ordu'ya kano ve rafting parkuru

16.07.2013 15:39
- ORDU'YA KANO VE RAFTİNG PARKURU - ORDU GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ ÖMER YILMAZ: - "DÜNYADAKİ ÜST DÜZEY ORGANİZASYONLARIN YAPILABİLECEĞİ BİR PARKUR OLACAK" (FOTOĞRAFLI) RECEP ALTUN ORDU (İHA) - Ordu'da Melet ırmağı üzerine yapılacak olan Kano ve Rafting parkurunun projesi ihale aşamasına gelirken, İl Özel İdaresi tarafından 100 bin TL'lik ödeneği de ayrıldı.

Kano ve Rafting parkuru hakkında bilgi veren Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, Kano ve Rafting parkurunun Ordu'da doğa turizminin gelişmesi için son derece önemli bir proje olduğunu söyledi. Yılmaz, proje hayata geçtiğinde en üst düzey sporcuların dünya şampiyonası yapabileceği bir yer olacağını belirterek,"Melet ırmağı üzerine yapmayı planladığımız Kano ve Rafting parkuru projesi ile Ordu belki de dünyanın en güzel parkurlarından birine sahip olacak.

Dünyadaki üst düzey organizasyonların yapılabileceği bir parkur olacak. Vatandaşlarımızın tatillerinde çok rahat kullanabileceği, sosyal donatıların olacağı tatil beldesi şeklinde olacak.

En üst düzey sporcuların dünya şampiyonası yapılabileceği bir Kano ve Rafting parkurunu hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı. (RCP-AY) 15:39:20 16072013.

YORUMLAR