gündem - 2013-04-29

29.04.2013 09:11
Saygılarımızla.

(AA)- ANADOLUAJANSI TAŞ. M.

..

. "ANADOLU AJANSI, TÜRKİYE'NİN SESİNİ BÜTÜN DÜNYAYA DUYURACAKTIR" KURUCUSU M KEMAL ATATÜRK KURULUŞU.

6 NİSAN 1920 TS-EN-ISO 9001-2000 93 . YIL GÜNDEM .

29 NİSAN 2013 PAZARTESİ 1- Kuveyt Emiri El-Sabah. Ankara da - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmet el-Cabir el-Sabah'ı Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşılayacak.

- Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından anlaşmaların imza töreni yapılacak. - Cumhurbaşkanı Gül, El-Sabah onuruna Çankaya Koşkü'nde resmi akşam yemeği verecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. El-Sabah ile Resmi Konut'ta görüşecek.

. Programlara Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da eşlik edecek.

,Ankara11 4512.0012.

3013.3019 3014 00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- Somali Federal Meclis Başkanı Cevari.

Ankara'da . Cumhurbaşkanı Gül, Somali Federal Meclis Başkanı Muhammed Osman Cevan ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cevan ile görüşecek, onuruna öğle yemeği verecek.

(TBMM16.0011 3012.

30)(Fotoğraflı-Görüntülü) 3- Cumhurbaşkanı Gül. ABD Temsilciler Meclisi Türkiye Grubu Eş Başkanı Ed VVhitfield ve berabenndeki Temsilciler Meclisi üyeleri ile ABD Senatosu Silahlı Hizmetler Komitesi Üyesi joseph Donnelly ve beraberindeki Kongre üyelerini, Çankaya Koşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara15.0017 00) 4.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. Kızılcahamam Asya Termal Otel'dekı ıl ve ilçe başkanları toplantısına katılacak.

- Erdoğan, parti genel merkezinde. MYKToplanüsı'na başkanlık edecek.

(Ankara11,0016.00)(Fotoğraflı-Görüntülü) YASAMA-YÜRÜTME-SİYASET 1- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC'de - Atalay ve Başbakan İrsen Küçük, yapacakları görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenleyecek 2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Londra'da .

Bakan Fatma Şahin Ormond Çocuk Hastanesin, ziyaret edecek, sivil toplum kuruluşlannın temsilcileriyle Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde bir araya gelecek. (Londra)(F otoğraflı-Gorüntülü) 3- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, UNESCO Uluslararası Caz Günü dolayısıyla verilen resepsiyona katılacak.

(İstanbul19.30)(F otoğraflı) 4- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, valilik, belediye ve AK Parti il başkanlığını ziyaret edecek, tapu ve kadastro müdürlüklerinde.

kentsel dönüşüm alanı ve inşaatı ile Buğday Pazar, Medresesi'nde incelemede bulunacak, katı atık depolama tesisinin açılışını gerçekleştirecek. (Çankırı10.

00-15.00)(F otoğraflı-Gorüntülü) 5- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Dovvner.

Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid el-Hamad el-Sabah ile görüşecek. (Ankara10.

0012,00)(F otoğraflı-Gorüntülü) 6- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan, Taner Yıldız, ABD Temsilciler Meclisi ve Senato üyeleri heyetini kabul edecek. (Ankara11,00)(F otoğraflı-Görüntülü) 7- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Turkcell'ın, Atletizm ve Yüzme Federasyonlan ile sürdürdüğü işbirliği kapsamının genişletilmesine ilişkin, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısına katılacak.

(lstanbul10 00)(Fotoğraflı-Gorüntülü) 8- Orman ve Su İşleri Bakan. Veysel Eroğlu.

3. Ulusal Taşkın Sempozyumu açılış töreni ile hat, tezhip ve Türk el işlemeleri sergisinin açılış törenine katılacak.

(istanbul09.3015 00)(F otoğraflı-Gorüntülü) g.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Erbıl ve Suleaniye'de Türk okullannın açılışına katılacak. (lrak)(F otoğraflı-Gorüntülü) 10.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Sosyal Medyanın Siyasete Etkisi ve Türkiye Açılımı Çalıştayı'na katılacak. (İstanbul10.

00)(Fotoğraflı) 11- CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Yakup Akkaya, basın mensuplarıyla bir araya geliyor. (Ankara)(Fotoğraflı-Görüntülü) DÜNYA-DİPLOMASİ 1.

Almanya'da Münih Yüksek Eyalet Mahkemesinde görülen Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasını izleyecek basın mensupları için kura çekilecek.(Fotoğraflı-Gorüntülü) 2- Suriye'deki gelişmeler takip ediliyor.

(ŞamHalep)(Fotoğraflı-Görüntülü) 3- Irak'taki gelişmeler izleniyor. .

ırak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçiıvan Barzani Bağdat'ta temaslarda bulunacak. (BağdaUKerkük)(Fotoğraflı-Görüntülü) EKONOMİ 1- SPK Başkanı Vahdettin Ertaş, bazı ziyaretlerde bulunacak, Atatürk Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, Türkiye'de Sermaye Piyasaları Konferansı'na katılacak.

(Erzurum12.00-15.

00)(Fotoğraflı-Görüntülü) 2- TÜİK, nisan ayına ilişkin tüketici güven endeksini açıklayacak. (Ankara10.

00) 3 AA Finans nisan ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" açıklanacak. (İstanbul14.

30) GÜNCEL 1- Akil İnsanlar Heyeti'nin temasları takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- RTÜK Bölgesel Karasal Sayısal Televizyon Yayın Lisansı Sıralama İhalesi yapılacak.

(Ankara10.30)(Fotoğraflı-Görüntülü) 3.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara11 00)(Fotoğrafl-Görüntülü) SPOR 1- Beko Basketbol Ligi'nde. 29.

haftanın son maçında, Fenerbahçe Ülker ile Anadolu Efes, Ülker Sports Arena'da karşılaşacak. (istanbul20 00)(Fotoğraflı) 2- Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) playoff final serisi üçüncü maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, Abdı İpekçi Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

(İstanbul20.00)(F otoğraflı) 3- Acıbadem Erkekler Voleybol ügi play-off final serisinin 4.

maçında Arkas Spor ile Halkbank Atatürk Voleybol Salonu'nda karşılaşacak. (İzmir19.

00)(F otoğraflı) 4. TEB BNP Paribas WTA Championships Uluslararası Kadınlar Tenis Tumuvası'nın istanbul'da bu yıl son kez düzenlenmesi ile ilgili.

Four Seasons Otel'de yapılacak basın toplantısına WTA Başkanı ve Üst Yöneticisi Stacey Allaster, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Varol Civil ile Slovak tenisçi Domınika Cıbulkova katılacak. (İstanbul11 30)(Fotoğraflı) NOT: Anadolu Ajans,'nın yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ile internet ve wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz Abonelerimiz de sûzleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her turlu başvuru hakkımız saklıdır.

Saygılarımızla (AA)
YORUMLAR