chp adana'da lider eksik!

26.09.2013 00:00
CHP Adana'da lider eksik! Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adana mitinginin tartışmaları hala sürüyor.

Her ne kadar Milletvekilleri, teşkilat yöneticileri "Adanalılara teşekkür ediyoruz" dese de mitingin 'katılım açısından' son derece yetersiz kaldığı artık herkesin ortak karara vardığı ettiği bir konu. "100 bin kişi katıldı.

." söylemleri 510 bine kadar düşerken, yaşanan hayal kırıklığı Cumhuriyet Halk Partisi Adana cenahında büyük şaşkınlıkla karşılandı.

. Adana, Mersin, Hatay, ilçeler, teşkilatlar, mantar gibi türeyen Belediye Başkan aday adayları vs.

vs., tüm bunların yanı sıra Cumhuriyet Halk Partili 'aktif' vatandaşları düşündüğünüzde mahşeri bir kalabalık bekleniyordu.

Oysa..

Bizzati CHPlilerce 'fiyasko' nitelemesi yapıldı..

Peki neden? Neden böyle oldu? Nasıl olabilidi? Zira, Gezi olaylarının psikolojisi dinmemişken, Hatay'da hala olaylar sürerken, savaşa karşıtlığı tavan yapmışken, Adana'nın güney mahallelerinde insanlar inanılmaz derecede tepkiliyken, Alevi yurttaşlar diken üstündeyken, AKP karşıtlığının kalesi olması beklenen Adana'da nasıl olurda hem de CHP Genel Başkanının katıldığı bir miting, bizzat partililerce "fiyasko" olarak nitelenibilir duruma düşer? Neresinden bakarsanız bakın anlaşılabilir bir yanı yok ! Miting yerinin yanlışlığı, gün ve özellikle saatin yanlışlığı, teşkilatlar ile Kılıçdaroğlu'nun Adana'ya gelişini organize edenlerin çekişmesi gibi gerekçeler bile açıklayamaz "barış mitingi'nin sonucunu. Kuşkusuz Cumhuriyet Halk Partisi, Genel merkeziyle, milletvekilleriyle, teşkilatlarıyla yaşananların bir muhasebesini yapacaktır.

Lakin bu satırların yazarının dikkatini çekmek istediği nokta bambaşkadır..

Her önüne gelen Seyhan, Çukurova ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı! Teveccüh çoksa, favorisindir demektir parti olarak. Pekii "barış mitingi"nin ardından hala "CHP Adana'da favoridir" diyebilir miyiz?.

. Kanımca bunu söylemek hayli güç.

Yaşanan fiyaskonun sebebini, Partinin Adana'da bir lokomotif isminin olmamasına bağlıyorum ben. Lideri yok CHP'nin Adana'da.

Sürükleyici isim yok. CHP'liler 'barış mitingi'ndeki fiyaskonun bir kaç ay sonra yaşanacak olan yerel seçimlere de yansımamasını istiyorsa, yapılacak tek şey partiye, partiye gönül verenlere heyecan getirecek olan Lider bir isimle Adana Büyükşehir belediye Başkanlığı seçimlerine gitmektir.

Aksi halde, hayırlı olsun AKP'ye..

YORUMLAR