ankara büyükşehir belediyesi ile hizmet-iş sendikası toplu iş sözleşmesi imzaladı

17.02.2014 20:37
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası toplu iş sözleşmesi imzaladı -Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sendikanın 99 zam oranı istediğini, kendilerinin bunu düzleyip 10 artı 10 zam yaptıklarını böylelikle yüzde 24 zam verdiklerini belirtti ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında 2014-2016 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sendikanın 9 artı 9 zam oranı istediğini, kendilerinin bunu düzleyip 10 artı 10 zam yaptıklarını böylelikle yüzde 24 zam verdiklerini belirtti. Bu arada, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Keçiören'de düzenlediği 'Hanımlar Matinesi'ne konuk olan Gökçek, "Keçiören, metrosuna bu yıl sonunda kavuşuyor.

Yalnız buradaki hanımlara, yaşlılara çocuklara, engellilere, hepsine bir müjdemiz var. Kuşcağız'da 35 bin metrekare kapalı alana sahip olan Türkiye'nin en büyük Aile Yaşam merkezi'ni yapıyoruz.

İçerisinde 40'ın üzerinde değişik aktiviteye katılmak mümkün. Allah nasip ederse seçimden sonra trafik sıkıntısını atlatmak maksadıyla, Fatih Köprüsü'ne paralel bir köprüyü Sanatoryum Caddesi'nden aşağıya doğru, direkt olarak Konya Yolu'na bağlayacağız" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR