16 Nisan 2014 Çarşamba
   29.07.2013 12:03:24
Güncelleme : 29.07.2013 17:02:44  

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) - 2013 2014 KYK BURS Başvuruları

2013 Kyk yurt başvurusu sayfası, 2013 KYK; Yurt,Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları başladı. KYK; Yurt,Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları Kredi/Burs Başvuruları ne zaman?

Üniversiteye başlayacak öğrenciler için YURT başvuruları 29 Temmuz - 12 Ağustos 2013 tarihleri arasındadır.

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt, özel yetenek, yatay, dikey geçiş sınavı ile yükseköğretim programına girecekler için 09 Eylül- 22 Eylül 2013.

Herhangi bir yükseköğretim programına kayıtlı ARA SINIF öğrenciler için YURT başvuruları 01 Temmuz - 12 Ağustos 2013 tarihleri arasındadır.

YURT BAŞVURULARI

2013–2014 ÖĞRETİM YILINDA YURT İÇİNDE YÜKSEK ÖĞRENİM GÖREN ÖSYM VEYA ARA SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YURT MÜRACAATI İÇİN TIKLAYINIZ
2013–2014 ÖĞRETİM YILINDA KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİNDE YÜKSEK ÖĞRENİM GÖREN ÖSYM VEYA ARA SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YURT MÜRACAATI İÇİN TIKLAYINIZ

KREDİ/BURS BAŞVURULARI

2013–2014 ÖĞRETİM YILINDA YURT İÇİNDE YÜKSEK ÖĞRENİM GÖREN ÖSYM VEYA ARA SINIF ÖĞRENCİLERİNİN KREDİ/BURS MÜRACAATI İÇİN TIKLAYINIZ
2013–2014 ÖĞRETİM YILINDA YURTDIŞINDA YÜKSEK ÖĞRENİM GÖREN ÖSYM VEYA ARA SINIF ÖĞRENCİLERİNİN KREDİ/BURS MÜRACAATI İÇİN TIKLAYINIZ

Tüm başvurularınızı Kurum internet sayfamız http://www.kyk.gov.tr adresinden yapabilirsiniz.

EK KONTENJANLA yerleşecek öğrenciler ÖSYM tarafından ek yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra başvuru yapabilirler.

BURS/KREDİ başvuruları 29 Temmuz - 29 Eylül 2013 tarihleri arasında http://www.kyk.gov.tr adresimizden yapılacaktır.

ARTIK YIL öğrencilerinin ise 09 Eylül - 22 Eylül 2013 tarihleri arasında YURT MÜDÜRLÜKLERİNE başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Bir yüksek öğretim kurumuna kayıtlı olmak kaydıyla yurtlarda kimler kalabilir? Yurt Başvuruları Hakkında Tüm Merak Edilenlerler haberimizde

Bir yüksek öğretim kurumuna kayıtlı olmak kaydıyla yurtlarda kimler kalabilir?

MÜRACAATTA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
Müracaatlarınız www.kyk.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Öğrenciler, müracaat ettikten sonra müracaat tarihleri arasında olması şartı ile başvuru güncellemesi yapabileceklerdir.
Burs ve öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Kurumumuz tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarının doğru olmadığı tespit edilenlerin ise burs ve öğrenim kredisi hakkı iptal edilecektir.
Öğrencilerin, interaktif müracaatlarını yaparken her alanı dikkatlice incelemeleri, konuyu tam olarak kavradıktan sonra ilgili alanları cevaplamaları gerekmektedir.
Öğrencilerin, hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı beyanda bulunmaları burs ve öğrenim kredisi almalarını engelleyecektir.
Öğrenciler evli ise ve eşleri çalışıyor ise eşlerinin aylık net gelirini tam ve doğru olarak yazmaları, çocukları var ise beyan etmeleri gerekmektedir.
Müracaatların bitim tarihinden itibaren ailenin sosyo ekonomik ve öğrencinin öğretim durumunda meydana gelen değişikliklerin, müracaat tarihinin bitimini takip eden 30 gün içinde Kuruma bildirilmesi halinde değişiklikler değerlendirmede dikkate alınacaktır.
2013-2014 öğretim yılı burs ve öğrenim kredisi sonuçları (www.kyk.gov.tr)web sayfamızda ilan edilecek olup ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.
Burs ve öğrenim kredisi müracaat sonuçları muhtemelen Kasım - Aralık 2013 tarihleri arasında belli olacaktır. Bahse konu tarihlerde www.kyk.gov.tr web sayfamızdan sonuçlar ile ilgili olarak bilgi alınabilecektir.


MÜRACAATTA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
Müracaatlarınız www.kyk.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Öğrenciler, müracaat ettikten sonra müracaat tarihleri arasında olması şartı ile başvuru güncellemesi yapabileceklerdir.
Yurt müracaatında bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Kurumumuz tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarının doğru olmadığı tespit edilenlerin ise yurt hakkı iptal edilecektir.
Öğrencilerin, interaktif müracaatlarını yaparken her alanı dikkatlice incelemeleri, konuyu tam olarak kavradıktan sonra ilgili alanları cevaplamaları gerekmektedir.
Öğrencilerin, hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı beyanda bulunmaları yurda girmesini engelleyecektir.
Öğrenci evli ise ve eşi çalışıyor ise eşinin aylık net gelirini tam ve doğru olarak yazması, çocukları var ise beyan etmeleri gerekmektedir.
Müracaatların bitim tarihinden itibaren ailenin sosyo - ekonomik ve öğrencinin öğretim durumunda meydana gelen değişikliğin, müracaat tarihinin bitimini takip eden 30 gün içinde Kuruma bildirilmesi halinde değişiklikler değerlendirmede dikkate alınacaktır.
2013-2014 öğretim yılı yurt sonuçları (www.kyk.gov.tr)web sayfamızda ilan edilecek olup ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.
Yurt sonuçları ile ilgili olarak 2013 Eylül ayı itibari ile www.kyk.gov.tr web sayfamızdan bilgi alınabilecektir.

YURTTA ÖNCELİKLER
Şehit ya da gazi çocukları,
Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları,
%40 ve üzerinde engellilik durumu olanlar,
Anne ve babası ölmüş olanlar,
Anne ve/veya babası YURTKUR ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığında çalışanlar ile emekli olanlar
Lise ve dengi öğrenimlerini devlet yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar,
Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar,
Milli olmuş amatör sporcu öğrenciler,
Mahkeme kararı ile devlet yurdunda barınmasına karar verilenler,
ÖSYM Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’e giren öğrenciler öncelikli olarak yurda yerleştirilmektedir.
YURT Genel Açıklama: Depozito; öğrencinin yurt ücretini zamanında yatırmaması veya yurtta yapacağı zarara karşılık tutulan paradır. Öğrencinin yurtla ilişiği kesildiğinde 5 yıl içinde yurda başvurması halinde depozitosunun kalanı iade edilir. (01 Ocak 2013 tarihinden itibaren genel olarak uygulanan aylık yatak ücreti 189 TL. Depozito ücreti 380 TL. olup, 01 Ocak 2014 tarihinde bu ücretler yeniden belirlenecektir.)
Yurt müracaat sonuçları açıklandığında Kurumumuzun www.kyk.gov.tr İnternet sayfasından takip edebilirsiniz.

DİKEY ve YATAY GEÇİŞ YAPAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
Kurum yurtlarında barınmakta iken, yükseköğretim kurumlarına yatay veya dikey geçiş yapan (dönem sonunda kayıtlarını sildirmiş dahi olsalar son öğretim döneminde yurtlarımızda kaldıklarını belgelendirmeleri durumunda) öğrencilerle ilgili bilgi ve belgeler, Bölge ve Yurt Müdürlüklerine teslim edildiğinde derhal yurtlara kesin kayıtları yapılacaktır.

MASTER VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
2013–2014 Öğretim Yılında İlk Defa Yüksek Lisansa Başlayan öğrencilerin
Yurt Müracaatı 09 Eylül -22 Eylül 2013 tarihleri arasında başlayacaktır.

Master (Yüksek Lisans Tezli Tezsiz) Öğrencileri Sınıf Durumlarını Müracaat Esnasında Aşağıdaki Şekilde Seçeceklerdir
Okuduğunuz Dönem Aşağıdaki GibiyseSınıfınızı
01. Ders dönemi birinci yarıyıl ise1 Seçiniz
02. Ders dönemi ikinci yarıyıl ise
03. Tez dönemi üçüncü yarıyıl ise2 Seçiniz
04. Tez dönemi dördüncü yarıyıl ise
05. Ders dönemi ek süre birinci yarıyıl iseEk Süre Seçiniz
06. Ders dönemi ek süre ikinci yarıyıl ise

Doktora Öğrencileri Sınıf Durumlarını Müracaat Esnasında Aşağıdaki Şekilde Seçeceklerdir
Okuduğunuz Dönem Aşağıdaki GibiyseSınıfınızı
01. Ders dönemi birinci yarıyıl ise1 Seçiniz
02. Ders dönemi ikinci yarıyıl ise
03. Ders dönemi ek süre birinci yarıyıl ise2 Seçiniz
04.Ders dönemi ek süre ikinci yarıyıl ise
05.Yeterlilik dönemi birinci yarı yıl ise3 Seçiniz
06.Yeterlilik dönemi ek süre ikinci yarıyıl ise
07.Tez dönemi birinci yarıyıl ise4 Seçiniz
08.Tez dönemi ikinci yarıyıl ise
09.Tez dönemi ek süre birinci yarıyıl iseEk Süre Seçiniz
10.Tez dönemi ek süre ikinci yarıyıl ise
11.Tez dönemi ek süre üçüncü yarıyıl ise

YURTLARDA KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER
1. Öncelik Belgesi
Şehit veya gazi çocuğu, (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğün’den alınacak belge)
Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
Anne ve/veya babası Gençlik ve Spor Bakanlığı veya Yurtkur’ da çalışanlar, Yurtkur’dan emekli olanlar (Kurumdan alacakları onaylı belge)
Milli olmuş Amatör sporcular lisanslı (T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
%40 ve üzerinde sakatlık durumu olanlar, (Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)
Anne ve babası vefat edenler, (Bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
Sosyal Güvenlik Kurumundan; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları,( Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
Mahkeme Kararı ile devlet yurtlarında barınmasına karar verilenler (Mahkeme Kararı)
ÖSYM Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’e giren öğrenciler,(Sonuç Belgesi)
2. 6 adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,


YURT NEDİR?
Yurt istekleri ancak, öğrencinin ailesinin ikamet ettiği yer, öğrenim göreceği yükseköğretim kurumunun bulunduğu şehrin belediye sınırları dışında ise (şehir içi nakil araçlarından yardımsız faydalanamayan âmâ felçli bir veya iki kolu veya bacağı olmayan öğrenciler hariç) yurt başvurusu dikkate alınacaktır.
Kurum yurtlarının bulunduğu il/ilçeler ile aylık ücreti farklı (yüksek) olan yurtları görmek için Tıklayınız
Yurt ücreti; yurtlarda barınma ve diğer hizmetler karşılığında öğrenciden alınan paradır. Farklı (yüksek) yurt ücreti, genel ücrete tabi yurtlarımıza oranla fiziki yapı ve/veya donanımda farklılıklar bulunan yurtlarda barınma ve diğer hizmetler karşılığında alınan paradır.

Depozito; öğrencinin yurt ücretini zamanında yatırmaması veya yurtta yapacağı zarara karşılık tutulan paradır. Öğrencinin yurtla ilişiği kesildiğinde 10 gün içinde yurda başvurması halinde depozitosu iade edilir. (1 Ocak 2013 tarihinden itibaren genel ücret uygulanan yurtlara aylık yatak ücreti 111 TL., aylık ücreti farklı olan yurtlarda ise bu ücretler 114 TL ile 198 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Genel ücret uygulaması yapılan yurtlarda alınan depozito ücreti 175 TL., aylık ücreti farklı olan yurtlarda ise 180 TL. ile 350 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 1 Ocak 2014 tarihinde bu ücretler yeniden belirlenecektir. Depozito ücreti; genel ücret uygulaması yapılan yurtlar ile farklı ücret uygulaması yapılan yurtlarda; bir aylık yurt yatak ücretinden az olmamak ve dört aylık yurt yatak ücretini geçmemek kaydıyla Genel Müdürlükçe ayrı ayrı belirlenecektir.)

 


BURS NEDİR?
Yurt dışında yükseköğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan, karşılıksız (geri ödemesiz) verilen paradır.
Burs ile ilgili önemli açıklamalar: Kurumumuzca verilmekte olan burslar başarıya endeksli olup bir sonraki yıl tarafınıza burs ödenebilmesi için öğrenciler, bir üst sınıfa başarılı olarak geçtiklerini Kurumca hazırlanan “Öğrenci Tanıtım Başarı Belgesini” 2014 Ağustos veya Eylül ayı içinde www.kyk.gov.tr web sayfamızın E-HİZMETLER linkinden temin edip öğretim kurumlarına ve konsolosluklara onaylatarak Ekim 2014 ayı sonuna kadar bir dilekçe ekinde “YURTKUR – Kredi Dairesi Başkanlığı, Söğütözü Mah. 2176. Sok. No.: 25 Çankaya-ANKARA adresimize bildirmeleri gerekmektedir.
Öğrencinin başarı durumunu 2014 Ekim ayı sonuna kadar bildirmemesi halinde veya bildirip de öğretim kurumunda başarısız olması durumunda bursu öğrenim kredisine (borçlanma karşılığı krediye) dönüştürülecektir. Öğrencinin öğrenim kredisine dönüştürülen bursu daha sonra başarılı olsa dahi tekrar bursa dönüştürülmeyecektir.
Öğrenciler, Kurumumuzca hazırlanan “Matbu Öğrenci Belgesini ” www.kyk.gov.tr web sayfamızdan 2014 Eylül ayı içerisinde temin edebileceklerdir.

ÖĞRENİM KREDİSİ NEDİR?
Yurt dışında yükseköğrenim gören Türk gençlerini maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yükseköğretim kurumlarının normal öğrenim süresince verilen ve zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır.
Öğrenim kredisi borcu, öğrenciye normal öğrenim süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Toptan Eşya Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilmektedir.

BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİNDEN YARARLANAMAYACAKLAR
Üniversiteye uyum kursuna giden öğrenciler,
Öğrenim öncesi hazırlık kursuna giden öğrenciler,
Yurt dışı eğitim giderlerinin tamamı özel sektör veya kamu kurum ve kuruluşlar tarafından karşılanan öğrenciler,
1416 sayılı Kanun ile Milli Eğitim Bakanlığından burs alan lisans ve lisansüstü öğrenim yapan öğrenciler,
Mevlana veya Erasmus değişim programı ile yurt dışına giden öğrenciler, (Mevlana değişim programı ile yurt dışına giden öğrenciler müracaatlarını yurt içi alanından yapmak zorundadırlar, yurt dışı alanından yapsalar dahi işleme alınmayacaklardır.) yurt içi alanından müracaat etmek için tıklayınız.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen araştırma bursunu alan master ve doktora öğrencileri,
Yurt dışında staj eğitimi yapan öğrenciler,
Dil kursuna giden öğrenciler, (üniversitenin hazırlık sınıfı hariç)
Öğrenim göreceği bölümün ön hazırlık sınıfına devam eden öğrenciler,
Kurumdan burs veya öğrenim kredisi almış öğrenciler, (Lisansüstü öğrencileri hariç)
Kurumdan halen burs veya öğrenim kredisi almakta olan öğrenciler,
Uzaktan eğitim yapan öğrenciler,
5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanunun 2’nci maddesinin ikinci fıkrasında belirtilen kamu kurum ve kuruluşlarından burs, kredi veya benzer nitelikte nakdi yardım alan öğrenciler,
Taksirli suçlar hariç sabıka kaydı bulunan öğrenciler,
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınmayan yurt dışındaki öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler,
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve ücret alarak yurt dışında öğrenim gören öğrenciler,
Gerçeğe aykırı beyanda bulunan veya belge veren öğrenciler,
Kurum yurt içi ve yurt dışı Yurt İdare İşletme Yönetmeliklerine göre “Yurttan süresiz çıkarma cezası” alan öğrenciler,
Yabancı uyruklu öğrenciler,
Örgün eğitim dışında öğrenim gören öğrenciler,
Burs isteğinde bulunduğu tarihte okula giriş tarihi itibariyle bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler, (burstan)
Ek süre (artık yıl) öğrenim gören öğrenciler,
NOT: Bahse konu öğrenciler müracaatta bulunsalar dahi müracaatları işleme konulmayacaktır.

DİKEY GEÇİŞ YAPAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
İki yıllık bir yükseköğretim programından yıl kaybı olmadan mezun olup ara vermeden dört yıllık bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler;
Daha önceki öğretim kurumunda iken Kurumumuzdan burs almış ise ve 2013–2014 öğretim yılında üçüncü sınıf öğrencisi olarak öğrenim gördüklerini belgelemeleri halinde burs ödemeleri devam ettirilecektir.
Daha önceki öğretim kurumunda iken öğrenim kredisi almış ise 2013-2014 öğretim yılında okuyacağı sınıfı, gösterir Kurumca hazırlanan öğrenci belgesini bir dilekçe ekinde göndermeleri halinde öğrenim kredi ödemeleri, yeni öğretim kurumlarına nakilleri yapılarak, devam ettirilecektir.
Bu durumda olan öğrencilerin yeniden müracaatta bulunmamaları gerekmektedir.
Ancak, iki yıllık bir yükseköğretim programı süresince Kurumumuzdan burs veya öğrenim kredisi almayan ve öğrenimlerine ara vermeden dikey geçiş imtihanı sonucu intibak veya hazırlık sınıfını tamamlayan (intibak veya hazırlık sınıfı okuyanların müracaat etmeleri halinde müracaatları işleme konulmayacaktır.) ve 2013–2014 öğretim yılında lisans programına başlayan öğrenciler de burs ve öğrenim kredisi için bu alandan başvuruda bulunabileceklerdir.
Kurumdan daha önce burs veya öğrenim kredisi almayıp, ilk defa müracaat edecek öğrenciler ise interaktif müracaatlarında okula giriş yılı olarak mezun oldukları iki yıllık okula giriş yıllarını yazacaklardır.
Örneğin; iki yıllık bir yükseköğretim programına (mezun olduğu okula) 2010–2011 öğretim yılında girenler, bu durumda okula giriş yılını 2010 olarak yazacaklardır.

BURSTA ÖNCELİKLER
Şehit çocukları
Gazi çocukları,
5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları,
Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler,
Anne ve babası ölmüş olanlar,
Orta öğrenimlerini Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı Yetiştirme Yurtlarında barınarak tamamlayanlar,
Orta öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar,
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21’inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi gereği terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrencilere ve ölenlerin çocuklarına normal aylık burs tutarının bir katı burs verilecektir.

Ayrıca;
Milli olmuş amatör sporcu öğrencilere,
2013–2014 öğretim yılında üniversite yerleştirme sınavında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’e giren öğrencilere normal aylık burs tutarının üç katı burs verilmektedir.

BURS/ KREDİSİ KAZANIR İSENİZ SİZDEN İSTENİLECEK BELGELER

ÖNEMLİ NOT: Aşağıda yazılı belgeler kredi sonuçları açıklandıktan sonra tarafınızdan dilekçe ekinde istenecektir. Şimdiden belge göndermeyiniz.
Şehit veya gazi çocuğu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları (Sosyal Güvenlik Kurumundan Kurumumuzca temin edilecektir.)
Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alınacaktır.)
Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden Kurumumuzca temin edilecektir.)
Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Darüşşafaka Lisesinden Kurumumuzca temin edilecektir. )
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 inci maddesi kapsamındaki terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrenciler ve ölenlerin çocukları (ilgili köy hangi Valiliğe bağlı ise o Valilikten alınacaktır.)
Milli olmuş amatör sporcular (T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
Anne ve babası vefat edenler, (Kurumumuzca temin edecektir.)

BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİ İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN

TC GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 
Kredi Dairesi Başkanlığı
ADRES: SÖĞÜTÖZÜ MAH. 2176 SOK. NO:25 (Eskişehir yolu üzeri)ÇANKAYA/ANKARA
TEL : 0 (312) 551 60 70 - 551 61 68 - 551 61 29

YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapan Gazete A24'de yayınlanan haber ve videolar, kaynak göstermek veya ilgili sayfaya link vermek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda her türlü yasal haklarımız saklıdır.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!