emirdağ türküleri gönülleri titretti

22.05.2013 11:56
- EMİRDAĞ TÜRKÜLERİ GÖNÜLLERİ TİTRETTİ (FOTOĞRAFLI) YAŞAR ARDA ESKİŞEHİR (İHA) - Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Sanat Merkezi'nde düzenlenen 'Gönül Telimizi Titreten Emirdağ Türküleri' adı geceye katılan davetliler Emirdağ türküleriyle adeta coştu.

Kültür Merkezi'nin alt ve üst kattaki salonları konuklarla tamamen doldurarken, gecenin açılış konuşmasını Emirdağlılar Vakfı Başkanı Dr. Orhan Özkır yaptı.

Emirdağlılar korosu ve korodaki yaklaşık 33 korist solo türkülerle konukları coşturdu. Emirdağlı Halil Rıfat Aydemir'n yönettiği koro ve solo türkülere konuklar da zaman zaman eşlik ettiler.

Ülkemizde hayli meşhur olan ''Al Fadimem'' türküsünü, sanatçı ve konuklar birlikte okudu. Emirdağlılar Vakfı Genel Sekreteri Harun Alıcı, gecede bu güne kadar derlenmiş Emirdağ türküleriyle, yeni derlenmiş bir çok türkünün koro tarafından söylendiği belirtti.

Alıcı, gecede ayrıca hiç derlenmemiş bir çok türkünün de orjinal haliyle söylendiği ifade etti. Düzenlenen geceye, Eskişehir'de yaşayan çok sayıda Emirdağlı işadamı, gazeteci ve sanatçı de katıldı.

(YA-MET-Y) 11:56:20 22052013
YORUMLAR