antalya'da yaz spor okulları açıldı

25.06.2013 11:35
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 7-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik yaz spor okulları açıldı.

Cam Piramit'teki açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın, yaz spor okulllarının en çok gururlandığı yatırımlardan biri olduğunu söyledi. Yaz spor okulu ile öğrencilerin keyifli bir tatil geçirmelerini sağlamak istediklerini ifade eden Akaydın, sekiz branşta açılan okullara yaklaşık 2 bin 200 başvuru yapıldığını bildirdi.

Çocuklara, sportif faaliyetlere ömür boyu devam etmeleri tavsiyesinde bulunanan Akaydın, "Yaz spor okulları ile çocukların zihinsel, bedensel, sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak ve bilgili, girişken ve sağlıklı yeni nesiller yetiştirilmesi amaçlanmaktadır" dedi. Okullarda deneyimli antrenörlerin yüzme, futbol, basketbol, bayan voleybol, tenis, satranç, tekvando ve karate branşlarında eğitim vereceğini dile getiren Akaydın, "Bu yıl yaz spor okulu eğitim alanlarına Aksu, Varsak ve Döşemealtı bölgelerini de dahil ederek hizmetini daha geniş bir alana yaydık.

Bu kapsamda Aksu'da Antbirlik Tesisleri Spor Salonu'nda basketbol ve bayan voleybol, Varsak ve Döşemealtı'nda ise futbol eğitimleri gerçekleştirilecek" diye konuştu. Yaz spor okulları, 23 Ağustos'ta sona erecek.

YORUMLAR