ali baba ve kırk haramiler çocukları bekliyor

05.11.2013 00:00
Ali Baba ve Kırk Haramiler çocukları bekliyor Konya Devlet Tiyatrosunun, 20132014 tiyatro sezonu için hazırladığı, binbir gece masallarından Ali Baba ve Kırk Haramiler, bugün perdeye diyor Oyun hakkında bilgi vermek üzere basın mensupların karşına geçen Konya Devlet Tiyatrosu Teknik Müdürü Hakan Özdemir, "Ali Baba ve Kırk Haramiler, benim ilk seyrettiğim oyundu.

Sanırım 7 yaşındaydım. 'Açıl susam açıl' repliğini hala unutamıyorum.

Umuyorum ki minik seyircilerimiz de unutmayacaklardır. Konya'nın bu oyunumuza her zamanki ilgiyi göstereceğini biliyorum.

Çünkü, seyirci anlamında Türkiye'de ilk 3 il içindeyiz. Birçok ilin önüne geçiyoruz" dedi.

"ÇOCUKLAR KEYİF ALACAK" Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü ve Sanat Yönetmeni Alpay Aksum ise, "Vadcha Atıveh'in yazdığı, Konya Devlet Tiyatrosu Sanattan Sorumlu Müdürü Ferdi Dalkılıç'ın yönettiği oyunda: dekor Zehra Uzunali, kostüm Mehmet Ali Zeren. ışık Şükrü Kırımoğlu, müzikler Sühan İrdem ve oyunun koreografı ise Banu Demirle ait oyunda başlıca roller; Özgür Baş, Doğan Doğru, Meva Küçükakyüz, Çağatay Çiftçi, Gülesin Gelenbevi ve Hasan Tanılmış rol almaktadır.

Masaj; Ali Baba adında birinin dinlendiği bir sırada uzaktan kırk adamın geldiğini görmesi ve saklanması ile başlıyor. Çocuklarımızın büyük keyif ve ilgi ile takip edeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Ali Baba ve Kırk Haramiler, bugiin saat 14:p0'da izleyicinin karsısına geçiyor. (Haber Merkezi) .

YORUMLAR