emlak konutları mevkiinde merakla beklenen dev proje hızla gün ışığına çıkıyor

01.06.2013 00:00
Emlak Konutları Mevkiinde Merakla Beklenen Dev Proje Hızla Gün Işığına Çıkıyor HABER MERKEZİ AY-KA Grup GYO Güvencesiyle Gerçekleştirilecek Olan Projenin Yatırım Maliyeti 35 Milyon Dolar Civarında.

Çorlu'da yaşayan vatandaşlar arasında şehir efsanesi haline gelen dev projenin içeriği titiz hazırlık aşamalarının tamamlanmasının ardından ortaya çıkmaya başladı. Çorlu'da konut standartlarını çok çok ileri boyutlara taşıyacak projede her katta kat bahçesi bulunacak.

Emlak konutları mevkiinde Ergene Vadisi evlerinin hemen karşısında yer alan ve yaklaşık 1,5 yıldır proje çalışmaları hummalı bir şekilde devam eden dev proje tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkmaya başladı. 35 milyon dolar civarında yatırım maliyeti ile AY-KA Grup GYO tarafından gerçekleştirilecek olan proje şimdiden yatırımcıların hedefi haline gelmeye başladı.

Özellikle bölgede yaşayan pek çok kişi tarafından "buraya ne yapılacak?" sorusuyla gündeme gelen ve geçtiğimiz hafta tamamlanan hazırlık aşamasıyla birlikte start alan proje gerek konsepti, gerekse de konumu itibariyle yatırımcıların iştahını kabartıyor. YATIRIM MALİYETİ 35 MİLYON DOLAR CİVARINDA 1,5 yıl süren yoğun proje çalışmalarının ardından hazırlık aşaması tamamlanırken mevcyt proje tamamen AY-KA Grup GYO güvencesiyle gerçekleştirilecek ve yatırım maliyeti 35 milyon dolar civarında.

Konu ile ilgili olarak bilgiler veren AYKA Grup GYO yönetim kurulu başkanı Sayim AYDIN; "Projemizin konsepti doğrultusunda gerek yurt içi, gerekse de yurt dışında konusunda kendini kanıtlamış proje ve mimarlık ofisleriyle görüşmeler sağladık. Dolayısıyla iyi bir proje gerçekleştirebilme adına bu süreye ihtiyacımız vardı.

Projemiz tamamen üst sınıf malzemeler kullanılarak tasarlandı. Özellikle dış mimari iç dizayn, bahçe peyzajında hususunda dünyanın en seçkin mimarlık bürolarıyla ve dizayn ofisleriyle çalışıldı.

ÜST SINIF PROJEDE YOK YOK Takribi olarak 1,5 yıllık bir öngörü süremiz var projemizi tamamlamak için. Projemizin yapımında kullanılacak bütün malzemeler, en üst sınıf malzemeler seçilerek titizlikle tasarlandı.

Projemiz içinde yedi yıldızlı bir hotel de ne varsa daha fazlasıyla bulunacaktır. Bu proje Çorluyu çok üst seviyelere taşıyacak ve Çorlunun algısını değiştirecektir.

Yaşam standartlarını artırarak ayrıcalıklı bir yaşam sunacaktır. ÖZEL KAT BAHÇELERİ VE ŞELALALER PROJE RENK KATACAK Türkiye'nin ilk on projesi içerisinde yer alacağı belirtilen proje ile ilgili detaylar veren AY-KA Grup GYO yönetim kurulu başkanı Sayim Aydın; "Projemizde özel villa mantığıyla düzenlenmiş özel kat bahçelerinin yanı sıra her daire başına 2 den fazla araç kapasiteli kapalı otoparkta açık AVM bulunacak.

Bu anlamda hali hazırda kurumsal firmalardan gelen ciddi talepler üzerine görüşmelerimiz devam etmekte. Öte yandan projemiz ile ilgili olarak henüz satış aşamasına geçmemiş olmamıza rağmen projemizle yakından ilgilenen yatırımcıların yoğun talebi ile karşılaşıyoruz.

Bunun akabinde satışlarımıza takribi olarak 2 ay sonra başlamış olacağız. Diğer yandan tamamen kurumsal anlamda faaliyet gösteren markaların yer aldığı mağazalar ile bankalar ve fast foodlarm da yer alacağı bir AVM olacak.

Projemizin tamamında 55.000 metre kare yeşil alan içerisinde havuz ve göletler mevcuttur.

DEV PROJEDE TAMAMEN AKILLI BİNA TEKNOLOJİSİ KULLANILACAK Akıllı bina teknolojisi kullanılarak dizayn edilecek olan proje son derece yüksek güvenlik sistemleriyle ayrıca inşa edilmiş bir proje olacak. TÜRKİYE'NİN İLK 10 PROJESİNİN İÇERİSİNDE RAHATLIKLA YER ALABİLECEK BİR PROJE 2 ayrı siteden oluşacak olan projemizin Türkiye'nin ilk 10 projesi arasında en üst sıralarda yer alacağını gururla söyleyebilirim.

Özellikle projemizin içerisinde yer alacak AVM içerisinde insanların oturabilecekleri, parklarda gezebilecekleri, farklı bir mimariyle tasarlanmış 5,5 metrelik yürüyüş bantları yer alacak. AY-KA Grup GYO yönetim kurulu başkanı Sayim Aydın, projenin gerek iç gerekse de dış dizayn ve konsept açısından Çorluda bu güne kadar inşa edilmemiş çok farklı bir proje olacağını dile getirirken; " Projemizin genelinde gece ve gündüz ışık oyunlarıyla mekana ayrı bir ferahlık katan görsel su animasyonları yer alacak ve bu anlamda bu anlamda da dünyanın en ünlü ışık tasarımı yapan firmalarıyla çalıştık.

Projenin ismini ise kısa bir süre zarfında satışa çıkma aşamasında kamuoyuna duyuracağız, diye konuştu. .

YORUMLAR