izmir büyükşehir belediyesi.gif

07.08.2013 13:28
İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Ortalığı karıştıran gidecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne fitne tohumu karıştıran gidecek" dedi. Kocaoğlu, Belediye Meclis Salonu'ndaki bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, Ramazan Bayramı'nın İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Konuşmasında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki toplu sözleşme sürecine değinen Kocaoğlu, belediyeye ait bütün şirketlerde toplu sözleşme görüşmelerini bitirdiklerini, yalnızca İZELMAN ve İZENERJİ şirketlerinde sendikanın tutumundan kaynaklanan sorunlar yaşadıklarını vurguladı. Toplu sözleşme görüşmelerinde sorun yaşamamak için bütün imkanları zorladıklarını ifade eden Kocaoğlu, bugüne kadar sendika ve odaların seçimine karışmadıklarını belirterek, şunları söyledi: "Biz yaptığımız işi biliyoruz.

Ne verdiğimizi ne aldığımızı ve nasıl bir özveriyle masaya oturduğumuzu biliyoruz. Bunu işçi arkadaşlarımız da biliyor.

Bir süreç yaşandı hala da problemlerin devam ettiği izlenimini alıyorum. İstediğimiz tek şey var, o da çalışanların mesailerini eksiksiz ve hakkıyla yapmalarıdır.

Bunun dışında bir talebimiz söz konusu olamaz." "Eyyamcılık yapan gidecek" İzmir Büyükşehir Belediyesindeki herkesin çalışmak durumunda olduğunu bildiren Kocaoğlu, çalışmayanlarla bayramdan sonra yollarını ayırabilecekleri uyarısında bulundu.

Kocaoğlu, "Çalışmayanlar için her türlü yol ve yöntemi biliyorum. Uygulamaktan da hiçbir zaman geri durmayacağım.

Ortalığı karıştıran gidecek. İzmir Büyükşehir Beleriyesine fitne tohumu karıştıran gidecek.

Eyyamcı yönetici de kalmayacak" diye konuştu. Aziz Kocaoğlu, konuşmasının ardından belediyenin üst düzey bürokratları, meclis üyeleri, personel ve halkla bayramlaştı.

YORUMLAR