peygamber efendimizin hayatını okuyarak umre'ye gidecekler

21.03.2013 12:46
- PEYGAMBER EFENDİMİZİN HAYATINI OKUYARAK UMRE'YE GİDECEKLER (FOTOĞRAFLI) EMRAH VAROL DENİZLİ (İHA) - Denizli Eğitim Gönüllüleri Derneği (DEGDER) düzenleyeceği kitap okuma yarışmasıyla Peygamber Efendimiz Hz.

Muhammed'in hayatını okuyanlara Umre'ye gitme imkanı sağlayacak. Denizli Belediyesi, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından ‘Denizli O'nu Okuyor' isimli kitap okuma yarışması düzenleniyor.

Düzenlenen yarışmaya göre Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in hayatını anlatan kitaplardan sınav yapılacak.

Yapılacak sınavda dereceye girenlere telefon, tablet, dizüstü bilgisayar gibi ödüllerin yanı sıra Umre seyahati de ödül olarak verilecek. Yarışmayla ilgili olarak DEGDER yönetimi Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda yarışmayla ilgili bilgi veren DEGDER Başkan Yardımcısı Tahir Ekelik, yarışmayı 3 kategoride düzenleyeceklerini söyledi. Ekelik, "Yarışmayı ortakokul, lise ve yetişkinler olarak 3 dalda düzenleyeceğiz.

Ortaokulda okuyan öğrenciler için ‘Efendiler Efendisi Hazreti Muhammed' isimli kitap, lise öğrencileri için Siyer-i Nebi ve yetişkinler için Efendimizin Nurlu Hayatı isimli kitapları belirledik.Bu kitapları okuyanlar kendi kategorilerinde sınava girecek.

63 sorunun sorulacağı yarışmada ilk sıralarda yer alanlara çeşitli hediyeler vereceğiz" diye konuştu. DEGDER yönetim kurulu iyesi Mesut Morgül ise, yarışmaya özellikle yetişkinler kategorisinden katılanlar için önemli ödüller olduğunu belirterek, "Ortaokul ve lise öğrencileri Peygamber Efendimizin hayatını bu kitaplarla okuyarak daha çok bilgiye sahip olacaklar.

Bunun yanında ilk 40'a giren öğrencilerimize telefon, tablet, dizüstü bilgisayar gibi hediyeler vereceğiz. Yetişkinlerde ise sınava girerek ilk 3 sırada yer alan vatandaşlarımızı Umre'ye götüreceğiz.

Tüm vatandaşlarımızı bu güzel yarışmaya davet ediyoruz" dedi. (EV-SK-Y) 12:46:08 21032013.

YORUMLAR