araklı nın hayallerini ak parti gerçekleştirdi

11.04.2013 00:00
WsşH3gM ARAKLI NIN HAYALLERİNİ AK PARTİ GERÇEKLEŞTİRDİ AK Parti Araklı İlçe Başkanı Mustafa Tekinbaş İlkhaber'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Araklı'da gerçekleştirilen yatırımlar, Turup meselesi ve yerel seçimlere ilişkin dobra dobra konuşan bulunan Tekinbaş, AK Parti iktidarının Araklı'da bir zamanlar hayal edilen yatırımları hayata geçirmenin gururunu yaşadığını söyledi ÎLKHABER: Araklı'da eğitim konusunda ne gibi yatırımlarınız oldu? TEKİNBAŞ: Araklf daki eğitimle alakalı yapmış olduğumuz yatırımlarda öncelikle anaokulunu yaptık. Orman Bakanlığı'na ait olan arazinin Milli Eğitim Bakanlığı'na devrini sağladık.

Şuan itibariyle yavrularımıza anaokulu olarak hizmet verilmektedir. Şu anda 120 öğrencisi var.

Bunun yanında Merkez İlköğretim Okulu'nu yine hayırseverimiz Haliloğlu yapıyordu, daha sonrasında biraz işlerinin düzenli gitmemesinden dolayı devletimiz bu okula el attı. Böylece tamamlanan okul çok büyük ve modern bir şekilde eğitim-öğretime başladı.

İlçemizde TOKİ tarafından Anadolu Lisesi yapıldı. İstanbul Ticaret Odası 24 derslikli bir ilköğretim okulu inşaatına başladı.

Yapımı tamamlanmak üzeredir. 2013-2014 yılında eğitim öğretime başlayacaktır.

Yüksekokul olma durumu söz konusu? Yine bunun yanında tabi eğitime hayırseverlerimiz eğitime el attılar. MAKYOL'un sahibi Saffet Çebi Bey Araklı'da çok modern bir lise yaptılar.

Bu lisemiz eğitim öğretim hayatına devam ediyor. Ozyurtlar A.

Ş.'nin sahipleri Yüksel ve Orhan Özyurt kardeşlerin yaptıracak olduğu yirmi dört derslikli okulumuz Araklı'da köy hizmetleri binasının olduğu yerde yapılacak.

İLKHABER: Araklı'da Meslek Yüksek Okulu ve İmam Hatip Lisesi tartışmaları konusunda düşünceleriniz nelerdir? Araklı'daki son günlerde imam hatip lisesi ve meslek yüksek okuluyla ilgili birçok kişi açıklama yapıyor. Bazıları da acaba buradan bir şey çıkar mı mantığıyla hareket ediyorlar.

Bizler sorumluluk makamında olan insanlar ilçesinin, ilinin ve ülkesinin her türlü olayın altına imza atma koşuluyla bütün kazanımları Araklı'ya kazandırmaktır. İmam hatip okullarının değerini bizler çok iyi biliyoruz.

Bizim mevcut imam hatip lisemizde Hasan Karabela hocamızın gayretleri neticesinde bugüne kadar ayakta durmuştur. Yeterli mi? Asla yeterli değildir.

Araklı İmam Hatip Lisesi'nin de yeni, modem, yurduyla, sahasıyla ve bağımsız mescidiyle, ortaokuluyla birlikte mutlaka yapılması gerektiğine inandık ve bunun için gayret ettik. Tabii burada bu çalışmaları yaparken bir kişi ya da birkaç kişiyle çalışmadık.

Burada bu gayretli . çalışmalar içerisinde ilçe teşkilatımızla Belediye Balkanımız, İl Genel Meclisi üyelerimiz ve bugüne kadar partimizde görev almış olan bütün kardeşlerimizin gerek gayret ve çalışmaları gerek bizlere vermiş oldukları destek neticesinde imam hatip lisemizin yeniden modern bir okul halinde yapılabilmesi için altı dönümlük araziyi Belediye Başkanımızın da bu konuda çok önemli katkı ve destekleriyle birlikte kamulaştırılma noktasma getirdik.

Okullar bölgesi olarak adlandırmış olduğumuz Anadolu Lisesi, İstanbul Ticaret Odası'mn yapmış olduğu okul ve Saffet Çebi Lisesi'nin arkasındaki bölümde altı dönümlük bir arazinin kamulaştınlmasıyla ilgili yer sahipleriyle anlaşma sağlandı. İnşallah kamulaştırılma parası en kısa sürede hesaplarına yatırıldıktan sonra modern bir imam hatip lisesinin inşaatına başlanacaktır.

İmam Hatipliler Derneği'ndeki çok saygı duymuş olduğum kardeşlerim, ağabeylerim bu konuyla ilgili hassasiyetlerini dile getiriyorlar. Bizler eleştirilerden hiçbir zaman kaçmadık.

Kaçmamamızda lazım. Çünkü bizler iktidar olarak eleştiri aldıkça Araklı'ya gelecek olan hizmetlerin önünü açma yolundaki gayretlerimiz daha fazla artıyor.

Ben buradan bu konuyla ilgili başta İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Küçükosman olmak üzere yine İmam Hatip'in duayenlerinden olan Yusuf Bektaş ve diğer arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun.

Ama bir de kendilerine serzenişim olacak. BİZİ DAHA FAZLA ELEŞTİRİN Bu gayretlerini kesmemelerini istiyorum kendilerinden.

Bizim üzerimizdeki çalışmalarını, tavsiyelerini biraz daha artırmalarını istiyorum. Kendileri asla bu noktada bir kırılganlığı uğradığımızı düşünmesinler.

Tabii bunun yanında merak edilen konu yüksek okul veya fakülte konusu..

. AK Parti iktidarı 3 Kasım 2002'de göreve başladı.

Bu dönemden sonraki zamanlarda ilçemizi ziyaret eden devlet büyüklerimize ve bizlerin ilçe dışındaki temaslarımızda bu konuyu sürekli gündeme getirdik. Araklı'ya yüksek okul veya fakülte kazandırabilme çalışmalarımız devam ediyordu.

Bu 3 Kasım 2002'de başladı. Hangi milletvekilimiz Araklı'ya geldiyse o milletvekilimizin üzerinde baskı oluşturmak koşuluyla Araklı'ya bir meslek yüksek okulu kazandırılmasını hep arzu ettik.

Bizler bunu bireysel anlamda yapmıyorduk. Tabii ki Araklı'da yaşayan insanlarımızın 'neden Araklf dan daha küçük ilçelerde fakülteler varken bizim ilçemizde yok' diye serzenişte bulunuyorlardı.

Bizlerde partimizin daha yetkili organlarında olan milletvekillerimiz ve bakanlarımızla konuyu paylaşıyorduk. Son süreçte saym rektörümüzün belediye başkanlarımız ve kaymakamımızla birlikte ziyaret ettiğimizde yüksek okulla alakalı sorumuz olduğunda Rektör Bey bize 'Araklı'da bir okul, hazır bir bina bizlere verirseniz orada biz yüksek okul açarız' diye bizlere söz vermişti.

Daha sonra Sayın Valimizin oluruyla birlikte İstanbul Ticaret Odası'mn yapmış olduğu okul 1,5 yıllığına yüksek okul olabileceği konuşuldu. Protokoller yapıldı.

İnşallah Araklı'da yüksek okul sorununu da aşmış olacağız. YÜKSEK OKUL YENİ BİNAYA TAŞINACAK Bu sayede Araklı yüksek okulu kazanırken yine MAKYOL, yüksekokul binasını yapmak için şu anda girişimlerini hızlandırdı.

Sahilde inşallah tarihimize ve kültürümüze uygun modem bir bina yapmak koşuluyla bir buçuk yıl sonra yüksek okul kendi binasına taşınacaktır. Bundan sonra Araklı'da milletin ihtiyacı olan ekonomik, kültürel, sosyal değeri yüksek okulu Araklımıza kazandırmak koşuluyla aşmış olacağız.

İLKHABER: Ar aklı'ya yeni bir imam hatip okulu gelecek mi? Aynca yeni eğitim sistemi geldikten sonra çok fazla okula ihtiyaç duyuluyor Yeni okullar Araklı'ya kazandırılacak mı? TEKİNBAŞ: Tabii bunun yanında İmam Hatip Lisesi, ortaokulu ve diğer ortaokulla ilgili sorunlarımızın olduğunu da biliyoruz. Yer darlığının olduğunu biliyoruz.

Araklı'da birçok ilçeden daha fazla bir öğrenci potansiyeline sahibiz. Bununla alakalı da başta İmam Hatip Orta Okulu ile ilgili Sayın Valimizin, Bakanımız ve Trabzon Belediye Başkanımızın da bulunmuş olduğu bir ortamda imam hatip ortaokuluyla ilgili sorununu 'ben çözeceğim' diye ifadesi vardı.

Bu toplantıda yine İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Küçükosman olmak üzere Yusuf Bektaş'ta bizim yanımızdaydı. Orada Vali Bey'in vermiş olduğu söze istinaden daha sonra hayırseverlerimizden Hamit Özdağ amcamızın yapmış olduğu okullardan bir tanesi bu dönem inşallah İmam Hatip Orta Okulu olarak açılacak.

Böylece bu sorunda çözülmüş olacak. Köylerimizde de çalışmalarımız var.

Ama 444 sistemi ile birlikte daha fazla öğrencilerimiz ilçe merkezinde öğrenim görüyorlar. Diğer okullarımızdan Atatürk Ortaokulu yaklaşık olarak 42 derslikli bir ortaokul yapılmasıyla ilgili girişimlerimiz devam ediyor.

Programa alındı. İnşallah Atatürk Ortaokulu da yıkılıp yerine çok modem bir ortaokul yapılmış olacak.

Araklı'da da gelecek 50 yıl için okul sorunu çözülmüş olacak. Bunun yanında İmam Hatip Lisesi'nin yeni binasına taşındıktan sonra onun yerine de orta veya ilkokul yapma koşuluyla Sahil Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun da yoğunluğunu ortadan kaldırmış olacağız.

Bunun yanında Orhan ve Yüksel Özyurt kardeşlerin bir yıl içerisinde yaptıracakları okuldan sonra Araklı'daki eğitimle alakalı sorunları kökünden çözmüş olacağız. ARAKLI-DAGB AŞHJAYBURT TÜNELİ BİR HAYALDİ İLKHABER: İktidar Partisi olarak Araklı'da ne gibi yatırımlar yaptınız? Bu yatırımlarınızda bahseder misiniz? İktidar partisi olarak verilmiş olan sözlerin, yapılmak istenen bütün işlerin yerel seçimlere bir yıl kala yerine getirmiş olmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Öncelikle Araklı'nin bundan sonraki süreçte kalkınmasının önünü açabilecek, Araklı'yı marka ilçeler konumuna getirebilecek projelerden bahsetmek istiyorum: Yıllar önce hayal edilen Araklı-Dağbaşı-Bayburt arası tünel meselesi vardı. Bununla alakalı bizden önce gelmiş geçmiş bütün iktidarların hepsinin hayali Araklı-Dağbaşı-Bayburt yolunun 12 ay çalışabilmesi adına bir tünel yapılmasıyla ilgili bir hayalleri vardı.

Belki bununla ilgili Araklı, milletvekili bile çıkarmıştır. Çok şükür bizim iktidarımız döneminde 150 trilyona yapılacak olan 4 bin 20jnetrelik tünel inşaatı geçen yıl başladı.

Şu anda inşaatın ymmıyla ilgilenen firma hızlı bir şekilde bu tüneli bitırmeyavçalışıyor. İnşallah iki yıl içerisinde Araklı-Dağbaşı-Bayburt Tüneli bitecek.

Tünelden Bayburt tarafına olan kısımda, tünelden Araklımıza kadar olan yolun standardının da yükseltilmesi için karayolları çalışmalarını devam ettiriyor. Tünelden geriye kalan 65 kilometrelik kısımla ilgilide Karayolları Bölge Müdürlüğü projelendirme çalışmalarım bitirmiş bulunmaktadır.

İki aşamalı olarak ihalesini yapıp Kaşıkçı'ya kadar olan kısmı da iki yıl içerisinde hizmete açmış olacağız. Böylece inşallah Araklı Bayburt yolu on iki ay boyunca çalışmış olacak.

Şunu da belirtmek isterim ki Bayburtlu vatandaşlar Araklf ya yatırımlarını başlatarak Araklf dan hem arsa hem de daire almaya başlamışlardır. 32 TRİLYONLUK İHALE YAPILDI Araklı-Karadere yolu.

Karadere ıslahı ve Yeşilyurt deresinin de ıslahının ihalesi 32 trilyona yapıldı. Yüklenici firma ihalesini aldı.

Bu sene inşaatına başlayacak. Araklımız bundan sonra çok yağmur yağdı, çok fazla kar eridi; acaba arazilerimizi mi su basar; yoksa ilçemize mi su girer korkusunu da ortadan kaldırmış olacak.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNİN YERİ KAMULAŞTİRILDI Trabzon'un birçok ilçesinde var olan küçük sanayi sitesi Araklı'da yoktu. Bununla alakalı yine TOKİ yerini kamulaştırmak koşuluyla Türkiye'de örneği az bulunan bir davranıştır bu, yerini kamulaştırdı? 60 dönümlük arazideki yer sahiplerinin paralan ödendi.

Şu anda projelendirme çalışması devam ediyor. İhalesi yapılıp kısa süre içerisinde Araklf daki küçük sanayi sitesi sorununu da çözmüş olacağız.

TOKİ'nin bunu bir yıl içerisinde yapacağını tahmin ediyoruz. SU SORUNU TARİH OLACAK Diğer bir yatırımımız Araklf nin suyu.

Araklf nin her tarafında su varken bizler hala kuyu sularını tüketiyorduk. Yeşilyurt beldemizden gelecek olan suyun ihalesi 33 trilyona yapıldı.

Yüklenici firma belli bir bölümünde inşaatına başlayarak inşaatına devam ediyor. İnşallah bu sene sonunda Araklı artık yayla suyu içmeye başlayacak.

İLKHABER: Araklı'da birçok köyde yol sorunu var. Köy yollarıyla ilgili çalışmalarınız var mı? TEKİNBAŞ: Köylerimize yapılan hizmetlerle alakalı ben öncelikle İl Genel Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum.

Bundan önceki dönemde görev almış ve Araklımıza hizmet etmek için gece gündüz çalışan Mehmet Öztürk'e. Hasan Çebi'ye, Hasan Bayrak'a çok teşekkür ediyorum.

Gerçekten çok gayretli bir şekilde çalıştılar. Şu andaki mevcut İl Genel Meclis Üyelerimiz Selahattin Çebi.

Yahya Tilki. Kemal Halil ve Salih Ergün kardeşlerimizde var güçleriyle gayret ediyorlar.

Köy yollarımızın düzenli hale getirilebilmesi için çalışıyorlar. Köylerimizin ana girişlerinde kum çuvallarıyla beraber, minibüslerimiz arkalarına kum çuvallarını alarak köy yollarına çıkarlardı.

Şu an itibari ile 42 köyümüzün ana yollan beton ve asfalt yapılmıştır. Bazı eksiklerimiz de var.

Mahalle yollanndaki çalışmalarımız devam ediyor. Ana yollarla alakalı yüzde seksen gibi bir oranda sorunumuzu çözmüş bulunmaktayız.

Bununla alakalı bölgemizin coğrafi yapısıyla ilgili zorluklarda yaşıyoruz. Çünkü heyelan, sel gibi doğal afetler olduğunda yapmış olduğumuz yolları tekrar yapmak zorunda kalıyoruz.

Ama köy yollarındaki sıkıntılar ana yollar itibari ile şu anda rahatlamış durumdadır. Mahalle yollarımızla alakalı çalışmalarımız devam ediyor.

İLKHABER: Köylerdeki elektrik ve su sorununu nasıl çözmeyi planhyorsunuz? TEKİNBAŞ: Bazı köylerimizde su sorunu var. Biz bunların bilincindeyiz.

Ama Araklı'da yapılan yedi köyümüze Santa'dan gelen gurup suyu Araklf daki yedi köyü kapsamış olduğundan dolayı şu anda ana ishale hatları yapılarak bu yıl içerisinde Taşönü köyü olmak üzere yedi köyümüzün su ihtiyacı da giderilmiş olacak. Diğer köylerimizle alakalı on bir tane köyümüzde su projesi yapılarak sularına kavuştular.

Çok fazla su sorunu yaşayan köyümüz yok. Ama belli yerlerden çekilmiş olan suyla ilgili sıkıntılar, suyu maalesef vatandaşlanmız bazı yerlerde biraz orantısız kullanıyorlar.

Bu orantısız kullanılan sudan dolayı yukarıdaki mahalle suyunu rahatlıkla alırken bir aşağıdaki mahalle suyunu alamıyor. Bununla alakalı muhtarlanmızı da devreye sokarak suyun adaletli bir şekilde dağılmasını için bu sorunlardan da inşallah Araklımız kurtulmuş olacak.

Elektrik özelleştikten sonra Aksa Grubu Trabzon'da belli sorunları halkımıza yaşatıyor. Bu kış kar yağdığında üç gün boyunca elektrik alamayan köyler vardı.

Konuyu ilgili yerlere ilettik. Bunun yanında İl Başkanımız bu elektrik sorununu Başbakanımıza iletti.

Aksa ile ilgili Sayın Başbakanımızın talimatları neticesinde bu eksikliklerin giderilmesi yönünde talimat verildi. Aksa üzerinde de Başbakanımızın talimatıyla da hükümetimiz bir çalışma yapıyor.

İnşallah bu sorunları hem ilçemiz hem de Trabzon yaşamayacaktır. Bizler bunu arzu ediyoruz.

Ama biz iktidara geldikten sonra yirmi üç tane köyümüzün şebeke değişimini yaptık. İlçe merkezindeki eneıji nakil hatlarının yeraltına alınmasıyla ilgili belli bölgelerdeki çalışma yapıldı.

İnşallah önümüzdeki yıl Araklf daki bütün üstten giden teller yeraltına indirilmek koşuluyla bu sorunu da çözmüş olacağız. MESLEĞİ OLUP TA BOŞTA KALAN YOK, GENÇLER MESLEK SAHİBİ OLMALİ 'İLKHABER: Araklı'nin genç nflfu su çokfazla.

Araklı gençliğiyle ilgiB ilerleyen günlerde ne gibi projeleriniz var? TEKİNBAŞ: En çok sıkıntı çektiğimiz konulardan bir tanesi de Araklf daki işsiz kardeşlerimize istihdam bir tesisin Araklı'da kurulmasını bizler arzu etmiyoruz; istemiyoruz. Bunu da etkili ve yetkili kurum ve kuruluşlarla konuşuyoruz.

Ben Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a çok teşekkür ediyorum. Çünkü çöp tesisi konusunda bizleri ve Araklı'yı anlıyor.

Bakanımız Araklı insanının çöp tesisi konusunda sıkıntısını çok iyi anlıyor. Bununla ilgili kamu kurumlarına bizimde içinde bulunduğumuz bir toplantıda kendileri talimatlannı verdiler.

Bizim arzu etmiş olduğumuz çöpü vahşet bir şekilde depolamak değil; çöpü de ekonomiye kazandırmak olacaktır. Sayın Bakanımız bir toplantıda bunun talimatlannı ilgili yerlere verdiler.

Şu anda bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Birçok firma Trabzon Belediye Başkanımızla beraber görüşüyor ve bir tesis, fabrika kurma koşuluyla beraber çöp sorununu kökünden çözmenin gayreti içerisindeler.

Ben şuna inanıyorum ki; Araklı'da, Çamburnu'nda yapılmış olan bir çöp tesisi gibi bir tesis kurulmayacak. Kesinlikle öyle bir tesisin olmayacağına inanıyorum.

Yönetim kurulu toplantılarımızda bütün arkadaşlarımızla beraber bu konuyu paylaşıyoruz. Yetkili yerlere kararımızı iletiyoruz.

Bununla alakalı Belediye Başkanımız ve Kaymakamımızla birlikte çöp tesisi konusunda fikir alış verişinde bulunuyoruz. Çöp tesisiyle ilgili olması gerekenleri de ilgili yerlere iletiyoruz.

Ben sonuç alacağımız kanaatindeyim. Ama ben yine Araklf daki hemşerilerimden isteğim şudur ki.

bu konunun bir siyaset aracı olarak kullanılmamasıdır. Araklı'daki yaşayan bütün insanlarımızın hassasiyetlerini bizler biliyoruz.

Çünkü bizlerde Araklı'da yaşayan bireyleriz. Çöp tesisinin Araklı'ya zarar verebileceğini bizler çok iyi biliyoruz.

Çöp tesisinin Araklf ya zarar vermemesi için çalışmalarımız devam ediyor. Hemşerilerimizin gönlü hoş olsun; bu konunun üzerinde duruyoruz ve bu konunun ilçemize yakışır şekilde çözülebileceğine inancımız tamdır.

İLKHABER: İktidarınız tersane sözü vermişti ve beş bin kimiye iş verileceği söylenmişti. Tersaneye beş bin işçi alındı mı? TEKİNBAŞ: Çamburnun'daki tersane yapıldı.

Beş bin işçi alınacağına dair farklı şeyler söylenmişti. Ama hamdolsun oradaki tersane yapıldı.

Daha sonra bunun kiralaması da yapıldı. Ama dünyadaki bu ekonomik krizden dolayı ekonomide belli daralmalar olduğundan dolayı kiralama yapan firmalar oradaki yatırımlarını geciktirdiler.

Tabii iktidarımız olarak bizler orada beş bin işçi çalışacak dediğimizde o yatınmlar olduğu anda yine orada beş bin kişi istihdam edilir. Ama son dönemlerde Çamburnu'nda yapılan teralanları oluşturup, onlan iş sahibi yapabilmektir.

Yani bizler teşkilat olarak bir kardeşimizin iş bulmasıyla birlikte çok mutlu oluyoruz. Tabii Araklı ilçemizi değerlendirdiğimizde Arslantürk fındık fabrikamız var.

İş konusunda çok önemli katkılan oluyor. Çelebi Grup bunun yanında Araklı'da önemli bir istihdam sağlıyor.

Taşmak önemli bir istihdam sağlıyor. Kıska ilçemize geliyor.

Bu da yaklaşık yüz kişilik bir istihdam sağlayacak. Tabi bizler ilçemizin birçok yatırımı almasını arzu ediyoruz.

Ama ilçemizin de şartlan bellidir. Meslek anlamında sıkıntı çekiyoruz.

Trabzon, Arsin ve ilçemizdeki işletme sahipleri bazen bizlere geliyorlar. Bu işagf letme sahipleri istihdam etmek için meslek sahibi insan anyorlar.

Fakat bize gelen birçok işsiz kardeşimizin maalesef meslekleri yok. Bu anlamda genç kardeşlerimizin muhakkak bir meslek sahibi olmalan gerekir.

Mesleği olup da boş kalan yok. Şu anda meslek sahibi olmayan kardeşlerimiz işsizlikle ilgili sıkıntı çekiyorlar.

Halk eğitimin aracılığıyla İşkur'la birlikte günlük yevmiyelerinin ödenmesi koşuluyla kurslar açılıyor. Bu genç kardeşlerimiz buralarda sigortaları da yapılarak hem günlüklerini almak koşuluyla meslek öğreniyorlar.

Bizler gençlerimizin meslek sahibi olmalarını arzu ediyoruz. Meslek sahibi olduktan sonra istihdam noktasında birçok alanda işçiye ihtiyaç var.

Ama vasıfsız değil vasıflı insanlara daha çok iş bulabiliyoruz. Onun için benim genç kardeşlerime tavsiyem meslek sahibi olmalan yönünde olacaktır.

İLKHABER: Araklı Turizm Alam içerisinde olan Turup mevkiinde çöp tesisi yapılmak isteniyor. Bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? TEKİNBAŞ: Turup 2004 yılında çöp alam olarak belirlenmişti.

Olmaması gereken bir konudur bu. Çamburnu Kutlular?da yapılmış olan çöp tesisi gibi bir tesisin Araklı'da veya Trabzon'un başka ilçelerinde olsun hiçbir yere kurulmasını arzu etmiyoruz.

Ama bizler Araklf dan sorumluyuz. Şunu söyleyebilirim ki.

Çamburnu Kutlular?da şu anda yapılmış olan çöp tesisi kesinlikle Araklı'da olmayacak. Böyle sanenin lojistik merkezi yapılması yönünde de belli çalışmalar var.

Sürmene Çamburnu'nda yapılan tersane bölgemiz için çok büyük ve önemli bir yatırımdır. Gerek tersane olarak gerekse lojistik olarak devam etsin bizim bölgemizi iş ve istihdam açısından önemli derecede rahatlatacaktır.

Tabii Ak Parti'nin iktidarının oluşuyla birlikte Türkiye'de ekonomik bir kriz yaşanmadı. Ama dünyada müreffeh olarak algılamış olduğumuz ülkeler birçoğu battı ve ya batma noktasına geldi.

Yunanistan. İspanya.

Portekiz. İtalya, Fransa hatta Almanya gibi birçok ülke şu anda sıkıntı içerisindeler.

Ama bizim gemimizin kaptanı sağlam, kaptanın tayfası sağlam. Saym Başbakanımız bu kriz Türkiye'yi teğet geçecek dediğinde tabii diğer muhalefet partileri gülmüşlerdi.

Fakat Allah?a şükürler olsun Başbakanımızın dediği gibi bu kriz Türkiye'yi teğet geçti. AK PARTİ'DE GÖREV İSTENMEZ VERİLİR İLKHABER: Yerel seçimler yaklaşıyor.

Yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olmayı düşünüyor musunuz? TEKİNBAŞ: Ak Parti'deki teşkilat anlayışında görev istenmez; görev verilir. Tabii seçimlere on iki ay var.

Daha çok zaman var. Siyasette on iki ay çok uzun bir süredir.

Şu an itibariyle benim yapmam gereken AK Parti İlçe Başkanlığını güzel bir şekilde arkadaşlarımızla birlikte yürütmektir. Allah 29 Mart 2014'e kadar bize ömür verecek mi bilinmez.

Şu anda çalışan gayret eden. Araklf ya hizmet için mücadele eden bir belediye başkanımız var.

Seçimler için bizim sürecimiz bellidir. Seçimlere üç ay kala aday adayı olmak isteyen birçok insan olacaktır.

Hepsinin başımızın üstünde yeri var. Herkes Ak Parti?de aday adayı olabilir.

Adaylık noktasında da partimizin belli kriterleri var. O kriterlere kim uyuyorsa.

Genel Merkezimizin takdiriyle birlikte aday olacaktır. Ama ben şunu peşinen söyleyebilirim ki.

Ak Parti kimi aday yaparsa, kiminle önümüzdeki beş yılı devam ettirmek isterse teşkilat olarak, bizler bir bütün olarak onun yanında oluruz. Bizim kaybetme gibi bir lüksümüz asla olamaz.

Bizim kısır çekişmelerin içine girme gibi bir lüksümüzde asla olamaz. Zaten bize bunu bırakmazlar.

Çok kaliteli, değerli, işi bilen yönetici arkadaşlanmız. il genel meclis üyelerimiz, belediye başkanlanmız, belediye meclis üyelerimiz, köy ve mahalle temsilcilerimiz, gençlik ve kadın kollarımız var.

Bizlerde birey anlamında hiç kimse 'ben şöyle karar verdim' gibi bir hakka sahip değildir. Biz ilgili kurullanmızla olması gerekenleri otururuz, konuşuruz, istişare ederiz ve istişare neticesinde bizden yukanda olan İl Başkanlığımız aracılığıyla beraber sonuca gideriz.

Tabii sona doğru giderken bizim adaylığımızla bir konu onu sanıyorum cevaplandırmış oldum. Bizde bir yere aday olunmaz, bir yere aday gösterilir.

Gösterilen kişide onu kabul eder. Amaç millete hizmet etmektir.

Benim bireysel anlamda belediye seçimleriyle ilgili bugün itibari ile öyle bir isteğim olmamıştır. Bizim işimiz Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak Araklı'ya hizmet etmek olacaktır.

YORUMLAR