misafir öğrenciler 2013 2014 eğitim yılına merhaba dedi

05.10.2013 16:48
KONYA (AA) - Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği (MİSA) Başkanı Mücahit Uludağ, Konya'da lisans ve yüksek lisans dalında, 35 ülkeden 2 bin öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, "Onlara en iyi imkanları sunmak ve kardeşlik duygularını geliştirmek için çalışıyoruz" dedi.

Uludağ, Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen, dernek faaliyetlerinin 2013-2014 eğitim yılı açılış programında, ülkelerinden Konya'ya eğitim görmek için gelen öğrencilerle "bir millet" olduklarını söyledi. Konya'da eğitim gören öğrencileri, "yabancı" öğrenci olarak görmediklerini aktaran Uludağ, şunları kaydetti: "Her gelen misafir öğrenciyi, yabancı değil çok değerli misafirler olarak görüyoruz.

Buradan siz kıymetli misafirlere sesleniyorum; ülkenize döndükten sonra medeniyetimizin gönüllü elçileri olacaksınız. Eğitimlerinizi en başarılı şekilde tamamlayıp ülkenize dönün.

Ailelerinize Türkiye'de yaşayan Müslümanlardan selam ve dua götürün." Programda, demeğin üyesi Yemenli öğrenciler, yöresel dans gösterisi sundu.

Etkinliğe, AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi ve çok sayıda öğrenci katıldı..

YORUMLAR