ilçeleri başbakan açıklayacak

07.12.2013 00:00
İlçeleri Başbakan açıklayacak AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, 16 ilçede ki adayların 27 Aralık'ta Başbakan'ın Sakarya ziyaretinde açıklanacağını söyledi.

Üstün şunları kaydetti; "İlçelerle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Ama henüz daha karar aşamasında değil.

Kazı ilçelerimizde anketler yapılıyor. Benim şahsim kanaatim Sayın , Başbakanımız 27 Aralık'ta Sakarya'ya üt İd iğinde ilçe Belediye Başkan adayların açıklanacağı önündedir" dedi.

ia İlçelerde 27 Aralık'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkez'inde düzenlediği aday tanıtımda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeki Toçoğlu'nun açıklaması, salondaki Sakarya Milletvekillerinde büyük sevinç yarattı. DEĞERLENDİRME YAPTILAR Ak Parti Milletvekili Ali ihsan Yavuz ve Ayhan Sefer Üstün, program sonunda gazetecilere aday tanıtımını değerlendirdi.

Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Toçoğlu'nun aday gösterilmesi çok mutlu ettiklerini söyledi. Yavuz,, "Allah'a şükürler olsun ki son derece irtifak vardı ve birlik beraberlik ruhu içersinde gelişti her şey.

Ve öylede devam edecek. Sakarya'da her açıdan ahenk vardı, bu ahenk önümüzdeki süreçte kendisini inşallah gösterecek" diye konuştu.

TARİHSEL ŞOKU ÇABUK ATLATTIK Sakarya depremden sonra büyük bir şok yaşadığım ve bu şoku Ak Parti hükümeti ve Ak Parti Belediyeci ligiyle üzerinden attığını ifade eden Ak-Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, 'Tarihte şehirlerin geri gitmesinin temel sebeplerinden bir tanesi depremdir. Sakarya işte bu tarihsel şokunu çok çabuk attı.

O bakımdan Sayın Başkanımız geçtiğimiz dönemlerde yapmış olduğu hizmetlerden dolayı bu seferde Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'nu yeniden gönül rahatlığıyla aday gösterdi. Ben hayırlı olsun diliyorum.

YENİ DÖNEM BAŞLİYOR Sayın Toçoğlu, adaylığını sonuna kadar hakkını verecektir. Ve genel seçimlerde aldığımız oylarımızı bu seçimde de daha da arttırarak bence bu seçimi kazanacağız.

Ve şuanda Sakarya için yeni bir dönem başlıyor. Çünkü Sakarya'nın tamamına Büyükşehir hizmetlerine gidecek.

Yeni bir şehircilik anlayışıyla birlikte Kocaali'den Taraklıya, Hendek'ten Sapanca'ya kadar bütün ilçelerimizde hakimiyeti sağlayacağız" dedi. İLÇELER 27 ARALIKTA AÇIKLANACAK İlçe Belediye Başkan adaylık sürecinde değerlendirmede bulunan Üstün, en geç 27 Aralık'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Sakarya ziyaretinde açıklayacağım ifade etti.

Üstün şunları kaydetti; "İlçelerle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Ama henüz daha karar aşamasında değil.

Bazı ilçelerimizde anketler yapılıyor. O anketler bittikten sonra inşallah tekrar miUetvekillerimizin, il başkanlarımızın ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın değerlendirme sonucunda yeni bir karar sürece gireceğiz.

Ardından ise ilçe Belediye Başkan adaylarımız açıklanacak. İnşallah ilçemize hizmet eden ve hak eden arkadaşlarımızın açıklanacağını umut ediyorum.

Şuan bir süre yok. Ama benim şahsim kanaatim Sayın Başbakanımız 27 Aralık'ta Sakarya'ya geldiğinde ilçe Belediye Başkan adayların açıklanacağım ümit ediyorum" diye konuştu.

Saim İŞÇİ
YORUMLAR