YGS Fizik Soruları Çözümleri, 2013 YGS Geometri Soruları ve Çözümleri, 24 Mart 2103 pazar YGS Coğrafya Soruları ve Çözümleri, 2013 YGS Din Kültürü Soruları

ygs puan hesaplama robotu, 2013 Ygs Soru ve Cevapları (A / B KİTAPÇIĞI – Cevap Anahtarı),24 Mart 2103 Pazar ygs puanları, 2013 ygs sonuçları, medyan nedir, mod nedir, ortanca nedir,

YGS SINAVI İLE İLGİLİ TÜM AYRINTILAR!

 24 Mart 2013 YGS sınav soruları ve çözümleri trt haber ve trt okul kanallarında yapılacak. 24 mart 2013 ygs sınav soruları çözümleri trt haber ve trt okul kanallarında saat: 14:30 dan itibaren yayınlanacak. YGS sorularının çözümleri canlı yayını sadece trt ekranlarında yayınlanacak. YGS Sınav Sorularının cevapları başka kanallarda olmayacak. Verdiğimiz linkleri tıklıyarak 24 mart ygs sınav sorularının çözümlerini izleyebilirsiniz. Linkler canlı yayın linki olduğu için tam saatinde açmanız neticesinde YGS sorularının çözümlerini izlemeniz mümkün olacaktır.

SORULARIN ÇÖZÜMLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

YGS Sınav Sorularının çözümlerini hangi kanal veriyor? 2013 YGS Sınav Sorularının cevaplarını hangi kanal veriyor?
2013 YGS sınav sorularının cevaplarını çözümleri ile birlikte sadece TRT HABER ve TRT OKUL kanalları veriyor. 

PUANINIZI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN


2013 YGS Sınav Sorularının Cevapları Saat Kaçta yayınlanacak? 24 Mart 2013 YGS Sınav Sorularının Çözümleri Saat Kaçta yayınlanacak?
24 Mart 2013 YGS Sınav Sorularının Çözümleri Saat: 14:30 da TRT HABER ve TRT OKUL kanalında cevaplanacak

Binlerce genç beynin girdiği YGS'de gözler şimdid e ilk etapta sınavda çıkan sorular ve bu soruların çözümlerine odaklanmış durumda. Sınav yapıldıktan sonra ÖSYM'nin internet sitesine girebilir ve soru / cevaplara ulaşabilirsiniz. Ayrıca YGS soru çözümleri sınavın ardından ekranlara gelecek. YGS soru çözümleri, sınav sonrası 24 Mart Pazar günü saat 14.30’dan itibaren ortak canlı yayınla TRT Haber ve TRT Okul’da yayınlanacak. Ayrıca soru çözümleri TRT resmi sitesinden ve ygstrt.com adresinden de takip edilebilecek.
 

YGS sınavında sorulan tüm soruların cevapları, çözümlemeli olarak öğrencilere aktarılacak. Öğrenciler de bu cevaplara göre alabilecekleri puanları aşağı yukarı hesaplama imkanına kavuşacak. Soruları televizyonda uzmanlar çözümleyecek ve öğrencilere de detaylı olarak anlatacak. Böylece kafalarda soru işareti de kalmayacak.
 

YGS öncesi veliler ve öğrencilere son tavsiyelerde bulunan uzmanlar sınav günü fazla miktarda şeker ve çikolata tüketiminin, sanılanın aksine zihinde bulanıklığa neden olduğu konusunda uyardı. Psikiyatrist Şahin Bodur ise 'Stresten uzak durun, yaşamınızın olağan akışını bozmayın' dedi.

1 milyon 851 bin 326 adayın ter dökeceği pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na günler kala uzmanlardan sınav için son tavsiyeler gelmeye devam ediyor. Uzmanlar, öğrenciler tarafından sınav öncesi yapılan en büyük hatalardan birinin sınav günü fazla miktarda çikolata ve şeker tüketmek olduğunu belirtiyor. Çikolatanın öğrencilerin kan şekerinin aniden yükselteceği için zihinde bulanıklığa neden olduğu konusunda uyarıyor. En önemli uyarılardan biri de çalışmanın bırakılıp dinlenmeye geçilmesi.

On binlerce öğrencinin heyecanla beklediği YGS geldi çattı. Öğrenciler, Pazar günkü sınavda ter dökmek için kendisini günler öncesinde hazırladı. YGS, Türkiye'nin her bölgesinde ve şehrinde gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından yapılan YGS için olağanüstü önlemler alındı. Öğrencilerin geçen senelerden gelen tecrübelerle kopya veya başka problemlerle sınava gölge düşürmemesi için herşey hazırlandı. Polislerin ve sınav görevlilerinin yoğun çaba sarf edeceği sınavda öğrenciler en iyi puanları alabilmek için yarışacak.

YGS İÇİN ÖNERİLER...

Rehber Öğretmen Ali Kayaalp, öğrencilere sınav sonunda başına gelecekleri değil, soruları cevaplayama çalışmalarını tavsiye etti. Sınavda başarılı olmanın iki yolu olduğuna dikkat çeken Kayaalp, sınav öncesi hazırlıklar ve sınav başladıktan sonra sonuna kadar olan aşama olduğunu belirtti. Sınav içindeki stratejiye dikkat çeken Kayaalp, bugüne kadar herkes kendi imkanları içinde elinden gelen her şeyi yaparak sınava hazırlandığını söyledi. Bu zamana kadar konuları öğrenip, bilgileri zihin depolarına koyulduğunu belirten Kayaalp, hafızalardaki bilgilerin unutulmaması için en iyi zamanı gözetlemek gerektiğine dikkat çekti.

DİKKAT EKSİKLİĞİ EN BÜYÜK SORUN

Kayaalp, "YGS'de bilgilerimizi değerlendirmenin en iyi pazarını oluşturmaktadır. Öğrenciler sınava başladıklarında var olan bilgilerini yerinde, zamanında kullanamadıklarından kaybetmektedirler. Bunun en büyük nedeni de konsantrasyon ve dikkat eksikliğidir. Öğrenci soruyu okuyup, anlayıp doğru cevabı bulmak yerine, sınav sonrasında başına gelecekleri düşünerek onun cevabını bulmaya çalışmaktadır. Lütfen sınavda sınav sonrasını değil soruları cevaplamaya çalışınız. Soruları turlama tekniğiyle çözünüz. Zamanı iyi değerlendirmiş olursunuz. Soruları paragrafta isteneni bulmaya çalışınız, genel bilgilerinizi özelleştiriniz. Sınavı o iki saati sorulara harcayanlar kazanacaktır" dedi.

- Sınav Güvenliği ve Sınava İlişkin Usul ve Esaslar -

ÖSYM tarafından belirlenen sınavlarda sınav tarihinden en az üç gün önce Sınav Koordinasyon Kurulu/İl-Bölge Sınav Koordinasyon Kurulu toplanır. Kurullar merkezde ve/veya sınav merkezlerinde sınav öncesi, sınav esnası ve sonrası, sınav yapılacak binalar ve çevresi ile il içi güzergâh ve saklama merkezlerinde alınacak tedbirleri görüşür. İlgili kurumların yapacağı görevler belirlenir. Kurul, sınavların güvenliğini ve koordinasyonunun sağlanması, ÖSYM tarafından yapılan düzenlemelere yönelik tedbirler alınması, sınavın denetlenmesi, uygulanması, sınavın tüm aşamalarının kurallara uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi ve sınavdan sonra evrakın güvenli bir şekilde ÖSYM’ye ulaştırılması, sınavların gizlilik ve güven içinde yürütülmesi için gerekli önlemleri alır.

OLAĞAN AKIŞTA DEVAM

Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli çocuk psikiyatrisi uzmanı Dr. Şahin Bodur ise gençlere sınav öncesinde yaşamlarının olağan akışını bozmamaları tavsiyesinde bulundu:

'Sınav öncesi stres atmak amacıyla şehir dışına çıkmak, eğlenmek gibi yorucu ve dikkat dağıtıcı aktivitelerden kaçınılmalıdır. Gençler günlük rutinlerini devam ettirsinler, dinlensinler.' Ailelerden de gençlerin sınav stresini artıran eleştirel davranışlardan kaçınmalarını isteyen Bodur, şunları dile getirdi: 'Gençlere yeterince çalışmadıkları, başarısız olacakları şeklinde stres artırıcı söylemlerde bulunmak endişeyi yatıştırmak bir yana daha da artırır. Yeterince alışan gence aileler 'sınav sonucunu değil çabanı alkışlıyoruz' demelidir. Aday iyi bir öğrenciyse zaten başarılı olur.' Adayların 'sınav öncesi hiçbir şey hatırlamıyorum' diye düşünmelerinin normal olduğunu kaydeden Bodur, 'Endişe etmelerine gerek yok. İyi hazırlanan her şeyi hatırlar' dedi. Çalışan endişe de duyar Sınava iyi hazırlanan gençlerin, 'Elimden geleni yaptım, çalıştım ve başaracağım' düşüncesi taşımaları gerektiğini ifade eden Bodur, 'Sınav öncesinde kaygı ve endişe adaylar için beklenen bir durumdur. Sınava iyi hazırlanan kişi endişe duyar. Hatta düşük dozda olması kaydıyla endişenin motive edici özelliği de vardır.

SINAV STRESİNE DİKKAT

Ama endişe düzeyi aşırı olmamalıdır' şeklinde konuştu. Bazı adayların sınava kısa bir süre kala stresle baş etmek için antidepresan talebinde bulunduğunu anlatan Bodur, 'Sınava bu kadar kısa bir süre kala antidepresana başlanmamalıdır. Bu ilaçların etkisi 2-3 hafta sonra başladığı gibi ilk 10 gün içinde bazı yan etkiler ortaya çıkabilir, bu da adayı olumsuz etkileyebilir' dedi. Heyecanlı veliye çay çorba Sınav için okul binaları ve merkezlerinin hazır hale getirilmesi çalımalarına da devam ediliyor. Son olarak Bingöl Valiliği, okulların YGS sınavına hazır hale getirilmesi için ildeki tüm okulları tatil ettiğini açıklamıştı. YGS öncesi öğrenciler için alınan tedbirler artırılırken veliler de unutulmadı.

Esenler Belediyesi, YGS'ye girecek öğrenciler ile okul önünde bekleyen velilerine sınav süresince çay ve çorba dağıtılacağını açıkladı. İlçede YGS'nin yapıldığı toplam 7 okulda gerçekleşecek programla, sınav sırasında yaklaşık 15 bin kişiye çay ve çorba ikramında bulunulacak.


YORUMLAR