izmir büyükşehir beledi¬ yesi meclis üyeleri büyük¬ aziz kocaoğlu, geçirdiği aydoğan, 'bu şehri yere

12.10.2013 00:00
İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda bayramlaştılar.

Aziz Kocaoğlu, geçirdiği operasyon sebebiyle bayramlaşma törenine katılamadı. Bayram mesajlarını veren, Başkan vekili Sırrı Aydoğan, "Bu şehri yerelde kalkındırmak için, bu şehrin parasını ve malını bu şehirlilere kullandır- mak için hep beraber çaba gösterdik, göstereceğiz.

Bu şehri sattırmayacağız'' dedi. Esra GÜNĞÖR'ün haberi 11.

sayfada "Bu şehri sattırmayacağız" izmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda bayramlaştılar. Aziz Kocaoğlu geçirdiği operasyon sebebiyle bayramlaşma törenine katılamadı.

Bayram mesajlarını Başkan vekili Sırrı Aydoğan verdi. ESRA GÜNGÖR konuşmasında yaptıkları hizletleri halkı düşünen, halkın yararına olan bir bakış açısı ile gerçekleştirdiklerini ve bu hizmetlerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti, iyi bayramlar diledi.

Aydoğan, "Başkanımız sizlere kucak dolusu sevgilerini iletti. Belediyecilikte 9,5 yıldır hizmet veriyoruz.

4,5 yıldır başkan veklli£ niziııı. Hiç bitmeyen çalışma düzeninde yaptığımız çalışmalar takdire değerdir.

Halkın refahını, konforunu düşünen Af! birçok iş gerçekleştirdik. Kilometrelerce & yol yaptık, kavşaklar yaptık, bunlar çok sevildi, takdir edildi.

Zaman içinde belediyenin normal hı.meti olarak algılanmaya başladı.

Ama biz hep güzel hiz' metler yapmaya devam ettik. Bütün bu hizmetlerde ki emeğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.

Siyaset değerlendirir, karar verir ama projeden itiba' ren son kazmayı vurana kadar çalışan sizlersiniz. Hepinize minnet borçluyuz" şeklinde konuştu.

HALKIN PARASI HALKIN YARARINA Rutin hizmetler dışında ( yol yapımı, elektrik hizmetleri gibi) kentlerin kalıcı eserlere sahip olması gerekir diyen Aydoğan, "Kent Ormanları yaptık, o arazileri görünce başka şeyler yapmak düşünülebilirdi, ama biz bu projeyi gerçekleştirdik. Bunu düşünmek hayat görüşünü yansıtır.

Bizim hayat görüşümüz halkı düşünen, halkın yararına olan bir görüştür. Bunlan da sizin emeğiniz ve halkın parasıyla gerçekleştirdik.

Homcros Vadisini yaparken de o alana villa yapalım diye hiç düşünmedik. Sasalı Doğal Yaşam Parkı dünya çapında ödüller alan bir proje ve bu projede hepimiz büyük emekleri var.

Bir başka örnek, Havagazı Fabrikası. Çok büyük bir alandı.

Aziz Bey 'Halk için en faydalı ne yapabiliriz? Gençlerimiz için nasıl yarar sağlarız?' diye düşündü. Bizim belediyecilik görüşümüz budur.

Çok güzel bir otelde yapabilirsiniz, kalıcı da olur ama halkın yararına değildir. Bizim eserlerimiz yüz yıllar boyu kalıcı olacaktır" dedi.

Zaman zaman fırtınalar esti, sallandı ama düşmediklerini söyleyen Aydoğan," Bu belediye de hiç biriniz adınızı pis menfaatle, parayla yan yana yazdırmadınız. Hepinize teşekkür ediyorum.

Biz halktan yana hizmet vermeye devam edeceğiz. Ve sizlerle beraber çok daha büyük işler başaracağımıza inanıyorum.

Hepinize güveniyorum. Bu şehir için bu şehri yerelde katlandırmak için bu şehrin parasını ve malını bu şehirlilere kullandırmak için hep beraber çaba gösterdik, göstereceğiz.

Bu şehri sattırmayacağız. Tüm personelimize candan teşekkür ediyorum.

Daha iyi günler de daha iyi bir Türkiye'de daha iyi bir İzmir'de nice güzel bayramlar geçirmenizi temenni ediyorum" dedikten sonra toplantıya katılan belediye üye leriyle tek tek bayramlaştı. .

YORUMLAR