şarköy kaymakamı gençlerle sörf yapıyor

06.07.2013 22:59
- ŞARKÖY KAYMAKAMI GENÇLERLE SÖRF YAPIYOR - TRAKYA'NIN GÖZDE TURİSTİK İLÇELERİNDEN ŞARKÖY'E SPORTİF AMAÇLI TATİLİNİ GEÇİRMEYE GELENLERİN SAYISINDA SON YILLARDA ARTIŞ OLDU - KAYMAKAM SÖRF SPORU YAPARAK GENÇLERE ÖRNEK OLUYOR (FOTOĞRAFLI) YAKUP ÖNAL TEKİRDAĞ (İHA) - Trakya'nın gözde turistik ilçelerinden Şarköy'e sportif amaçlı tatilini geçirmeye gelenlerin sayısında son yıllarda artış oldu.

Şarköy'de 4 yıl önce kurulan sörf kulübü, ilçedeki bir çok gencin sporu yapmasına imkan verirken, İstanbul ve çevre yerleşim yerlerinden gelen sörf meraklıları da sörf kulübünden yararlanma imkanı buluyor. Şarköy Kaymakamı Zekeriya Güney, ilçenin poyraz rüzgarlarının sörf kulübüne çok uygun olduğunu ifade ederek, sörf kulübünün tanınması için kendisi de sörf yaparak gençlerle yarışıyor.

Kaymakam Güney, "Sörf sporu bir süredir Şarköy'de de yapılıyor. Gençlerimize bu sporu yapmalarını tavsiye ediyorum.

Şarköy'e gelen tatilciler, misafirlerimiz, kaldığı süre içinde bu sporu sörf kulübünde rahatlıkla öğrenebilir. İnanıyorum ki yakın bir zaman sonra Şarköy'de sörf sporunda söz sahibi olacaktır" dedi.

Şarköy Sörf Kulübünde sörf öğrenmek isteyenlere her türlü malzeme desteği ve öğretmenler eşliğinde kurs veriliyor. (ÖK-ÖK-Y) 22:59:33 06072013.

YORUMLAR