tekirdağ belediyesi'nin temizlik işlerini yapan şirkete operasyon

03.04.2013 09:18
- TEKİRDAĞ BELEDİYESİ'NİN TEMİZLİK İŞLERİNİ YAPAN ŞİRKETE OPERASYON - ŞİRKETİN 2 ORTAĞI VE 18 ÇALIŞANI, "TEMİZLİK İHALESİNE FESAT KARIŞTIRMAK VE YOLSUZLUK" İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINDI (FOTOĞRAFLI) FERHAT AKGÜN TEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ Belediyesi'nin 8 yıldır şehir içi temizlik işlerini yapan şirketin ortakları ile 18 çalışanı, "temizlik ihalesine fesat karıştırmak ve yolsuzluk" iddiasıyla gözaltına alındı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, belediyenin yaklaşık 1,5 yıl önce yaptığı şehir merkezindeki çöplerin toplanması ihalesi ile ilgili işlemlerde usulsüzlük olduğu iddiası üzerine harekete geçti. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile ihaleyi kazanan Trakya Tem Şirketi'nin evrakına polis 5 ay önce el koydu.

Şirketin el konulan evrakı uzmanlar tarafından tek tek incelendi ve rapor hazırlandı. Hazırlanan rapor doğrultusunda bu sabah polis, şirket merkezine ve 20 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda gözaltına alınan firma ortaklarından Salih T. ve Süleyman G.

ile birlikte toplam 20 kişi, Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Polisin CHP'li Tekirdağ Belediyesi'nin Trakya Tem Şirketi'ne verdiği çöp ve temizlik ihalesini 1,5 yıldır takip ettiği, operasyon öncesinde telefon dinlemesi yaptığı öğrenildi.

Önümüzdeki günlerde Tekirdağ Belediyesi'nden de bazı çalışanların gözaltına alınacağı bildirildi. (CC-Y) 09:18:29 03042013.

YORUMLAR