edirne baro başkanı özgür yıldırım- edirne'nin kurtuluş törenlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi

21.11.2012 16:27
- EDİRNE BARO BAŞKANI ÖZGÜR YILDIRIM: EDİRNE'NİN KURTULUŞ TÖRENLERİNİN İPTAL EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ (FOTOĞRAFLI) ORKUN AKMAN EDİRNE (İHA) - Edirne Baro Başkanı Avukat Özgür Yıldırım, Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ıncı yıl törenlerinin iptal edildiğini ifade ederek, "Biz baro olarak buna bir anlam veremiyoruz" dedi.

Yıldırım, 25 Kasım Pazar günü kutlanacak olan Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ıncı yıldönümü ile ilgili makamında bir basın açıklaması yaptı. Kurtuluş törenlerinin iptal edildiğini belirten Yıldırım, "Biz de Edirne halkı olarak ölüm orucu mu tutalım yani bayramımızın kutlanması için" diyerek konuya olan tepkisini dile getirdi.

Şehit haberlerinin geldiği şu günlerde milli ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapan Yıldırım, "Eski köye yeni adet getirilmesin. Bu hatadan bir an önce vazgeçilsin.

Başta iktidar partisinin milletvekili ve il başkanı olmak üzere tüm yöneticileri Edirne'nin bu hassasiyetini göz önünde bulundursun" diye konuştu. Yıldırım, Edirne Barosu olarak kurtuluş törenlerinin iptal edilmesini kınadıklarını da sözlerine ekledi.

(ORA) 16:27:46 21112012
YORUMLAR