evren tv canlı yayınlayacak

25.12.2013 00:00
Evren TV canlı yayınlayacak Sakarya'nın ilk ve tek uydu televizyonu olan Sakarya Evren TV, 27 Aralık-günü Sakarya Kent Meydanında halka seslenecek olan Başbakan Erdoğan'ın programını ve konuşmasını canlı olarak yayınlayacak.

Evren TVnin kurulumu 6'da İLK UYDU TELEVİZYONUNUZ SAKARYA EVREN TV'Yİ İZLEMEK İÇİN UYDU BİLGİLERİMİZ KULLANILAN UYDU DOVVLİNK SR FEC POLARİZASYON TURKSAT 2A 11747 27500 56 H 1- Ana menüye girebilmek için; uzaktan kumandanıza 'MENÜ' veya 'SETUP' yazan düğmeye basınız. 2- Uydu alıcısı marka modeline göre; 'KANAL ARAMA' , 'MANUEL ARAMA' , 'KANAL EKLEME', 'EL İLE ARAMA' gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip 'OK' e basınız.

3- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; TP FREKANSI' , 'ALIŞ FREKANSI' , 'UYDU FREKANSI' seçeneklerinden biri belirecektir, YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Evren TV'nin frekansı olan '11746' değerini girin. 4- Yine aynı pencerede 'SEMBOL ORANI' yada 'SYMBOL RATE' değeri olacaktır.

YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak '27500'girin 5- Yine aynıpencerede bulunan ve 'POLARİZASYON' yada 'POL' şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla 'H' , 'HORIZONTAL' olacak şekilde değiştirin.

6- Yine aynı yerde bulunan 'FEC' değerini değiştirmek için YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla '56' seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girebileceği bir alan bulunmamaktadır.

Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur. 7- Son olarak 'OK' tuşuna basarak Evren TV Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.

Aramayı tamamlayabilmek için Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen 'ARAMA BAŞLAT yada TP ARA' seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir. 8- Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanal listesinin en sonuna kaydedecektir.

Sakarya Evren TV'nin uydu değerlerini uydu alıcılarına aşağıda gösterilen sıra ile yükleyebilirsiniz
YORUMLAR