'ne ilişkin şu sözlerini bir yere not etmekte yarar var. "Okul, içindeki öğrencileriyle güzel olacak.

" Oda'da tesadüfi buluşma..

. İnegöl Ticaret Odası Başkanı Metin Anıl'ın odasında gerçekleşen tesadüfi buluşma, dün sadece Ak Partililerin değil, CHP'lilerin de 1 İnegöl'de olduğunu ortaya koydu.

Anıl'ın odasındaki tesadüfi buluşmanın aktörleri CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli ile Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı'ydı. Anıl, Kaleli ve Matlı arasındaki sohbete eşlik eden isimlerden birisi de CHP İnegöl İlçe Başkanı Turan Neşe'ydi.

Neşe'nin coşkulu anlatımıyla hareketlendirdiği ortamda bulunan CHP'liler de, Ak Partili Matlı da tesadüfi de olsa böyle bir buluşmanın parçası olmaktan son derece memnundu. Matlı'nın babasının da bir CHP'li olduğunu hatırlatan konuşması haliyle CHP'lileri sohbete daha da odaklandırıyordu.

Bu tesadüfi buluşmanın ardından Matlı'nın değerlendirmesi ise şöyleydi: "Bu tablo artmalı..

. İnsanlar neden bir araya gelmesin ki.

" Korkunç manzara Beşiktaş-Galatasaray maçında yaşananlar futbolun kişiler tarafından nasıl çirkinleştirildiğini bir kez daha ortaya koydu. Oysa.

..

Futbol ve ona benzer spor dalları farklı kültür ve farklı görüşteki insanları bir araya getirerek önemli bir işlev görüyorlar. Ancak, futbolun dev bir endüstriye dönüşmesi, taraftar gruplarının bu işten geçinme telaşesi içine girmesi.

..

Bu masum anlayışın rafa kalkmasına neden oldu. Maalesef futbol bugün öyle bir noktaya getirilmiş durumdaki.

..

Futbol, sahanın içindekiyle değil, dışındaki gelişmelerle gündem oluşturuyor. Halbuki.

..

Futbol, herkesin bildiği gibi üç sonucu olan bir spor dalı..

. Tuttuğunuz takım ya yener, ya yenilir veya berabere kalır.

22 futbolcunun yeşil sahadaki mücadelesinin sonucu bu..

. Sahanın içine girsen de değişmez bu gerçek, dışında kavga edip dursan da.

..

Onca masraf, onca zahmete katlanıp maçlara gidenler neden bu gerçeği kabullenmezler ki..

. .

YORUMLAR