Twitter giriş programları indir - Zenmate indir - TOR indir - HotStop Shield indir! 28.03.2014

TOR programı indirmek için tıklayınız, Zenmate indir, HotStop Shield indir, Twitter'a giriş yöntemleri...

  Son günlerde Türkiye2nin gündemine Twitter’ın kapatılması bomba gibi düştü. Türkiye’de 7.2 milyon tekil üyesi bulunan twitter’ın kapatılmasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa mitinginde “twitter – miwitter kökünü kazıyacağız” sözlerinin ardından başlayan süreç, TİB’in ‘twitter.com’ adresine girişleri engellemesiyle devam etmişti. Twitter kullanıcıları bu durum karşısında çareyi DNS programlarını değiştirerek bulmuştu. Ancak TİB geçtiğimiz günlerde direk IP engellemesi yaparak Twitter’a girişi tamamen imkansız duruma getirdi.


Twitter’ın kapatılmasının nedeni nedir? 
Türkiye’de bir çok kullanıcı tarafından kullanılan twitter’ın kapatılma nedenlerinin başında, sahte hesaplar üzerinden bilgi dezenformasyonu yapılması geliyor. 17 Aralık yolsuzluk operasyonları sonrasında çok fazla artan bu sahte hesapların youtube’a düşen ses kayıtlarıyla ilgili olarak devamlı paylaşımlarda bulunması da twitter’ın kapatılmasında etkili olduğu düşünülüyor.


BBC muhabiri Paul Mason’a göre twitter’ın kapatılmasının geçtiğimiz yıl yaşanan gezi protestoları da yer alıyor. Gezi Parkı eylemlerinde başından biber gazı kapsülüyle vurulan Berkin Elvan hayatını kaybetti. Türk lider kadrosunun diğer üyeleri sükûnet çağrıları yapıp, başsağlığı mesajları verirken Erdoğan televizyona çıkıp 15 yaşındaki Berkin Elvan'ın "terör bağlantılarından" bahsetti. Bu tavır ve Twitter yasağı laik, genç ve solcu gençleri seçim sırasında sokaklara döküp, bu kesimlerin rakiplerini muhafazakâr İslamcı kitlelerin seçime katılımını arttırmak için yapılan hesaplı hamleler.


Bu iddiaların yanı sıra TİB’in Twitter’ı esas kapatma nedeni , Anadolu 18.Asliye Ceza Mahkemesi’nin 3 Şubat’ta verdiği bir karara dayanıyor. Anadolu 18.Asliye Ceza Mahkemesi, İsmet Özel adli kişinin kendi adına açılmış sahte hesaplarının kapatılması için yaptığı başvuruyu kabul ediyor ve söz konusu ‘sahte hesaların’ kapatılması için gereğinin yapılmasına karar veriyor. Bir diğer karar ise İstanbul Anadolu 5.Sulh Ceza Mahkemesi’nde veriliyor. 5.Sulh Ceza Mahkemesi , Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım hakkında yolsuzluk iddiaları öne süren “hırsıza oy yok” hesabının kapatılmasını istiyor.


Mahkeme’nin verdiği bu kararlardan sonrasında TİB, twitter erişimini engelliyor. Ancak ne kadar resmi kararlar gerekçe olarak gösterilse de kapatılmanın altında farklı ilk başta verilen iddialarda yer alıyor.


Twitter’a nasıl girilir? 
Twitter’ın kapatılmasından sonra, bir çok program yardımıyla twitter’a erişim sağlaaybilirsiniz. Ancak bu programlar haricinde güvenilen bir şirketten VPN satın alarak, twitter’a giriş yapabilirsiniz. Twitter’a giriş yapabilmek için kullanacağınız programlar:


TOR: En popüler güvenli tarayıcılardan biri olan Tor'da TOR Ağı'na dahil olunması durumunda kullanıcının internete gönderdiği ve oradan çağırdığı bilgiler parçalar halinde şifreleniyor ve diğer TOR kullanıcılarının bilgisayarı üstünden gönderiliyor. Bu yöntemle kullanıcıların denetimi ve takibi zorlaşıyor.

 

TOR BROWSER KURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ZENMATE: Google Chorme ekelntisi olan Zenmate, Proxy çözümü sınarak engelenen sitelere rahat şekilde giriş yapmanızı sağlıyor. Zenmate programını kullanabilmeniz için Google Chorme tarayıcısının bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor.

ZENMATE PROGRAMINI KURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HOTSTOP SHİELD: HotSpot Shield bir çok yasaklı siteye girişimizi sağlayan güvenilir bir programdır. DNS değiştiemeye gerek duymaksızın istediğiniz sitelere erişiminizi sağlar. HotSpot Shield ile güvenilir bir şekilde internette gezebilir hatta güvenlik eklentileri sayesinde de rahatlıla dosya indirebilirsiniz.

HOTSTOP SHİELD İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Twitter’a giriş yapmak için yukarıda yazan programları kullanabilirsiniz. Ancak bu programlar internetinizin zaman zaman kesilmesine sebebiyet verebilirler.

Twitter açılacak mı? 

Twitter’ın kapatılmasıyla ilgili olarak bugün müjdeli bir haber geldi. Ankara 15.idare mahkemesi, twitter erişiminin engellenmesine ilişkin olarak TİB’in yürütme kararını itiraz hakkı saklı kalmak üzere durdu. Verilen bu karardan sonra Bilgi Teknolojileri Kurumu, değerlendirme toplantısı yapmak üzere toplandı. Mahkemenin vermiş olduğu bu karar sonrasında TİB’in twitter erişim yasağını kaldırması ve herkese erişime açık duruma getirmesi bekleniyor. Ancak TİB itiraz hakkını kullanarak bu karar itaraz ederek, Twitter’ın açılmasının uzamasını ve mahkemenin verdiği kararı tekrar değerlendirmesini de sağlayabilir.

MAHKEMENİN TWİTTER KARARINA HÜKÜMET NE YANIT VERDİ?
Twitter’ın kapatılmasıyla ilgili olarak Ankara 15. İdare Mahkemesi’nin vermiş olduğu kararla ilgili olarak konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yaptığı açıklamada "Mahkeme kararlarına uyarız, Twitter hakkındaki karar gerçekse ve gerekçesi yazılmışsa TİB'in yapacağı işlem bellidir" dedi.

Umarız önümüzdeki günlerde Twitter erişime açılarak tüm kullanıcılarına tekrar kullanıma sunulur.


YORUMLAR