meclis üyeleri için eğilim yoklaması

15.01.2014 00:00
CHP Meclis üyeleri için eğilim yoklaması CHP Genel Merkezi, belediye meclis üyelerinin nasıl belirleneceği yönündeki çalışmasını tamamlayarak kararını verdi.

CHP, meclis üyeli adaylarını eğilim yoklaması ile belirleyecek. 2 de CHP ıVieclis üyeleri için eğilim yoklaması CHP Genel Merkezi, belediye meclis üyelerinin nasıl belirleneceği yönündeki çalışmasını tamamlayarak kararını verdi.

CHR meclis üyeli adaylarını eğilim yoklaması ile belirleyecek. HÜSEYİN TORUN Buna göre Şahınbey ve Şehitkâmil ilçelerinde 8 Şubat'ta Eğilim Yoklaması yapılacak.

Partinin genelgesine göre fermuar sistemiyle eğilim yoklaması yapılacak. Partinin genelgesine göre Şahinbey ve Şehitkamil'de örgüt sandığa gidecek.

Buradan çıkan isimler, meclis üyeliklerine yazılacak. Ayrıca fermuar sistemine göre genel merkez, parti il başkanlığı ve belediye başkan adayı tercihlerini de belirterek, listede boş kalan yerlere ekleme yapabilecek.

Metropol dışı ilçelerde sandık kurulmayacak. FERMUAR YÖNTEMİ Bu yönteme göre belediye meclis üyesi aday adaylarının hepsi, ilçelerinde eğilim yoklamasına girecek.

Orada oluşacak sıralamayla genel merkezin yapacağı sıralama, tek çift kombinasyonu içinde birleştirilerek nihai üsle hazırlanacak. Sandıktan çıkan sıralamaya uyulacak.

Yerel yönetim eğitimi almamış kişiler aday yapılmayacak. .

YORUMLAR