garanti sağlık iftar'da buluştu

22.07.2013 00:00
GARANTİ SAĞLIK İFTAR'DA BULUŞTU SAFFET Külahçı, patronu olduğu Garanti Sağlık A.

Ş. çalışanlarına iftar daveti verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen, ofisten fabrikaya varıncaya kadar bütün işyerlerinin iş sağlığı ve güvenliği ihtiyaçlarını karşılayan Garanti Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi'nin (OSGB) kısa sürede geniş bir çevreye hizmet verdiğini belirten Külahçı, "portföyümüzün hızlı bir şekilde büyümesi nedeniyle çalışanlarımızın sayısı da her geçen gün artıyor. Yoğun bir iş temposunda çalışan mesai arkadaşlarımla iftar sofrasında bir araya gelerek iş dışında da kaynaşmak amacıyla bu daveti verdik" diye konuştu.

Yasal olarak bütün şirketlerin yaptırması zorunlu olan iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getirdiklerini belirten Külahçı, gazetemize yaptığı açıklamada "30 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası'na göre olan bütün şirketler işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve sağlık personeli hizmeti almakla yükümlü olacak. Şirketler bu yükümlülüklerini, ilgili personeli kadrolarında bulundurarak veya bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi'nden (OSGB) alarak karşılayabilirler.

Alınması gereken yasal minimum hizmet süresi şirketin çalışan sayısına ve tehlike sınıfına göre değişkenlik gösteriyor. Biz de Garanti OSGB olarak şehrimizde rakipsiz bir hizmet veriyoruz.

Hizmetlerimizin detayını http:garantiosgbm sitesine giren herkes görebilir" dedi. Saffet Külahçı'nın ortağı Türker Horoz'un Ali Dağı eteklerindeki Burak At Çiftliği'nde verdiği iftar davetinde buluşan Garanti OSGB çalışanları, canlı performans sergilenen Türk Sanat Müziği dinletisi eşliğinde iftar ettikten sonra çiftliğin serin atmosferinde sohbet etme imkânı da buldu.

HABERHüseyin GÖKTAŞ
YORUMLAR