bağış, özel şafak anadolu sağlık meslek lisesi'ni açtı

19.09.2013 16:41
İSTANBUL (AA) - AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Başbakanımız yeni bir demokrasi paketini daha açıklıyor.

O paketin içeriği ben inanıyorum ki milletimizi sevindirecek" dedi. Gaziosmanpaşa'da Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin açılışında konuşan Bağış, eğitime yapılan yatırımın önemine vurgu yaparak, ailelerin çocuklarına bırakabilecekleri en önemli şeyin iyi bir eğitim olduğunu söyledi.

Bağış, ilk emri "Oku" diyen bir dinin peygamberinin ümmeti olduklarını anımsatarak, "Onun için bizim eğitimi gözardı etme lüksümüz yoktur" diye konuştu. Bağış, Yunus Emre'nin, "İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir.

Sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır" sözünü hatırlatarak, "milletin değerleriyle kavga eden" olarak tanımladığı CHP'nin müebbet muhalefet olduğunu söyledi. Merhum başbakanlardan Adnan Menderes'in ölüm yıl dönümünü geride bıraktıklarını aktaran Bağış, "Mezarları başında kendilerini andık.

Orada da vurguladım. Bu millet o kadar kadirşinastır ki nereye gidersiniz gidin, bu millet Menderes ve Özal adını duyduğunda hala Fatiha okur.

Bu millet kendisine hizmet edenleri hiç bir zaman yarı yolda bırakmaz. Hiç bir zaman terk etmez, arkalarından hayır duasını eksik etmez.

İşte bu yüzden o milletin adamı olmuş insanlar gibi bugün milletine hizmet etmekten büyük bir onur ve gurur duyan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin tarihinde en çok okul, yol ve hizmet yapılan dönemin başbakanı olarak hepimizin gönlünde farklı bir yere oturdu. Bu millet onu da yalnız bırakmadığını çok net bir şekilde ortaya koydu" diye konuştu.

Bağış, eğitimde birçok yeniliğin yanında, adaletsiz uygulamalara da son verildiğini aktararak, eski katsayı uygulamasına değindi. Türkiye'deki diğer adaletsizliklerin de zamanla ortadan kaldırılacağını dile getiren Bağış, şöyle devam etti: "Başbakanımız yeni bir demokrasi paketini daha açıklıyor.

O paketin içeriği ben inanıyorum ki milletimizi sevindirecek. İnsanımız, 'Ben de bu ülkenin eşit vatandaşıyım.

Benim inancım, benim ana dilim, farklı görüşlerim ve yaşam tarzım, devletin beni ötekileştirmesine izin vermeyecek' diyecek. Bu yüzden çok umutluyum.

" Bazı kesimlerin eski günlere özlem duyabileceğini anlatan Bağış, bu düşünceye sahip olanlara "acil şifalar" dileyerek, açılışı yapılan okuldan mezun olacak öğrencilerin, o kişileri tedavi etmede mahir olacaklarını söyledi. Bağış, İstanbul'un "AK Belediyecilikle" yoluna devam ettiğini ifade ederek, bazı ilçe belediye başkanlarının belediyecilik yapmak yerine, medyada şovmenlik yaptığını dile getirdi.

Milletin bu kişilere prim tanımayacağını söyleyen Bağış, "Bu millet neyin ne olduğunu biliyor. Bu millet Türkiye'nin müebbet muhalefet partisinin, gülü sevmediğini, dikenine de katlanmayacağını çok iyi biliyor" diye konuştu.

Okulun açılışını yapan Bağış, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti..

YORUMLAR