23 Nisan 2014 Çarşamba
   09.01.2013 13:59:40

Yarın 10 ocakta İstanbulda okullar tatilmi

İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle ana okulları, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Kar yağışı yoğun bir şekilde geliyor. Okullarakar tatili var mı , kar yağışının durumuna göre valiliklerden ve milli eğitim müdürlüklerinden haber geldikçe bu sayfadan bilgi vereceğiz. 9 Ocak 2013 Çarşamba Okullara Kar tatili Var mı ?

VAli Mutlu: Sevgili gençler,öğrenciler 1 günlük tatili ders çalışarak,sınavlarınıza daha çok çalışarak değerlendireceğinize inanıyorum.Sevgiler.

Hüseyin Avni Mutlu , basın mensuplarının eğitime ara verilip verilmeyeceği yönündeki sorusu üzerine de bunu gerektirecek bir durumun şimdilik bulunmadığını aktardı. Önemli olanın eğitimi sürdürmek olduğunu 
vurgulayan Mutlu , kar yağışının etkisini artırması durumunda okulların tatil edilebileceğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarılara göre, yağışlar bu gece (7 Ocak Pazartesi) saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük etrafında karla karışık yağmur ve kara dönüşecek. Zamanla etkisini artıracak yağışların yarın öğle saatlerinden sonra ve Salı günü kuvvetli, yer yer yoğun olmak üzere kar şeklinde devam etmesi bekleniyor. İstanbul Ankara Bursa Kar tatili var mı yarın belli olacak.

Kars'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarından itibaren 2 gün süre ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.
Kars Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kars'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarından itibaren ilk ve orta dereceli okullar iki gün süreyle tatil edildi. Yapılan açıklamada ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan engelli ve hamile memurlar da 2 gün süre ile izinli sayılacak.

Erzurum'da okullara kar tatili
Erzurum'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi.
Erzurum Valiliği'nden alınan bilgiye göre, Erzurum'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süre ile ara verildi.
Varto'da okullar 2 gün tatil edildi
Muş'un Varto ilçesinde okullar 2 gün süre ile tatil edildi.
Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeni ile Varto ve bağlı köylerde okullar Pazartesi ve Salı günü için tatil edildi.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

awdawd
09.01.2013 23:46
olum bak git vali abi lan
eyüp levent
09.01.2013 23:09
nolur tatil yapın zevkimizi çıkaralım
YASEMİN ÜNAL
09.01.2013 21:17
ZATEN BUZLANMA VAR BİZİ KIRMAYIP TATİL YAPIN...........
temha
09.01.2013 21:08
nolur yarın okullar tatil olsun buzlanma çok fazla şimdiden kazalar oluyor
Burak soldun
09.01.2013 20:59
ben dilerim ki valimiz yarın tatil haberi versin cunku sınavlara calısmak için buyuk fırsat geçiririz elimize bu yuzden kalbimle inaniyorum ki valimiz yarını tatil eder ve bize calısma fırsatı verir.Simdiden tesekkur ediyoruz valimize
Daha Fazla