kağıthane sanayi polis merkezi'ndeki olay

26.12.2012 21:08
İSTANBUL (AA) - Kağıthane Sanayi Polis Merkezi'nde, asker kaçağı olduğu iddia edilen Hayati D'yi darp etme olayına karıştıkları tespit edilen polis memurlarından 2'sinin açılan idari soruşturmada cezalandırıldığı.

5 polis hakkında ise soruşturmanın sürdürüldüğü kaydedildi. Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 19 Haziran 2012 gecesi gözaltına alınarak, Sanayi Polis Merkezi'ne götürülen Hayati D'nin, burada görevli polis memurlarınca darp edildiğinin polis merkezinin kameraları tarafından tespit edilmesiyle ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Polis merkezindeki kameralarca kaydedilen görüntülerde Hayati D'yi darp etme olayına karıştıkları tespit edilen polis memurlarından 2'sinin açılan idari soruşturmada cezalandırıldığı, 5 polis hakkında ise soruşturmanın sürdürüldüğü kaydedildi. Bu arada, Hayati D'ye, daha önce askeri bir hastaneden aldığı psikiyatri raporunda, "Anti-sosyal kişilik bozukluğu" tanısı konulduğu öğrenildi.

Raporda, İleri derecede anti-sosyal kişilik bozukluğu ile barışta ve seferde askerliğe elverişli değildir" ifadelerinin yer aldığı kaydedildi. Aynı raporda, Hayati D'nin görevli olduğu askeri birlikten kaçtığı sırada, elverişsizliğinin bu suçtan ceza almasını kapsamadığı ifadelerinin de bulunduğu belirtildi.

Öte yandan. Hayati D'nin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde, hırsızlık, gasp, yaralama, uyuşturucu madde bulundurma ve ticaretini yapma gibi suçlardan 35 farklı kaydı olduğu bildirildi.

Muhabir: Alptekin Soykan Yayıncı: Erdal Turanlı
YORUMLAR