gebze'de ön seçim olacak

20.10.2013 00:00
Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan: Gebze'de ön seçim olacak Önseçim listesinden çıkartılan Gebze için konuşan milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, "Gebze'de ön seçim yapılacak.

Ama ardından kamuoyu yoklaması yapılacak ve aday konusunda son kararı genel merkez verecek" dedi Ersin KARACA CHP'de Gebze için 'Önseçim yapılacak mı?' tartışmasına milletvekili Mehmet Hilal Kaplan son noktayı koydu. 27 Ekim'de 7 ilçede önseçim yapılacağını ifade eden Kaplan, Gebze için de önseçim olması gerektiğini kaydetti.

Dilovası'nda İl Başkanı Yalçın Kuşkan'm de ilan ettiği aday Ercan Dalkılıç çalışmalarına bayram öncesi başlarken Darıca, Çayırova'da ise netleşmeyen adaylar bulunuyordu. KARAR GENEL MERKEZİN Mehmet Hilal Kaplan, "Çayırova ve Darıca ilçelerimizde aday adaylarımız var.

Buralarda, aynen izmit'te olduğu gibi 27 Ekim Pazar günü bir ön seçim gerçekleşecek" dedi. Gebze konusunda partililerin ön seçim arzusu olduğunu dile getiren Milletvekili Kaplan, "Gebze'de muhtemelen ön seçim olacak.

Biz de olmasından yanayız. Fakat ön seçim sonrası adayları belirlemek üzere genel merkez tarafından bir 'Kamuoyu Anket Araştırması' yapılacak.

En son aşamada adaylara parti meclisi karar verecek" şeklinde konuştu. Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan .

YORUMLAR