ağaç kesimine protesto

03.02.2014 00:00
Büyükçekmece Albatrosta gençler eyleme geçti AGAC KESİMİNE PROTESTO Büyükçekmeceliler Albatros Parkı için harekete geçtiler.

Albatros Parkı içerisinde bulunan ağaçların kesilmesini protesto eden grup, "Asıl şenlik Albatros'ta yapılacak eylemlerle ve bu alanın yeniden ağaç dikilip yeşermesiyle olacak" dediler Büyükçekmece'deki Albatros Parkı'nda ağaçların kesildiğini duyurduğumuz haberin ardından harekete geçen çevreciler Albatros'ta bir eyleme imza attılar. Ellerindeki pankartlarla bir araya gelen grup Albatros Parkı'nda yaşananlara dikkat çekti.

Albatros Parkı'nda halaylarla ve türkülerle eğlenen grubun taşıdığı bir pankartta 'Bu gençler iktidarın kimde olduğuna bakmaksızın haksızlığın karşısında, halk direnişinin yanındadır. Albatros halkındır, peşkeş çekilemez' yazısının olduğu gözlemlendi.

Büyükçekmece Belediyesi'nin açıklamasını okuyan bir grup ise Büyükçekmece'de asıl şenliğin alan yeniden ağaç dikilmesi ile gerçekleşeceğini söylediler. 'YEŞİL KALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ' Protesto gösterilerine katılarak Büyükçekmecelilere destek veren Yerel Katılımı Destekleme Derneği Başkanı Koksal Çebi, "Burasının yeşil kalması ile ilgili dilekçe yazacağız.

Sonrada bu dilekçeyi imzaya açacağız. Bu şehri yönetenlerin ve yönetmeye talip olmaya aday olanların önüne koyacağız.

Burası imara açıldı ve turistik tesis yapılması için planlaması yapıldı. Ağustos ayında yapmış olduğumuz eylemde bu satışın iptal edildiğini çünkü gerekli başvurunun yapılmadığını söylediler.

Ama bu karar alınmış olduğu için burası her an satılabilir. Mecliste AK Parti bir önerge verdi burası yeşil alan kalsın diye gündeme bile almadılar.

Yasalar topluma fayda temelinde yapılıyor o yüzden bu alınan karar geri alınabilir. Büyükçekmece'de dengelere baktığımızda bana göre belli iktidar ya da muhalefet yok.

Yerel Katılımı Destekleme Derneği olarak vatandaşın sözünün geçtiğini kendilerine göstereceğiz. Bunun için çalışacağız" dedi.

Protesto gösterisine Yerel Katılımı Destekleme Derneği Başkanı Koksal Çebi'nin yanı sıra Atatürk Mahallesi Muhtarı Alkış Barış da katıldı Ufık ÇOBAN
YORUMLAR