samsun büyükşehir belediyesi samulaş a.ş ekibi, çin’de

14.02.2013 14:24
"CHA -Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.

Ş ekibi, Çin’de -YEREL SAMSUN (CİHAN)- Samsun Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem İşletmecisi Samulaş A.Ş.

ile Çinli CNR firması arasında imzalanan 5 adet hafif raylı sistem aracı alım işi ile ilgili şirket heyeti, tasarım konsepti toplantılarına katılmak için Çin’e gitti. Üretici firma CNR’ın tesislerini gezen Mekanik Bakım Şefi Ziya Kalafat ve Elektrik Bakım Şefi Ümit Bostancı, toplantılarda araçlara ait alt sistem ve ekipmanları ile ilgili konsept tasarımlarını görüştü.

Bu görüşmelerin çok verimli geçtiğini öğrenilirken, toplantılar sayesinde CNR firması ile yeni araçların üretim prosedürü yönünde önemli ölçüde yol kat edildiği bildirildi. Çinli CNR firmasının bahar aylarında tasarımı tamamlaması ve onaya sunmaları bekleniyor.

Asıl imalatın ise yaz aylarında başlaması, yılsonuna doğru ilk 40 metrelik tramvayın Samsunluların hizmetine girmesi planlanıyor. Öte yandan Samulaş A.

Ş., 18 Ocak–18 Şubat tarihleri arasında sömestr tatili süresince azalan yoğunluk nedeniyle raylı sistem ve ekspres otobüslerin sefer sayılarında ve saatlerinde değişiklikler yaptı.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, “Okulların ve Üniversitenin açılması ve yaklaşan bahar mevsimindeki yolcu hareketleri değişimleri dikkate alınarak Haziran ayına kadar geçerli olacak Bahar Programı Raylı Sistem ve Ekspres otobüslerde 18 Şubat 2013 tarihinden itibaren başlayacak. Ayrıca Ring hatlarında ise 8 Mart 2013 tarihinden itibaren bahar programı uygulanacak”.

denildi. CİHAN 14:24 14022013 " 14:24:00 2013-02-14 .

YORUMLAR