anketler macit ozcan diyor

01.11.2013 00:00
Anketler Gezici Araştırma Şirketi, son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı.

Yapılan anket İçersinde yerel seçimler açısından en çarpıcı bolüm ise Mersin Büyükşehir Belediye başkanlı yarışında. Yapılan anket, CHP İçin tüm yolların Macİt Ûzcan'a çıktığına İşaret ediyor.

Ankete göre, CHP'den gösterilecek başka bir aday, seçimin kaybedilmesi anlamına geliyor. Macit Ozcan diyor Yerel seçimler yaklaşıyor, partiler aday belirleme telaşında.

Kamuoyunun nabzını tutan anket şirketleri de tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Gezici Araştırma Mersin'den çıktı.

Ankette, "Mersin Şirketi, partiler ve direk Büyükşehir Belediye Başkan adaylar üzerinden geniş Adayları, CHP'den Macit Özcan, çapta bir araştırma MHP'den Burhanettin Kocamaz, AK gerçekleştirdi. Sözcü Gazetesi, ParLi'den Zafer Çağlayan ve BDP'den Gezici Araştırma Şirketi'nin bu Alaaddin Erdoğan olsa hangisine oy anketini sayfalarına taşıdı.

Sözcü'nün verirsiniz?" sorusu yöneltildi, haberine göre, en çarpıcı sonuçlar Ankete katılanların yüzde 38,2'si Macit Özcan'a oy vereceklerini söylerken, yüzde 28,Ti Burhanettin Kocamaz, yüzde 23,5'i Zafer Çağlayan ve yüzde 10,2'si Alaaddin Erdoğan cevabını verdi. CHP'de kimi aday görmek istersiniz sorusuna ise yiizde 73 ile Macit Özcan cevabı verildi.

FİKRİ SAĞLAR VEYA İSTEMİHAN TALAY'IN ADAYLIĞI KOCAMAZ'A YARAR 1 Diğer bir tabloda ise CHP'den Fikri Sağlar, MHP'den Burhanettin Kocamaz, AK Parti'den Zafer Çağlayan ve BDP'den Alaaddin Krdoğan olsa hangisine oy verirsiniz?" sorusu ankete katılan yurttaşlardan yüzde 27,6'sl Fikr Sağlar, yüzde 36,1'i Burhanettin Kocamaz, yiizde 25'i Zafer Çağlayan ve yüzde 11,3'üde Alaaddin Erdoğan'a ly vereceklerini belirtti. Bu sorudan çıkan sonuç, CHP'nin mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan yerine Fikri Sağlar'ı aday göstermesi, CHP'nin Mersin'i kaybetmesi anlamına geliyor.

Üçüncü soruda ise CHP'nin adayı olarak fstemihan Talay gösterildi ve ankete katılanlara bu adaylara göre kime oy verecekleri soruldu. Yurttaşların bu soruya verdikleri cevap ise şu sonucu ortaya çıkardı: yüzde 26.

83 İstemi han Talay, 34,9 Burhanettin Kocamaz, yüzde 25,9 Zafer Çağlayan, yüzde 12,4 Alaaddin Erdoğan..

.Anket sonucuna göre, İ s temi han Talay ismi de Mersin'de CHP'nin büyükşehir i kaybetmesi anlamına geliyor.

4-5'te ,t l r.] ; HtF.

;;-. JflUSHHP OCkEC'IıC ™3 tav linMHi 1 HA" afcMAM.

KİmjCUİllUf R; w u IUET tâ TaSJKP Yapılan ankette "CHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olsun?"sorusuna ankete katılanların ezici b i r çoğ unluğu me vcu t Belediye Başkanı Macit Özcan'ı istediklerini belirtti. Gezici Araştırma Şirketi, son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı.

Yapılan anket çarpıcı bölüm ise Mersin Büyükşehir Belediye başkanlı yarışında. Yapılan ankett çıktığını işaret ediyor.

Yapılan ankete göre, CHP'den gösterilecek başka bir aday, HABER MERKEZİ Yerel seçimler yaklaşıyor, partiler aday belirleme telaşında. Kamuoyunun nabzını tutan anket şirketleri de tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor.

Gezici Araştırma Şirketi, partiler ve direk adaylar üzerinden geniş çapta bir araştırma gerçekleştirdi. Sözcü Gazetesi, Gezici Araştırma Şirketi'nin bu anketini sayfalarına taşıdı.

Sözcü'nün haberine göre, en çarpıcı sonuçlar Mersin'den çıktı. Ankette, "Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları, CHP'den Macit Özcan, MHP'den Burhanettin Kocamaz, AK Parti'den Zafer Çağlayan ve BDP'den Alaaddin Erdoğan olsa hangisine oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi.

Ankete katılanların yüzde 38,2'si Macit Özcan'a oy vereceklerini söylerken, yüzde 28,1'i Burhanettin Kocamaz, yüzde 23,5'i Zafer Çağlayan ve yüzde 10,2'si Alaaddin Erdoğan cevabını verdi. ISffiEMiIıMM Diğer bir tabloda ise CHP'den Fikri Sağlar, MHP'den Burhanettin Kocamaz, AK Parti'den Zafer Çağlayan ve BDP'den Alaaddin Erdoğan olsa hangisine oy verirsiniz?" sorusu soruldu.

Bu soruya ise ankete katılan yurttaşlardan yüzde 27,6'sı Fikri Sağlar, yüzde 36,1 'i Burhanettin Kocamaz, yüzde 25'i Zafer Çağlayan ve yüzde 11,3'üde Alaaddin Erdoğan'a ıy vereceklerini belirtti. Bu sorudan çıkan sonuç, CHP'nin mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan yerine Fikri Sağlar'ı aday göstermesi, CHP'nin Mersin'i kaybetmesi anlamına geliyor.

Üçüncü soruda ise CHP'nin adayı olarak İstemihan Talay gösterildi ve ankete katılanlara bu adaylara göre kime oy verecekleri soruldu. Yurttaşların bu soruya verdikleri cevap ise şu sonucu ortaya çıkardı: yüzde 26,8 İstemihan Talay, 34,9 Burhanettin Kocamaz, yüzde 25,9 Zafer Çağlayan, yüzde 12,4 Alaaddin Erdoğan.

..

Anket sonucuna göre, İstemihan Talay ismi de Mersin'de CHP'nin büyükşehiri kaybetmesi anlamına geliyor. "tassa mmm Seçim değerlendirmesi sırasında 45 yaşından beri 15 senedir belediye başkanı olduğunu anımsatan Başkan Özcan, bu 15 yıl içerisinde çöp, arıtma, altyapı, Kuzey Mersin, yollar, Kongre Merkezi, Denizpark, spor merkezi, otogar ve MESKİ'nin yaptığı çalışmalarla Mersin'de çok önemli projelere imza attıklarını söyledi.

Önümüzdeki yerel seçimler için partisi CHP'den Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bu sefer çok aday çıktığını ifade eden Özcan, bunu kendi başarısına bağladı. Seçimin demokratik bir yarış olduğunu ve herkesin aday olabileceğini belirten Özcan, "Genel Merkez anketlerle başarılı olan belediye başkanlarına tekrar görev verebilir, olmayanları görevden alabilir.

Bizim büyükşehire çok aday çıktı bu sefer. Çok aday çıkmasını şuna bağlıyorum; her belediye başkanı kendini başarılı görür ama eğer biz Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı olarak başarısız olsaydık, bu kadar Mersin Bü] talipli çıkmazdı.

Ben öyle düş Mesela Diyarbakır Belediyesi' müracaat yok. Bizim Mersin il bir-iki kişinin müracaat ettiği Yani belediye başkanı güzel şe Mersin Büyükşehir Belediyesi durumuna gelmişiz ve adayla: Mesele bundan ibaret" diye k "Genel merkezimiz bana göre elimden geldiğinde gece-günc projeleri hayata geçiririm" di] çerçevede proje çalışmalarına da aktardı.

"Bütün teknik eler hangi ilçede neler yapacağımı eksik olduğunu, seçildiğimiz t projeye öncelik vereceğimizi şu anda" diyen Özcan, şöyle d "Mersin Büyükşehir Belediye? Huzurkent-Tece arasındaydı,: içersinde yerel seçimler açısından en e, CHP için tüm yolların Macit Özcan'a seçimin kaybedilmesi anlamına geliyor ükşehir'e ünüyorum. ne talipli yok, i içerisinde yerler var.

yler yapmış, olarak favori r çoğalıyor. Dnuştu.

v verirse lüz çalışıp en Özcan, bu ı başladıklarını nanlarımla zı, nelerin akdirde hangi Dİanlıyoruz evam etti: i'nin sınırları ?imdi sınırlar il sınırı oldu, çok büyüdü. Bu nedenle Meclis'te bir karar aldık, şu anda Tarsus'ta 30 köyün asfalt çalışmalarını tamamladık.

Erdemli'de çalışmalar yapıyoruz. Mersin'de Mezitli'den başladık Toroslar'a kadar her tarafta bir asfalt atağı başlattık.

Bu hiç durmadan devam edecek. Bu seçim yatırımı diye düşünülebilir ama biz zaten şehrimizi ancak toparlayabildik.

İşte doğalgaz, kanalizasyon, altyapı, TELEKOM, TEDAŞ çalışmaları, aklınıza ne geliyorsa hep kazdık. Ama artık şehir toparlandı, yerin altında 5-6 ana dalda çalışmalar yapıldıktan sonra üzeri kapatılıyor.

Gördüğünüz gibi kaldırım, asfalt çalışmaları yenileniyor, aydınlatmalar yapılıyor ve Mersin'imizi modern bir hale getirmeye çalışıyoruz. Mersin çok güzel bir şehir.

Biz bu şehri 15 sene içerisinde önemli projelere imza atarak belli bir noktaya getirdik." Yeniden aday gösterilmesinin CHP Genel Merkezi'nin tensibi olduğunu vurgulayan Özcan, "Anketlerde siz de yakından takip ediyorsunuz, ben şimdi kendim için bir şey söylemek istemiyorum, arkadaşlarıma ayıp olmasın diye.

Bir yarışma içerisindeyiz. Kısmet, bakalım" ifadelerini kullandı.

Macit Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında AK Parti ve MHP'ye karşı iddiasını da şöyle dile getirdi: "Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz her zaman Büyükşehir Belediyesi'ni alabilecek güçteyiz. Biz birinci partiyiz.

MHP ile AKP kendi aralarında yarışıyorlar. Biz bu Seçimi rahat alırız, kimsenin endişesi olmasın.

" sorusuna verilen cevaplar, Macit Özcan'ı açık ara önde gösterdi sorusuna verilen cevaplar, yukardaki tabloya göre MHP'nin adayı Burhanettin Kocamaz'ı işaret ediyor. "CHP'nin adayı İstemihan Talay olursa, kime oy verirsiniz? sorusuna verilen cevaplar yine Burhanettin Kocamaz'ı başkanlığa en yakın isim olduğunu gösteriyor.

"CHP'nin adaya kim olsun?" sorusuna verilen cevaplar ise Macit Özcan'ın rakiplerine çok büyük bir fark attığını gösteriyor. ADAYLAR SÖYLE OLSA KİME OY VERİRSİNİZ? MERSİN CHP'D EN FİKRİ SAĞLAR MHP'DEN BURHANETTİN KOCAMAZ AKP"DEN ZAFER ÇAĞLAYAN BDP'DEN ALLADDİN ERDOĞAN TOPLAM ADAYLAR SÖYLE OLSA KİME OY VERİRSİNİZ? MERSİN CHP'DEN İSTEMİHAN ATALAY MHP1 DEN BURHANETTİN KOCAMAZ AKP'DEN ZAFER.

ÇAĞLAYAN BDP'DEN ALLADDÎN ERDOĞAN TOPLAM MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANİ? MERSİN MACİT OZCAN FİKRİ SAĞLAR İSTEMİHAN ATALAY SER DAL KOYUCUOGLU SEFIK ZENGİN AHMET AKIN TANER GUNDINC TOPLAM
YORUMLAR