istanbul 'da değil, türkiye 'de konuşulacak bağcılar yapacağız

01.07.2013 00:00
İstanbul 'da değil, TÜRKİYE 'de konuşulacak BAĞCILAR yapacağız pKH MHP Bağcılar İlçe Başkanı Sayın Ali Erdemir ile yerel seçimler öncesi yaptığımız röportajda, hedefilaSl miz 2014 Mart seçimlerinde MHP'yi lider olarak çıkarmak diye belirten Sayın Erdemir, kazanacakları ÜH takdirde Bağcılar 'ı hak ettiği yere getireceğiz ve belediyemizi halkımızla birlikte yöneteceğiz dedi.

.Ssss Tayfun TaŞ ! lt, Röporta) vaPt! İlçe başkanı olmaya nasıl karar verdiniz? Ve neden MHP? MHP'ye olan ilgim gençlik yıllarımda hatta çocukluk çağlarımda ocaklara seminerlere giderek bas ladı ve 38 yıldır da hiç ara vermeden devam ediyorum.

Aile büyüklerimizden, ahilerimizden etkilenerek, getirdikleri kitapları okudum. Kitapları okudukça ocağı tanıdım.

Ocağın işlevini öğrendim. Daha sonra okul yıllarımda uzun bir dönem ocakla çalıştım.

Bu sürecin sonrasında hepimizin malumu 12 Eylül 1980 münasebetiyle birçok arkadaşımızın eğitimi yarım kaldığı gibi benimde eğitimim bir takım nedenlerden dolayı yarım kaldı. Röportaj Tayfun Taş Haberi 06'da İSTANBUL'da değil 9 TÜRKİYE'de konuşulacak BAĞCILAR yapacağız 12.

v W pPkyıı MHP Bağcılar İlçe Başkanı Sayın Ali Erdemir ile yerel seçimler öncesi yaptığımız röportajda, hedefimiz 2014 Mart seçimlerinde MHP'yi lider olarak çıkarmak diye belirten sayın Erdemir, kazanacakları takdirde Bağcılar rı hak ettiği yere getireceğiz ve belediyemizi halkımızla birlikte yöneteceğiz dedi. c c c İlçe başkanı olmaya nasıl karar verdiniz? Ve neden MHP? MHP'ye olan ilgim gençlik yıllarımda hatta çocukluk çağlarımda ocaklara seminerlere giderek başladı ve 38 yıldır da hiç ara vermeden devam ediyorum.

Aile büyüklerimizden, ahilerimizden etkilenerek, getirdiği kitapları okudum. Kitapları okudukça ocağı tanıdım.

Ocağın işlevini öğrendim. Daha sonra okul yıllarımda uzun bir dönem ocakla çalıştım.

Bu sürecin sonrasında hepimizin malumu 12 Eylül 1980 münasebetiyle birçok arkadaşımızın eğitimi yarım kaldığı gibi benimde eğitimim bir takım nedenlerden dolayı yarım kaldı. Ve bu süreci uzun dönem sıkıntılar içerisinde geçirdik ve daha sonra eğitimimi kaldığı yerden başarabildiğim kadar tamamladım.

Daha sonra ocaktan siyasete terfi ettim. Siyasete de Bağcılar'da yönetici olarak başladım.

Daha sonra uzun dönem partimizin her kademesinde görev yaptım. Kaç yıldır bu görevi ifa ediyorsunuz? 2007 yılının Nisan ayında ilçe başkanlığına atandım.

0 günden bugüne kadar ilçe başkanı olarak devam ediyorum. Benden önce görev yapan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederek, MHP'nin hedeflerini daha üst seviyelere çıkararak inşallah arzu ettiğimiz hedeflere ulaşmak için elimizden geleni yapacağız.

Sayın Başkan, belediye başkanlığı seçimlerine bir yıldan az kaldı. Partinizin bu konuda çalışmaları nasıl gidiyor.

Seçim çalışmalarına başladınız mı? Evet. Tabiki başladık.

Biliyorsunuz ki siyasi partilerde bir seçim biter ertesi gün diğer seçim için hazırlıklar başlar. Bizlerde 2009 yerel seçimlerinden sonra 2014'te yapılacak yerel seçimlerin hazırlıklarına o günden başlayarak, uzun vadeli bir altyapı çalışmasıyla bugüne kadar geldik.

Çalışmalarımız devam ediyor. Bağcılar'ın 22 mahallesi var ve her mahallede de mahalle teşkilatlarımız var.

Bununla birlikte bir de ihtiyar heyetlerimiz var. Burada görevli arkadaşlarımızla zaman zaman bir araya gelerek toplantılar yapıyoruz.

Bu toplantılarda mahalle sorunlarını, sokak, cadde sorunlarını ve sonrada genel bir toplantı ile Bağcılar'ın sorunlarını herkesin fikrini ve raporunu alarak masaya yatırıyoruz. Bu güne kadar bu şekilde geldik ve inancımız olur ki inşallah ciddi bir başarı elde edeceğiz.

Bunun mücadelesini veriyoruz. ğerlendirip rapor ediyoruz.

Daha sonra il başkanlığımıza sunuyoruz. İl başkanlığımız da bu isimleri genel merkezimize sunar.

Dönüşümlü olarak hiyerarşik bir yapıda devam eder. Zaman zaman bazı siyasi partiler diğer partilerin çıkaracakları adaylara göre durum belirlemesi yapmaktadır.

Adaylarını, diğer partilerin gösterecekleri adaya göre belirleme yoluna gittiklerini şahit oluyoruz. Sizde de böyle bir düşünce var mı? Hayır.

Ben şöyle söyleyeyim. bir tanesi Atatürk Hava Limanfdır.

Bağcılar'a beş dakika mesafededir. Türkiye'nin kalbi dediğimiz ekonomisi, organizesi birçoğu Bağcılar'a bağlıdır.

Baktığınızda İstoç, Otocenter, Tekstilkent ve birçok büyük holdingler ve firmaların hepsi Bağcılar'dadır. Ama bu kadar varlığın içinde Bağcılar her zaman yokluğa mahkûm edilmiş.

Gerçekten her yağmur yağdığında evlerine sel basan, küçücük yavruların boğulduğu, adı ıslah diye yaptıkları derelerin her sel basmasında yolların kapandığı, araçların derelere uçtuğunu siz ki basınsınız bunu yakından takip ediyorsunuz, görüyorsunuzdur. Bizim verdiğimiz, halkımızın verdiği vergileri bunlara hibe edenlerden bunların hesabını soracağız.

Tabi ki daha sonrada bu konulara hâkim olan, Bağcılar'ı Bağcılar yapacak, İstanbul'da değil, Türkiye'de konuşulacak bir çekleri görerek MHP'yi 2014 Mart ayında yapılacak olan seçimlerde lider olarak çıkarır diye umudumuz ve azmimiz vardır. 8.

Kazanacağınız takdirde MHP'nin Bağcılar daki misyonu ve vizyonu ne olacaktır? Allah nasip eder de kazanırsak Bağcılar halkıyla birlikte belediyemizi yöneteceğiz. Bağcılar'da yaşayan her insanımızı mükemmel bir seviyeye getiremesek de en azından mükemmele yakın bir yaşam alanları oluşturacağız.

Çocuklarımızın sokak aralarında araçların altında kalarak değil, evinin önünde veya yanında imkânlar doğrultusunda onlara eğlence ve park alanları yaparak daha güvenli bir ortamda oynamalarını sağlayacağız. Halkımızın olumsuz olan imarını düzgün bir şekle getirene kadar mücadelemizi devam ettireceğiz.

yerde bunu ispat olarak görebilirsiniz. Bağcılardaki Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Ben kentsel dönüşümü hakkaniyet içinde, kimseyi mağdur etmeden yapılmasına şahsım adına yanayım.

Ama hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, zarara uğratmadan yapılacaksa kentsel dönüşümden yanayım. Kentsel dönüşüm mutlaka olmalıdır.

Çünkü yaşam alanları ona göre oluşturulmalıdır. Son olarak Bağcılar halkına neler söylemek istesiniz? Bağcılar halkına öncelikle selam ve sevgilerimi sunmak isterim.

Onların daha güzel bir Bağcılar, daha güzel bir hayat, daha temiz bir alan, yaşanabilir sosyal alanlarda, güvenliği en üst seviyede olan, uyuşturucunun küçük yaşlara kadar düşmüş olduğu bir Adaylarınızı belirledinizmi? Şu ana kadar ciddi bir şekilde aday adayı müracaatı var. Biz de bunları değerlendirmeye alıyoruz.

Hem belediye başkanı adayı olarak hem de meclis üyesi adayı olarak müracaatlarımız seçimlere 10 ay olmasına rağmen oldukça yoğun. Bu isimlerin açıklanması tabiki çok erken.

Aday adayları içerisinde bu değerlendirmeyi ilçe teşkilatınız mı yapacak, genel merkez mi? Aday adayları bize müracaat eder. Bizler bu isimleri toplayıp, yönetim kurulu ile birlikte deMHP başkanlığı olarak bizler 1992 yılında ilçe olan ve ilk belediye seçimleri de 1992 yılında yapılan Bağcılar'da partinin ismi değişse de aynı kişiler ve aynı zihniyet tarafından yönetilmiştir.

Biz Bağcılar'ın geçen bunca zamanın heba olduğunu, Bağcılar halkının bunu hak etmediğini düşünüyoruz. Bağcılar'ın hep bir taşra olarak anılmasını, hala bir terör yuvası gibi anılmasını engellemek için uzun zamandır mücadele veriyoruz.

Aslında Bağcılar çok güzel bir ilçemizdir. Biliyorsunuz dünyanın en büyük ve en ciddi büyüklükte yolcu taşıyan havalimanlarından Bağcılar yapacak, lider bir ilçe yapabilecek bir belediye başkanı adayı belirleyeceğiz.

Sizce yerel seçimlerde ortaya nasıl bir tablo çıkar? MHP'nin bu güne kadar hiçbir şaibeli belediyesi olmamıştır. Hepsi aslan gibi, bozkurt gibi alnının akıyla işini yapmıştır.

Halkı tarafından ona oy veren veya vermeyen insanlar tarafından tebrik edilen, bulunduğu şehri, kazayı, beldeyi en güzel hale getiren belediyelerimiz olarak Türkiye'de örneği çoktur. İnşallah vatandaşımız bunları da örnek olarak alır.

Türkiye'nin özellikle son yıllarda veya son aylarda yaşadığımız gerAKP hükümetinin yerelde ve genelde uyguladığı politikalar içerisinde sizi en çok rahatsız edenleri hangileridir? Genele baktığımız zaman benim şahsım ve ilçe başkanı olarak en büyük rahatsızlığı veren bu ülkenin ayrıştırılması, bölünme tehlikesiyle karşı karşıya gelmesi ve özellikle İmralı süreci bu ülkenin, bin yıllık kardeşliğin bozulması adına, yıkılması adına en büyük sebep ve ihanetlerden birisidir. Yerel olarak baktığımız zaman da kayırmacı ve taraf tutma.

Yaşadığımız her yerde, gittiğiniz her ilçeden kurtulup, tertemiz bir hayat içerisinde yaşamaya, imkânlarımız doğrultusunda elimizden ne geliyorsa hizmetinde olacağımızı belirtmek isterim. MHP olarak belediye başkanlığı konusunda Bağcılar halkının sevgisine ve desteklerine ihtiyacımız var.

Hepsine talibiz. Tüm Bağcılar halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sayın Başkanım değerli zamanınızı bizlere ayırdığınız için gazetemiz adına çok teşekkür ediyorum. Size ve partinize yerel seçimlerde başarılar diliyorum.

Röportaj: Tayfun Taş
YORUMLAR