Yol verme kavgası kanlı bitti

Gaziosmanpaşa'da aracını minibüs durağına park eden ve polis olduğu iddia edilen su satıcısı ile minibüs hattında görevli kahya arasında silahlı kavga çıktı

GazeteA24.com » politika » Yol verme kavgası kanlı bitti

 Gaziosmanpaşa'da aracını minibüs durağına park eden ve polis olduğu iddia edilen su satıcısı ile minibüs hattında görevli kahya arasında silahlı kavga çıktı
Güncelleme:02 Mart 2013 14:14
Gaziosmanpaşa'da aracını minibüs durağına park eden su satıcısı ile minibüs hattında görevli kahya arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. 2 kardeşin öldüğü 1 kişinen de yaralandığı kavga, kameraya yansıdı.

Olay, saat 16.30 sıralarında Cengiz Topel Caddesi üzerinde meydana geldi. Minibüs durağında görevli kahya Vezir Oğluk(40), aracını durağın yakınına park eden bir su satıcısı ile tartışmaya başladı. Güvenlik kamerasına da yansıyan o anlarda Vezir Oğluk, ismi öğrenilemeyen su satıcısını 'aracını buradan çek' diye uyardı. Bunun üzerine su satıcısı ile Vezir Oğluk arasında tartışma yaşandı. Tartışmaya minibüs durağındaki Oğluk'un kardeşi ve arkadaşı da katıldı. Bir anda aracından çıkan sürücü, Oğluk kardeşler ile arkadaşlarına ateş etti.

SALDIRGAN KAÇTI

Su satıcısı silahını çıkararak Vezir Oğluk'un göğsüne ateş etti. Aynı minübüs durağında görevli olan Vezir Oğluk'un kardeşi Veysi Oğluk(30)'u ve arkadaşı İsmail Tutan'ı da silahla yaralayan saldırgan, aracına binerek olay yerinden kaçtı. Yaralanan 3 kişi ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Göğsüne kurşun isabet eden Vezir Oğluk ile kardeşi Veysi Oğluk, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. İsmail Tutan özel bir hastanede tedavi altına alındı.

DEHŞET ANLARI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Yaşanan dehşet anları ise bölgede bulunan bir güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Olayın ardından polis, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

SALDIRGANIN POLİS OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Bu arada, oğluk kardeşleri tabancayla vurarak öldüren kişinin polis olduğu, eşinin adına su istasyonu açtığı iddia edildi. Oğluk’un bir yakını ise, “Aldığımız bilgiye göre olay yeri incelemede çalışan bir polismiş ve eşinin adına açtığı su istasyonu varmış. Belindeki silaha güvenerek insanlara rastgele ateş açıyor. Ondan sonra çekip gidiyor. Polis silahı çıkarıp ateş ediyorsa can güvenliğimiz ne olacak? Silahını çıkartıp bel üstü ateş ediyor. Birine 4 mermi isabet etmiş, birine bir, birine yine bir mermi isabet etmiş” dedi.


YORUMLAR