21 Nisan 2014 Pazartesi
   05.11.2012 16:45:27

Üniversite mezunları polis olabilir mi? Polis olmak için şartlar neler? Polislik sınavları ne zaman başlıyor? Polislik sonavında neler soruluyor? Polis olma şartları neler?

Ortaöğretim – Lise Kpss puanımla Polis olabilir miyim?Önlisans KPSS puanımla polis olabilir miyim?Polis olmak için KPSS'den kaç puan almak gerekiyor?

 Son zamanlarda Ortaöğretim Kpss puanlarının ve Ön Lisans Kpss puanlarının açıklanmasıyla birlikte; Ortaöğretim – Lise Kpss puanımla Polis olabilir miyim? ve Ön Lisans Kpss puanımla Polis olabilir miyim? veya Kpss puanımla nasıl polis olabilirim? sorularını sık sık almaya başladık. Bu nedenle Kpss Puanınızla Polis Olabilir misiniz? konusunu açmaya karar verdik.

ÜNİVERSİTE MEZUNLARI KPSS PUANLARI İLE POLİS OLABİLİRLER!

Sizinde bildiğiniz gibi hali hazırdaki mevzuat hükümlerine göre Üniversite yani lisans mezunları lisans kpss puanları ile (2012 yılı için KPSS P3 Puan türünden 60 almaları gerekiyordu) polis olabilirler.

ÖN LİSANS KPSS PUANI İLE POLİS OLUNABİLİR Mİ?

Yine hali hazırdaki yönetmelik ve mevzuat hükümlerine göre Ön Lisans Kpss puanınızla polis olmanız mümkün değil. Eğer Ön Lisans mezunu veya halen okumaktaysanız, YGS sınavı">YGS sınavına girip PMYO için istenen baraj puanı almanız gerekmektedir. YGS’ye girip Polis Meslek Yüksek Okulu için istenen baraj puanı aldıktan sonra PMYO için başvurma hakkı kazanmış olursunuz.

LİSE – ORTAÖĞRETİM KPSS PUANI İLE POLİS OLUNABİLİR Mİ?

Lise – Ortaöğretim Kpss puanınızla polis olmanız şuan için imkansız. Lisede okuyorsanız veya lise mezunuysanız Polis Meslek Yüksek Okulu (Pmyo) sınavlarına girmeniz gerekiyor. Pmyo için ise öncelikle yapmanız gereken YGS sınavına girerek Pmyo için istenen baraj puanını almanız gerekmektedir.

POLİS OLMAK İSTİYORUM

BİNLERCE ÜNİVERSİTELİYE POLİS OLMA İMKANI


POLİS ADAYLARI 7 KASIMDA ALIM OLACAK

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

ayşe aran
05.03.2013 16:49
ön lisans mezunları neden polis olamıyor anlamadım
hasan orak
26.02.2013 15:03
sınavsız nasıl polis olabilirim?