ak partili vekil tbmm'ye artık başörtülü gidecek

28.10.2013 00:00
AK Partili vekil TBMM'ye artık başörtülü gidecek Hac dönüşü başını örten Ak Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, TBMM çalışmalarına artık başörtüsüyle gideceğini açıkladı 0 Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya Milletvekili Gülay Samancı, Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) artık başörtülü gideceğini açıkladı.

AK Parti Konya İl Başkanlığı'nm yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarını belirlemek için Selçuklu Belediyesi Spor Salonunda delegelere yönelik düzenlediği temayül yoklamasına katılan AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, burada Hac dönüşü partililerin tebriklerini kabul etti. DÖNÜŞTE KAPALI ŞEKİLDE GERİ GELDİM Hac ibadeti sonrası başını örten Gülay Samancı yaptığı açıklamada, yaşamına bundan sonra başörtülü devam edeceğini söyledi.

TBMM'ye başörtülü olarak gideceğini ve çalışmalara böyle katılacağını ifade eden Samancı, "Hac farizasını yerine getirdim ve dönüşte kapalı şekilde geri geldim. Bundan sonrada meclis çalışmalarına başörtülü bir şekilde devam edeceğim.

Türkiye demokratikleşme ve hukukun üstünlüğü anlamında çok değişti ve gelişti. İnsanların birbirlerine kanaat getirmesi, görüşlerini saygıyla benimsemeleri ve anlayışla davranmaları noktasında epeyce yol katedildi.

Özellikle demokratikleşme anlamında Türkiye çok yol katetti. Bu bağlamda kimse kimsenin kılık kıyafetiyle uğraşmadan herkesin özgür bir şekilde kendi düşüncelerini veya inancı neyse onu özgür bir şekilde gereğini yerine getirebilmesi noktasında bir sıkıntının olmadığını düşünüyorum artık.

Bu bağlamda bizlerde mecliste çalışmalarımıza başörtüsüyle devam edeceğiz" dedi. YAŞANTISINA BAŞÖRTÜLÜ DEVAM EDECEK Bundan sonra yaşantısına başörtüsüyle devam edeceğini vurgulayan Samancı, "Hiç kimsenin dini inancı, cinsiyeti, ırkı, felsefi görüşünden dolayı bir ayrım yapılması söz konusu değil.

Anayasa eşitlik ilkesinde zaten bu kabul edilmişti. Anayasamızda inanç özgürlüğü de kabul edilmiştir.

Bunların gereği olarak bunun yansımasını görmek doğal hakkımız bizim. İnşallah yaşamıma da bunu yansıtacağım" diye konuştu.

(İHA)
YORUMLAR