karın kasının sırrı yemek tabağında gizli

07.09.2013 00:00
Karın kasının sırrı yemek tabağında gizli " $ 6Diyetisyen 6 Diyet dizisine bütünsel beslenme uzmanı ve spor eğitmeni Karen Hill ile devam ediyoruz.

Pek çok kişinin daha fit bir beden için saatlerce spor salonlarında ter döktüğünü hatırlatan Hill, "Karın kasları mutfakta yapılır, spor salonlarında değil" diyor.4 yıl önce spor hocası eşi Tony Hill ile birlikte yaşadığı ABD'den Türkiye'ye dönen Karen Hill, bütünsel beslenme uzmanı, spor eğitmeni ve yaşam koçu.

Hill, sağlıklı yaşam ve beden için önce aşağıdaki efsanelerden kurtulunmasını öneriyor: - Güç antremanları cüssenzİ artırır: YANLIŞ. Araştırmacılar ağırlıkla yapılan egzersizlerin uyku metabolik hızını (gece boyunca yakılan kalori miktarını) neredeyse yüzde 8 oranında artırdığını söylüyor.

Bu da kişinin bir yıl boyunca, yattığı yerden 2.5 kilo vermesi için yeterli.

Kadınlara bir hatırlatma, bizim büyük kas kütleleri oluştarma kapasitesimiz yok. Kadınlar için fit görünmek bir yağ tabakasının üstünüzden gitmesi ve kas kütlesiyle derimizin sıkılaşması.

Hiç spor dergilerinde gördüğünüz kadın resimlerine bakarak korkmayın. Çünkü bir kadının o kadar kaslanması ancak ilaçla mümkün.

YAĞLI GIDA ŞİŞMANLATMAZ - Her kalori aynıdır, bu yüzden de ne yediğinizin önemi yoktur: YANLIŞ. Bu tam bir "diyet" kafası.

Öncelikle her kalori aynı değil. O kalorinin besin değeri ve kimyası önemli.

Ve o kalorinin ne zaman alındığı da önemli. Örneğin meyveyi gündüz yiyin.

Akşam yerseniz hem o meyvenin şekerinin yağa dönüşme oranı artar. Ayrıca akşam yenilen şeker uykuda üretilen büyüme ve onarım hormonunu bastırır.

- Yağlı gıda şişmanlatır: YANLIŞ. Beslenmenizde doğru yağ türlerinden yeterli miktarda almanız sağlıklı olmanız için gerekli.

Şişmanlatan yağ değil, şeker. - Dİyet gazlı İçecekler kilo vermenize yardımcı olur: YANLIŞ.

Diyet gazlı içecekler bel çevresinde yüksek düzeyde yağlanma, yüksek kan şekeri ve yüksek kolesterol gibi bir takım belirtilerin de bulunduğu metabolik sendrom riskini artırabilir. Ayrıca diyet mamüllerinde aspartam var.

Bu toktik olup, vücuttan atılamaz. Yağ depolarımızda birikir.

KOŞU BANDI KALORİ ÖLÇMEZ - Kardiyo aletiniz yaktığınız kalorileri hesaplar: YANLIŞ. Kondisyon bisikletiniz veya koşu bandınız kilonuzu, cinsiyetinizi ve vücut kompozisyonunuzu bilmeden, ne kadar kalori yaktığını doğru olarak ölçemez.

Genelde biz deriz ki "o numarayı ikiye böl". Düşük yoğunluktaki egzersiz daha fazla yağ yakar: YANLIŞ.

Egzersiziniz ne kadar yoğun olursa yaktığınız karbonhidrat miktarı o kadar fazla olur. Ve vücudunuz tüm karbonhidratları yaktıktan sonra yağ yakımına başlar.

Ayrıca her kişinin yağ yakma nabzı değişik. Bu maalesef test edilmeden bilinemez.

- Kİlo vermek sözkonusu olduğunda beslenme ve egzersiz eşit derecede önemlidir: YANLIŞ. Farz edin ki bir yarış arabanız var.

Kullanım kılavuzu belli oranda benzin kullanılması gerektiğini söyler. Ama siz diyorsunuz ki bu benzin çok pahalı vs.

..

Ve yarış arabanız için mopet benzini alıyorsunuz. Emin olun o yarış arabanızın hız performansı zayıf olacaktır.

Eninde, sonunda o motor teklemeye başlayıp, sonunda bozulacaktır. Bu yalnızca basit bir alet.

Açıklaması şu: İstediğin kadar spor yap, eğer benzin yani beslenme doğru değilse o spor 5 para etmez. Eğer beslenme doğruysa o yüzde 30 sporun cevabı yüzde 100 olur.

Spor zayıflamak için yapılmaz SPOR ne zayıflamak ne de zevk için yapılmaz. Spor mecburidir.

Unutmayın ki biz aktif bir canlıyız. Ama şimdi aynı ufak kafesteki hamsterlar gibiyiz.

Biz popomuzun üzerinde dört duvar arasında floresan ışıklarının altında oturan ve her dakika elinde ya bir içecek ya da ağzında birşey çiğneyen bir canlı değiliz. .

YORUMLAR