çoban halil'in aile saadeti

12.11.2013 00:00
Çoban Halil'in aile saadeti Osmangctzi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, oğlu Mustafa l Döner'i belediyede başlattığı iş üzerinden devlet memuru kadrosuna alırken; damadı Soner Kaç'ı da belediyeye bağlı Gökdere Kültür Merkezi'nde teknisyen olarak işe yerleştirdi.

Halil Döner'e ait "S" plaka servis aracı da zaman zaman Osmangazi Belediyespor emrine veriliyor. Yerel seçim heyecanı yaklaşmış, gözler Mart ayından sonra yönetici koltuğuna kimlerin oturacağına çevrilmişken, görev süresinde ilginç uygulamalarla dikkat çeken bazı politikacılar da son hamlelerini gerçekleştiriyor.

Bir yandan Osmangazi Belediyesi bünyesindeki çeşitli kademelere aile fertlerini yerleştiren, diğer yandan meclis kararıyla belirlenen sınırları ihlal ederek yeni alkollü mekanları işletmeye açan Başkan Yardımcısı Halil Döner'in düğün salonu koşullarına uymayan mekanlara da kafe ruhsatı verdiği iddia edildi. Seçimler yaklaşırken, belediyelerde çalışan sözleşmeli personellerin büyük kısmı da yemin edip kadrolu eleman olarak devlet memurluğu hakkı kazandı.

Osmangazi Belediyesi bünyesinde yemin eden personel arasında Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner'in oğlu da bulunuyordu. Oğlu Mustafa Döner'in son dönemde işe alınıp belediye üzerinden devlet memuru olmasını sağlayan Başkan Yardımcısı, damadı Soner Kaç'ı da belediyeye bağlı OKİ adlı şirket bünyesinde görevlendirip Gökdere Kültür Merkezi nde teknisyen olarak işe yerleştirdi.

Belediyede adeta aile saadeti süren Halil Döner, "S" plakalı aracını da Osmangazi Belediye Spor'da kullanılmak üzere hizmete sundu. 'KIRMIZI SOKAK" SINIRINI İHLAL ETTİ Kamuoyuna "Kırmızı Sokak Projesi' İçkili yerlere ait ruhsatlar verilirken de Başkan Yardımcısı Halil Döner'in ilginç uygulamalara imza attığı göze çarpıyor.

Alkollü eğlence yerlerinin açılabileceği yerleşim alanlarının sınırlarını ihlal ederek yeni işletmelerin önünü açan Başkan Yardımcısı, düğün salonu olma şartlarını taşımayan mekanları da kafe ruhsatı vererek hizmete açtı. Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesinin ardından ruhsat müdürünü görevden alıp yerine bir yakınını atayan Döner, Mudanya Yolu üzerinde Mahmut Sürücü'ye ait Serhat Restoran ın açılması için ruhsat veriyor.

Belediye tarafından belirlenen "Kırmızı Sokak" sınırlarının dışında kalan restoranın ruhsatında da Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Başkan Vekili Hasan Hüseyin'in imzaları bulunmazken, ruhsat, Döner'in attığı münferit imza ile işleme konuluyor. KAFE RUHSATLI DÜĞÜN SALONLARI Osmangazi Belediye Başkanı Halil Döner'in imza dağıttığı ruhsatlardan usullere uygun özellikler taşımayan düğün salonları da nasibini alıyor.

Gazetemize gelen bir iddiaya göre Döner, zemin ve tavan ölçüleri, kolon ve kiriş sağlamlığı, çalışan ve konuk kişi sayısına göre sağlanması gereken güvenlik ve hijyen koşulları başta olmak üzere, düğün salonlarında bulunması gereken özelliklere uymayan mekanlara kafe ruhsatı vererek işletmeye açılmasını sağlıyor. Halil Döner kimdir? Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, 1968 yılında Bursa nın Kirazlı ilçesinde doğdu.

1988-1989 yılları arasında Denizli'de askerliğini tamamladı. 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Kirazlı Belde Teşkilatı Kurucu Başkanlığını yaptı.

2004 yerel seçimlerinde Kirazlı Belediye Başkanı seçildi. Belde belediyesinin kapatılmasının ardından 2009 seçimlerinde ise Osmangazi Belediye Meclis üyeliğine seçildi.

Osmangazi'de çeşitli komisyonlarda görev yaptı. Halen Osmangazi Belediyesi Meclis üyeliği ve Osmangazi Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. olarak yansıyan ve alkollü eğlence mekanları açılabilecek yerleşim alanlarının da sınırları Halil Döner tarafından ihlal edildi.

04.01.

2006 günkü Osmangazi Belediyesi Meclis Kararı ile alkollü eğlence yerlerinin nerelerde açılabileceği belirlenmiş ve 04.04.

2012 tarihli meclis kararı ile de bu sınırların genişletilemeyeceği karara bağlanmıştı. .

YORUMLAR