zonfed genel başkanı ereğli’de ziyaretlerde bulundu

19.09.2013 19:46
- ZONFED GENEL BAŞKANI EREĞLİ’DE ZİYARETLERDE BULUNDU (FOTOĞRAFLI) VEDAT KILIÇ ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONFED) Genel Başkanı Ali Rıza Kiremitçi, yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Tosun ve Orhan Kurtulbaş Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ile Başkan Vekili İrfan Yazıcıoğlu’nu ziyaret etti.

ZONFED Genel Başkanı Ali Rıza Kiremitçi, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Tosun ve Orhan Kurtulbaş Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ile Başkan Vekili İrfan Yazıcıoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan ZONFED Genel Başkanı Kiremitçi Zonguldak’ın 1990 yılından bu yana sürekli kan kaybettiğini ifade etti.

Bünyesinden iki il çıkaran Zonguldak’ın nüfusunun dışarıda yaşayanlarla beraber 1 milyonun üzerinde olduğunu dile getiren Kiremitçi, ZONFED’in kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Kiremitçi “Yaklaşık 3,5 ay önce 23 Zonguldaklı hemşeri derneğini bir çatı altında toplama gayesi ile yola çıktık.

15 derneğimizi bir federasyon çatısı altında birleştirdik. Daha sonra bir tarafta kurumsallaşma bir tarafta da tanıtma çalışmalarına başladık.

Amacımız Zonguldaklı hemşehrilerimizi yakından tanıyalım, bir araya getirelim ve onlara ulaşalım diye 2 Kasım 2013 tarihinde Zonguldaklılar hasret gecesi düzenledik. İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kompleksinde etkinliğimiz olacak.

Yaklaşık 10 bin hemşehrimizi buluşturmayı hedefliyoruz. Burada Zonguldak kültürünü, havasını, zenginliklerini onlara teneffüs ettireceğiz.

Bu vesile ile gerek İstanbul’da gerekse İstanbul dışındaki diğer illerde yaşayan hemşirelerimize ulaşma imkanı bulacağız. Şu ana kadar bin civarında protokole davet edebileceğimiz Zonguldaklı hemşehrimizi tespit ettik” dedi.

Kiremitçi düzenleyecekleri gecede Zonguldaklıların belki de daha önce hiç görmediği, duymadığı zenginleri görüp duyma fırsatı yakalayacağını ifade etti. ZONFED’in öncelikli amacının gerek siyasetçilerin ve gerekse bürokratların dikkatlerini Zonguldak üzerine çekmek olduğunu belirten Kiremitçi sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Zonguldak’ımız son 20 yılda önemli oranda göç vermeye başladı.

Sanayi şehri olarak kurulan Zonguldak daha önce göç alırken, 1990’lı yıllardan sonra göç veriri hale geldi. Hemşerilerimiz İstanbul, Bursa, Antalya ve İzmir olmak üzere diğer illere göç vermeye başladılar.

Bir taraftan da yurt dışına göç verdiler. Zonguldak'ın nüfusu şu anda 615 bin civarında.

Bir o kadarda dışarıda yaşan hemşerimiz var. Dolayısıyla 1 milyonun üzerinde nüfusu ile büyük şehir olmayı çoktan hak etmiş bir vilayetiz.

Zonguldak ayriyeten bünyesinden iki tane de il çıkarmış bir vilayet. Maalesef büyük şehir olamamış.

Ve her geçen günde önemi kayboluyor. Zenginliklerini kaybediyor.

Bizim siyasilerimizin, büyüklerimizin dikkatlerini Zonguldak üzerine çekmemiz gerekiyor. ZONFED olarak üzerimize düşen görevi gücümüz yettiğince yerine getirmek istiyoruz.

” Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ZONFED 3,5- 4 aylık bir oluşum. İnşallah hayırlara vesile olur.

Zonguldak dışında Zonguldak’ı temsilen irili ufaklı derneklerimiz var. Bu dernekleri tek çatı altında buluşturma adına güzel bir hareket olduğuna inanıyorum.

Bu tür oluşum ve hareketlerin Zonguldak’ı eski günlerine kavuşturma ve sesimizi daha gür duyurma adına faydalı olacağı kanaatindeyim. Grubumuz adına ziyaretten duyduğumuz memnuniyeti dile getiriyorum.

Grubumuz adına bu oluşma yapabileceğimiz maddi ve manevi desteği kendilerine de söyledik” diye konuştu. (VK) 19:46:37 19092013.

YORUMLAR