hayat boyu öğrenme fuarını gezdi

01.06.2013 17:09
- HAYAT BOYU ÖĞRENME FUARINI GEZDİ - MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK: - "USTA ÖĞRETİCİLERE KADRO VEREBİLİRİZ DEMEKTE ZORLANIYORUM.

ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR" (FOTOĞRAFLI) NİHAT ABACI MALATYA (İHA) - AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Usta öğreticilik yapan kadınlara hali hazırda kadro verebiliriz demekte zorlanıyorum. Ama çalışmalar devam ediyor" dedi.

Malatya'da, belediye yanındaki fuar çadırında 30 Mayıs'ta açılan ve 2 Haziran akşamı sona erecek olan Hayat Boyu Öğrenme Fuarı'nı gezen AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kadınların ilgisiyle karşılaştı. Beraberinde AK Parti İl Başkan yardımcısı Murat Turgut ve partinin bazı yöneticileriyle birlikte Hayat Boyu Öğrenme Fuarı'nı gezip, Halk Eğitim Merkezi kurslarına katılıp el emeklerini sergileyen kadınlarla sohbet eden milletvekili Çalık, fuarı beğendiğini söyledi.

Burada yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarlarının kadınlara yönelik birçok kanun çıkardığını ve kadın işyerlerinin arttırılması için destekler verildiğini söyleyen Çalık, Halk Eğitim Merkezi kurslarında usta öğreticilik yapan kadınların kadrolu yapılmasıyla ilgili talepleri de dinledi. Çalık, "Usta öğreticilik yapan kadınların kadro verilmesi konusunda hem bBaşbakanımız hem de Milli Eğitim Bakanımıza iletiyoruz.

Ama kadro ile ilgili hali hazırda kadro verebiliriz demekte zorlanıyorum. Ama çalışmalar devam ediyor" dedi.

(NA-VSA-Y) 17:09:41 01062013
YORUMLAR