YDS sonuçları, YDS sonuçları 2013, YDS sonuçları açıklandı

2013 yds sonbahar sınav sonuçları açıklandı tukla öğren, 1 Eylül 2013 tarihinde yapılan yds sınav sonuçları Açıklandı.1 Eylül 2013 tarihinde yapılan 2013-YDS Sonbahar Dönemi Sınavının değerlendirme işlemleri ta

2013 yds sonbahar sınav sonuçları açıklandı tukla öğren, 1 Eylül 2013 tarihinde yapılan yds sınav sonuçları Açıklandı.1 Eylül 2013 tarihinde yapılan 2013-YDS Sonbahar Dönemi Sınavının değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 1 Eylül'de yapılan YDS sonbahar dönemi sınavının değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YDS sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız...

YDS SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM"nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının adaylara ait sonuç bilgilerini, ÖSYM"den edinecekleri kurum şifreleri ile İnternet üzerinden ftp yoluyla almalarısağlanacaktır

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları ÖSYM"de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir.

Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Sınavdan sonra yapılan analizlerde test sorularından herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından “geçersiz” sayıldığı takdirde, ilgili testi cevaplayan tüm adayların bu soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır.

Test hazırlanmayan dillerde çeviriler ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu
değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,
90 - 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi
olarak kabul edilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit
edilecektir. 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonbahar dönemi sonuçları açıklandı. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 1 Eylül'de yapılan YDS sonbahar dönemi sınavının değerlendirme işlemleri tamamlandı. Adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. ÖSYM YDS sonuçlarını açıkladı. YDS sonbahar dönemi sonuçları ÖSYM'nin resmi sitesinden açıklandı. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonbahar dönemi sonuçları açıklandı. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 1 Eylül'de yapılan YDS sonbahar dönemi sınavının değerlendirme işlemleri tamamlandı. Adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 

2013 YDS İngilizce sınav soruları cevapları yayınlanacak mı? YDS sınavından sonra ingilizce sınav soruları cevapları için açıklama nasıl?  2013 YDS sınavında en çok ingilizce sınavına başvuru olmuştu. 2013 YDS ingilizcce sınav soruları cevapları OSYM tarafından ne zaman yayınlanacağını merak ediyor ama soruları bekleyenlere kötü bir haberimiz olacak. YDS sonbahar dönemi ingilizce soruları ve cevapları yayınlanmayacak. Hatta diğer dillerin soruları cevapları 'da yayınlanmayacak. Çünkü OSYM başkanlığı yeni bir yasal düzenleme hakkında açıklama yaptı. 2013 YDS sınav soruları cevapları yayınlanacak mı? YDS sonbahar dönemi sınavı 1 eylül 2013 günü itibariyle yapıldı. İnternette 2013 YDS sınav soruları cevapları burada diyen yalan haber yapanlara inanmayın çünkü sınav soruları cevapları yayınlanmayacak

2013 YDS sınavı bugün gerçekleşti. Sınavın sonuçları ÖSYM üzerinden yayınlanır mı bilinmez ancak sonuçların 2 hafta olmadan açıklanması beklenmektedir. Ayrıca son alınan karar ile soruların yayınlanmayaca söylenmişti. Adayların gerekli sonuçları öğrenmesi ise yine ÖSYM sitesi üzerinden olmaktadır. Sabah 9.90 da başlayan sınav ise 150 dakika sürecektir. Her sınavda olduğu gibi bu sınavda da ÖSYM kalem, silgi gibi gereçleri adaylara giriş sırasında verecektir.

NUSAYBİN'DE 45 LİRA İZDİHAMI – FOTO GALERİ

GÜLBEN ERGEN KARS'TA ANAOKULU AÇILIŞINDA – FOTO GALERİ

ATANAMAYAN PINAR ÖĞRETMEN MODEL OLDU (foto galeri)

2013 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Sonbahar Dönemi: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

2013 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Sonbahar Dönemi 1 Eylül 2013 Pazar günü yapılacaktır. Sınava başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren 2013-YDS Sonbahar Dönemi Sınava Giriş Belge’lerini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 22 Ağustos 2013 tarihinde saat 14.00’dan itibaren ÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar İnternet ten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Adayların sınava girebilmeleri için 2013-YDS Sonbahar Dönemi Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.


YORUMLAR