bucak belediyesi haziran aya meclis toplantı

07.06.2013 17:01
- BUCAK BELEDİYESİ HAZİRAN AYA MECLİS TOPLANTI (FOTOĞRAFLI) MEVLÜT AKÇA BURDUR (İHA)- Burdur'un Bucak Belediyesi haziran ayı meclis toplantısını Belediye Başkanı Ramazan Ayaz Başkanlığında yaptı.

Belediye Başkanı Ramazan Ayaz Başkanlığında Belediye Meclis toplantı salonunda yapılan haziran ayıt meclis toplantısında imar ve imar tadilatları, imar düzeltmesi isteyen vatandaşların dosyaları, şehir içi ulaşım ve Çamlık Beldesinin Bucak ilçesine mahalle olarak bağlanması görüşüldü. Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, meclis toplantısında imar komisyonunun oluşturduğu imar ve vatandaşlar tarafından imar düzeltmesi verilen dosyalar oylanarak karara bağlandı.

Gündemin ikinci konusu ise Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu, Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksek Okulu ve Emin Gülmez Teknik bilimler Yüksek Okulu öğrencilerince, önceki aylarda Bucak Belediyesi Meclis toplantısında ulaşım ücretlerinde ilkokul öğrencileri (küçük) üniversite ve lise (büyük) öğrenci olarak ayrılması ve ayrı ücretlendirilmesine hem Bucak Belediyesine hem de sosyal medyada büyük tepkiler oluşturulmuş, bu kararın küçük, büyük ayrımı yapılmadan öğrenci statüsünde değerlendirilmesi talebi belediye meclisinde görüşüldü. Şehir içi ulaşım komisyonunun öğrencilerde küçük büyük ayrımını daha teferruatlı araştırılması isteği ile ek süre istemesi üzerine, belediye meclis toplantısında ek süre verilerek okullarında tatile girmesinden yararlanılıp yaz aylarında okullar açılıncaya kadar sağlıklı bir karar almasına oy birliği ile karar verdi.

Bucak Belediye Meclisinin son görüşme dosyası olan, son çıkan yasa ile nüfusu 2 bin'in altına düşen belediyelerin köy statüsüne dönüşeceğinden Çamlık Belediyesinin Bucak Belediyesine mahalle olarak bağlanma talebi ele alındı. Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, Çamlık Beldesinin Bucak'a mahalle olarak bağlanması için kurulan komisyonun ek süre istediğini belirterek meclis üyelerinden ek süre verilmesi talibi ise oy çokluğu ile kabul edildi.

Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, "Çamlık Beldesinin ilçemize mahalle olarak bağlanması etraflı şekilde araştırılıyor. Bu konuda mahalle muhtarlarımız ile bir toplantı yapıp görüşlerini alacağım.

Ayrıca Çamlık Belde halkının Bucak'a bağlanıp, bağlanmama hususunda kendi içlerinde bir tartışma bulunmaktadır. Komisyonun, mahalle muhtarlarının, Çamlık Belde halkının görüşleri doğrultusunda çıkan kararlara göre sağlıklı bir karar alınması gerekmektedir.

Her şey olumlu olursa gerekirse bu ay içerisinde Bucak Belediye Meclisi Olağanüstü toplanarak bu kararı oylayabilir" dedi. (MA-SÇ-Y 17:01:03 07062013.

YORUMLAR