sincan yağlı güreşleri'nin başpehlivanı ünal karaman oldu

30.06.2013 13:24
- SİNCAN YAĞLI GÜREŞLERİ'NİN BAŞPEHLİVANI ÜNAL KARAMAN OLDU - BU YIL 5.

'Sİ DÜZENLENEN SİNCAN YAĞLI GÜREŞLERİ'NDE PEHLİVANLAR GÜREŞ SEVERLERE BENZERSİZ BİR GÜREŞ ŞÖLENİ SUNDU (FOTOĞRAFLI) ANKARA (İHA) - Türkiye'nin en ünlü 21 başpehlivanı tarihi Kırkpınar öncesi son sınavını Sincan Yağlı Güreşleri'nde verdi. Bu yıl 5.

'si düzenlenen Sincan Yağlı Güreşleri'nde pehlivanlar güreş severlere benzersiz bir güreş şöleni sundu. Oldukça heyecanlı mücadelelerin yaşandığı Sincan Yağlı Güreşleri'nin Başpehlivanı Ünal Karaman oldu.

Sincan Belediyesi tarafından 5.'si düzenlenen Yağlı Güreş Turnuvası'nda Başpehlivanlığı Ünal Karaman kazandı.

Heyecanlı anların yaşandığı turnuvaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 400 sporcunun yarıştığı güreşler; küçük, orta, büyük boy, minik, teşvik, deste boy, ayak, baş altı ve baş olmak üzere 13 siklette yapıldı.

Yarı finalde Mehmet Yeşil Yeşil'i eleyen Savaş Yıldırım ile Kaan Kaya'yı eleyen Ünal Karaman başpehlivanlık için finalde karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen final bölümünde gülen taraf Ünal Karaman oldu.

Güreş severlerin de büyük desteğini alan Karaman'a altın madalyayı Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna verdi. KIYASIYA MÜCADELE Sincan Müftüsü Osman Şener'in dualarıyla açılan Sincan Yağlı Güreşlerine 21 başpehlivanın kıyasıya mücadelesi damga vurdu.

Kırkpınar öncesi rakiplerine adeta göz dağı veren pehlivanlar güreş severlere de unutulmaz bir gün yaşattı. Mehmet Yeşilyeşil, Savaş Yıldırım, Ramazan Bircan, Nuri Zengin, Ünal Karaman, Şükrü Kazan, Orhan Okulu gibi başarılı başpehlivanların boy gösterdiği güreş şölenine, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Erbağ, Eski Olimpiyat Şampiyonu Bayram Şit ve güreş severler katıldı.

Ata sporu güreşlerin gelecek nesillere aktarılması için belediye olarak çalışmaya devam edeceklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Tuna, "Ata sporumuz güreşin gelecek nesillere aktarılması için yerel yönetimler olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Belediye olarak çalışmalarımızı bu er meydanı gibi açık ve şeffaf olarak gerçekleştiriyoruz.

Pehlivanlarımız da er meydanında açık ve şeffaf olarak mücadele edecek. Tüm pehlivanlarımıza başarılar dilerim" dedi.

Cazgır Tokurt Mehmet'in sunumuyla oldukça heyecanlı hale gelen Sincan Yağlı Güreşleri'nde siklet birincileri; minik 1 boyda Duran Tosun, minik 2 boyda İbrahim Şamil Özok, Teşvik 1 boyda Hacı Ömer Yıldırım, Teşvik 2 boyda Hubeyit Ergin, deste 1 boyda Mehmet Şentürk, deste 2 boyda Yaşar Şen, deste büyük boyda Ömer Uzan, ayak boyda Serkan Aslan, küçük orta küçük boyda Ferit Keskin, küçük orta büyük boyda İlhan Ergin, büyük boyda Ömer Faruk Kalender ve Baş altında Mecit Yıldırım birinci oldu. (SPS-ÖK-Y) 13:24:07 30062013.

YORUMLAR