Zabıta işportacı kavgası!

Şanlıurfa'da, tezgah açmak isteyen işportacılarla zabıta ekipleri arasında kavga çıktı. Olayda 7 kişi gözaltına alındı.

GazeteA24.com » yaşam » Zabıta işportacı kavgası!

Şanlıurfa'da, tezgah açmak isteyen işportacılarla zabıta ekipleri arasında kavga çıktı. Tekme ve sopaların havada uçuştuğu kavgada 2'si zabıta memuru, olmak üzere toplam 4 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Polisin biber gazı ve copla müdahale ederek sonlandırılan kavgada 7 kişi gözaltına alındı.

Olay; saat 14.30'da Bamyasuyu Mahallesi'nde meydana geldi. AK Partili Şanlıurfa Belediyesi zabıta ekipleri, seyyar satıcılar üzerinde yaptıkları denetleme sırasında tartışma çıktı. Bazı işportacıların yol üzerinde tezgah açtıklarını gören zabıta ekipleri bu kişilere uyarıda bulunup tezgahlarının kaldırılmasını istedi. Bu sırada zabıta ekiplerinin isteklerine olumsuz cevap veren işportacılar ile zabıta memurları arasında kavga çıktı. Kısa sürede kavga büyüyerek taşlı, sopalı kavgaya dönüştü. Zabıtalar tarafından dayak yiyen işportacıların yakınlarının da kavgaya karışması üzerine yaklaşık 50 kişilik bir grup birbirine saldırdı.

Ortalığın savaş alanına döndüğü zabıta işportacı kavgası için çok sayıda çevik kuvvet polisi olay yerine sevk edildi. Polis, tarafları ayırmak için biber gazı ve cop kullanarak sonlandırdığı kavgada toplam 4 kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken, kavgaya karışan 7 kişi ise gözaltına alındı. İşportacılar ile kavga eden zabıta memurları gazetecilere 'Bu işportacılar, burada örgüt kurmuşlar. Bakın görevli arkadaşımızı ne hale getirdiler diye tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandan biber satan bir seyyar satıcının ise 10 zabıta memuru tarafından dövüldüğünü iddia eden işportacılar, ise zabıta ekiplerini suçladı. Olayla ilgili olarak soruşturma sürüyor.
 


YORUMLAR