ayakkabı kutusu ve para sayma makinesi

20.12.2013 00:00
Ayakkabı kutusu ve para sayma makinesi Vallahi ben, cemaat-AKP savacını falan unuttum Cemaatin, ilk günden heri siyahi iktidarın her adımını belgelemiş ve görüntülemiş olmasının derinliğinden de koptun Bu operasyonla ilgili gündemimde tek şey var.

o d ayakkabı kutuları w para sayına makinesi. Barış Güler in yatağının üzerinde para demetlerinin orasında görüntülenen para ayma makinesi rüşvet w yolsuzlukta ufkumuu genişletti.

Ama çocuğa haksızhk etmeyelim. Meğer, para sayma makinesini oraya polis götürmüş.

Çünkü cmIc o kadar çok para var ki. soymakla iteceği yok.

Ne yapsın polis, otunıp günlerce para sayacak değil ya. Makineyi kurmuş, sayıyor.

• Türkiye, yeni bir etekteki pisliklerin dökülmesi sürecine şaşkınlık içinde ağzı bir karış aynlmış vaziyette tanıklık ederken, diğer yandan da başana gelen bu felaketten le inanılınız giıellıkte mizah malzemesi çıkarıyor. İçişleri Bakanı Muammer Güler in oğlunun yatak odasında bulunan para sayma makinesi ve Halk Bankası Genel Müdürünün evindeki içi (.

ır.ı dutu ayakkabı kutuları, sosyal medyanın yeni fenomeni Bahattin'c dc malzeme oluverdi oyokfcot kutulortno boktun oyokfcatM çıktı.

Yazıklar o başka bir y Bahattin daha önce de. ' Erkek milletine en büyük kötülüğü kendini çöllere atan Mecnun ve dağları delen Ferhat yapmıştır.

Çıtayı kon trolsüce yükselttiler" demişti. İçişleri Bakanı nm oğlu Banş Güler in rvinek bulunan ~ancak para sayma makinesi ile başedilebilecek kadar" para çıkması üzerine akJınvı Bahattlnin bu sözleri geldi.

"Banş da rüşvet ve yolsuzlukta çıtayı öyle bir yükseltti ki bundan sonrakilerin işi bir hayli zor olacak dedim arkadaşlanma..

• M Hele bir Reza Zarrab var ki. tanrı bu genç adamı dünyamıza para kazansın, parayla oynasın diye göndermiş.

Çocukta bir akıl bir akıl ormayııı g:tiıı. Henüz 30 yaşıiKİa ama on parmağında on marifet.

İran asılb. azeri cevval adam hem kazanıyor, hem kazandırıyor.

Uçak dolusu altınlar. 1.

5 milyon dolarlık rüşvetler? Şarkıcı kamına, iki günde ber yat alıyor, uçak abyor. kotra alıyor, alıyor da alıyor! Bu haberlere rastladıkça, ağzım bir kanş açık kalıp.

'Bir adamın ne kadar çok parası olmalı ki. böyle fütursuzca savurabilmek diye şaşınp kalıyordum.

Şimdi anladım kı. adam o k.

xlar i vır ayı bileğinin hakkıyla kazanıyor muştO Onun ki bilek te bizim ki değil mi dememek lazım, bilekten bileğe fark oluyor işte! Editörden ?betteki tüm bunlar, yaşadığımız depremi hazmetme sürecimizin ortaya çıkardığı artçı şokların bir tezahürü arna. asıl olan bu gözaltına alınan çcxnıklann babalarının bun dan sonra yüzümüze nasıl bakacağı? .

YORUMLAR